میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۲۹
 
 
هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال
استقلال در بندر صدرنشین شد
استقلال در بندر صدرنشین شد
 

دیدار تیم‌های آلومینیوم و استقلال در ورزشگاه خلیج فارس در حضور بیش از ۲۰ هزار تماشاگر آغاز شد که این دیدار در پایان با گل های سیدایمان موسوی که در دقیقه ۱۴ و فرزاد حاتمی ۸۶ به ثمر رسید به سود آبی‌پوشان تمام شد.
در دقایق ابتدایی بازی تیم آلومینیوم با استفاده از فشار تماشاگرانش روی دروازه استقلال فشار آورد اما پس از آن استقلالی ها با تجربه خودشان بازی را در دست گرفتند و در دقیقه ۱۴ با استفاده از پاس پشت مدافعان گل اول را به ثمر رساندند. آبی ها بازی خوب خودشان را ادامه دادند و با استفاده از سانتر از جناحین و هم‌چنین ارسال توپ پشت مدافعان برای خودشان موقعیت ایجاد کردند. آلومینیوم هم به غیر از دقایق ابتدایی هیچ کار خاصی در طول بازی انجام نداد. غیبت نکونام و بازی کردن منتظری به جای وی از نکات جالب نیمه اول دیدار بود. خرید های جدید قلعه نویی به نظر همگی جواب داده اند و ایمان موسوی در دومین بازی پیاپی‌اش برای استقلال، دومین گل پیاپی این تیم را زد. زدن ضربات ایستگاهی استقلال توسط آرش برهانی هم بسیار جالب بود.
در آن سو میداوودی و مجتبی زارعی خرید های جدید آلومینیوم در خط حمله این تیم در دام دفاعی تیم استقلال گیر افتادند و یک موقعیت گل هم نتوانستند برای تیمشان رقم بزنند.
با اغاز نیمه دوم باز هم آلومینیوم فشار روی دروازه استقلال آورد که در دو صحنه میداوودی می توانست دروازه آبی ها را باز کند که موفق به انجام این کار نشد. در یک موقعیتی که جباری با نبوغ خودش به وجود آورد ایمان موسوی در محوطه ی جریمه سرنگون شد که داور او را با کارت زرد جریمه کرد. اما تیغ نورد لفظی را به کار برده بود که فغانی به سبک قهرمانی او را اخراج کرد که این کار میثاقیان را تا میانه میدان زمین کشید.
بعد از اخراج تیغ نورد استقلالی ها با بازیسازی جباری و دوندگی موسوی می توانستند گل دوم را بزنند که با بی دقتی موفق به انجام این کار نشدند. آلومینیوم هم فقط روی شوت های میداوودی حساب باز کرده بود که البته هر بار که شوت میلاد درون چارچوب بود رحمتی دو ضرب آن را مهار کرد. در دقایق پایانی مسابقه تیم ۱۰ نفره آلومینیوم دیگر نای دویدن نداشت و استقلالی ها توانستند گل دوم را نیر به ثمر برسانند تا خودشان را قاطعانه به صدر جدول برسانند. بعد از فصل نقل و انتقالات ۴ گل از ۶ گل تیم استقلال را خرید های تازه این تیم به ثمر رساندند و هر سه بازی را نیز با پیروزی پشت سر گذاشته اند. امیر قلعه نویی بار دیگر توانایی هایش را به همه نشان داد. 

دقایق حساس:
دقیقه ۲۲: روی یک پرتاب اوت ضربه سر اول را حاتمی زد که دروازه‌بان آن را دفع کرد اما در برگشت برهانی توپ را به تور چسباند که داور آن را افساید اعلام کرد.
دقیقه ۲۴: حرکت زیبای خسرو حیدری از سمت راست و سانتر زیبای وی روی سر حاتمی نشست که توپ با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۷: سانتر زیبای شکوه مقام از روی ضربه کرنر را میداوودی در دهانه دروازه به بیرون زد.
دقیقه ۴۹: حرکت انفرادی میداوودی در پشت محوطه جریمه و ضربه ی او از با برخورد به مدافعان استقلال از فاصله کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۵۲: پاس بی نظیر جباری به ایمان موسوی او را در موقعیت تک به تک قرار داد که بازیکنان آلومینیوم در محوطه جریمه او را سرنگون کردند که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
دقیقه ۶۰: سانتر جباری با پای چپ و در ادامه ضربه حاتمی به عمران زاده رسید و این بازیکن از دو قدمی دروازه نتوانست گل دوم را به ثمر برساند.
دقیقه ۷۱: اشتباه بازیکنان آلومینیوم توپ را به جباری رساند و وی توپ را در به حاتمی سپرد که این بازیکن در کمال خود خواهی ضربه اش را زد که توپ را دروازه بان دفع کرد.
دقیقه ۹۰: ضربه آزاد تماشایی میداوودی را رحمتی به کرنر فرستاد.

شرح گل:
دقیقه ۱۴: پاس در عمق حیدری به ایمان موسوی رسید و این بازیکن با یک ضربه چیپ گل اول دیدار را به ثمر رساند. این دومین گل پیاپی استقلالی ها توسط موسوی بود.
دقیقه ۸۷: پاس در عمق به حاتمی با اشتباه مدافعین آلومینیوم وی را در موقعیت تک به تک قرار داد که حاتمی با یک ضربه محکم و زمینی گل دوم را به ثمر رساند.

تراکتورسازی پیروزی و صدر را از دست داد
در نخستین دیدار روز دوم از هفته هجدهم رقابتهای لیگ برتر باشگاه‌های کشور تیم‌های سایپا و تراکتورسازی در ورزشگاه انقلاب کرج برابر همدیگر به میدان رفتند که این بازی در نهایت با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید. در این مسابقه که قضاوت آن برعهده محسن قهرمانی بود، سعید دقیقی (۴۷ و ۶۴) برای سایپا و نوید خوش‌هوا (۵۰) و سیدمهدی سیدصالحی (۵۱) برای تراکتورسازی در این بازی گل زدند. ابراهیم شکوری از سایپا هم تنها اخطاری این بازی بود. ضمن اینکه محمد ابراهیمی مهاجم ملی‌پوش تیم تراکتورسازی که در دقیقه ۸۱ جای خود را به جواد کاظمیان داده بود، یک دقیقه بعد از تعویض وارد زمین مسابقه شد و به داور بازی اعتراض کرد که بلافاصله محسن قهرمانی به این بازیکن کارت قرمز نشان داد.
شاگردان تبریزی تونی پرتغالی با از دست دادن پیروزی در این مسابقه، فرصت بسیار خوبی را برای رسیدن به صدرجدول از دست دادند و با ۲۸ امتیاز، به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به تیم راه‌آهن، در جدول رده‌بندی لیگ برتر یک پله صعود کرده و به رده پنجم رسیدند. تیم سایپا هم با ۲۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به مس کرمان، به رده هفتم صعود کرد.

کد مطلب: 79161
 
Share/Save/Bookmark