میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۶
 
 
جنایتی دیگر در پرونده سعودی-آمریکایی و مدعیان حقوق بشر ثبت شد
دفن کودکان یمنی زیر آوار
دفن کودکان یمنی زیر آوار
 
سعودی در سایه حمایت غرب و سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر همچنان به کشتار و جنایت علیه مردم یمن ادامه می‌دهد چنانکه گزارش‌ها از دفن کودکان زیر آوارهای برجای مانده از بمباران جنگنده‌های سعودی حکایت دارد.
پس از اعلام ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی مبنی بر انجام عملیات نظامی و حملات هوایی به غارها و انبارهای موشک های بالستیک، مشخص شدن که این حملات ساختمان ها و خانه های مسکونی بسیاری را هدف قرار داده که یکی از آنها، ساختمان مربوط به شرکت مخابراتی در شهر المحویت در شمال کشور بود.
حملات عربستان به ویرانی این ساختمان و شهادت و مجروح شدن تعدادی از ساکنان آن منجر شد که سه تن از آنها دو کودک و یک زن بودند.منابع محلی خاطرنشان کردند که جنگنده های متخاصم، اتاق نگهبانی اداره ساخت و ساز مخابرات این استان را هدف قرار دادند. در پی این حمله، اتاق نگهبانی با خاک یکسان شد و نگهبان ساختمان به همراه همسر و فرزندانش به شهادت رسیدند، ضمن اینکه ساختمان ها و خانه های مجاور نیز به شدت آسیب دیدند.
علاوه بر آن، این جنگنده ها ده ها حمله علیه استان صعده، حجه و مأرب ترتیب دادند که مزارع و مناطق غیر نظامی را به صورت گسترده ای تخریب کرد و خسارات فراوانی در جاده ها و پل های این استان به بار آورد.
حملات هوایی عربستان، باعث تخریب و ویرانی بسیاری از موسسه های آموزشی در تقاطع دو خیابان بغداد و الزبیری در صنعا شد. این حملات مکرر خسارت های زیادی به ساختمان صندوق حمایت از معلمان، آموزش و پروژه ها، مرکز تولید ابزارهای آموزشی و مدرسه بغداد وارد آورد.وزارت تربیت و آموزش یمن این حوادث را "اعمال مجرمانه" ای عنوان کرد که در چهارچوب زنجیره ای از جنایت ها و تجاوزهای وحشیانه و برنامه ریزی شده علیه غیر نظامیان و مراکز آموزشی صورت داده می شود.گفتنی است که "اعلام الحربی" یمن تصاویری از عملیات نظامی گسترده ای منتشر کرده که نیروهای صنعا علیه پایگاه های مزدوران ارتش سودان در دو محور المدافن و الملاحیط در نوار مرزی بین یمن و جیزان در جنوب عربستان، به انجام رساندند.
در این میان مسؤولان دولت نجات ملی یمن سکوت جامعه بین‌المللی درباره حملات عامدانه ائتلاف سعودی به مراکز درمانی اصلی صنعا و مراکز آموزشی را محکوم کردند.«طلعت الشرجبی» سخنگوی شورای عالی امور انسانی یمن گفت: حمله عمدی ائتلاف سعودی به منطقه‌ای پر ازدحام از جمعیت که چند مجتمع پزشکی و درمانی هم در آنجا واقع است، جنایت جنگی تمام عیار برای به رنج انداختن بیش‌تر ملت یمن اتت.او افزود: همزمان با تشدید حملات ائتلاف سعودی به صنعاء، ما به نهادها در خصوص کاهش برنامه‌های بشردوستانه آنها برای خدمت به فقرا و بیمارستان‌های یمن شکایت کردیم. «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله و رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی گفت که تداوم جنایت‌های ائتلاف سعودی علیه ملت یمن هرگز چیزی جز عواقب بد برای این ائتلاف نخواهد داشت.عبدالسلام در حساب توئیتری خود نوشت: «در سایه همدستی و سکوت مجامع بین‌امللی، ائتلاف متجاوز به هدف قرار دادن شهروندان و غیرنظامیان ادامه می‌دهد و مرتکب جنایت‌های متوالی می‌شود همچنانکه در المحویت رخ داد و ۱۰ نفر شهید و مجروح شدند».
در همین حال سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله به اهداف حیاتی عربستان سعودی در جیزان خبر داد. سریع گفت که اهداف حساس و حیاتی عربستان در جیزان با سه موشک بالستیک هدف قرار داده شد.
بنابر گزارش شبکه المیادین، سریع گفت که هدف قرار دادن جیزان در راستای پاسخ مشروع به جنایت‌های ائتلاف متجاوز سعودی و آمریکایی و محاصره یمن، صورت گرفت.وی به رژیم سعودی هشدار داد که در صورت استمرار تجاوزات و جنایت‌ها علیه ملت یمن، عملیات‌های شدیدتر و دردناک‌تری علیه این رژیم انجام خواهند داد.جنگنده‌های ائتلاف سعودی شامگاه جمعه ساختمان‌های شرکت مخابرات عمومی و مسکن کارکنان در روستای عجمه در حومه شهر المحویت را در دو نوبت هدف قرار دادند.
در این میان سفارت واشنگتن در ریاض ضمن محکوم کردن حملات یمن علیه ائتلاف متجاوز سعودی هشدار داد که این حملات خطری برای ۷۰ هزار آمریکایی ساکن عربستان سعودی است. سفارت آمریکا در عربستان سعودی با انتشار یک بیانیه به دفاع از ائتلاف متجاوز عربستان سعودی پرداخته و انصارالله یمن را محکوم کرده است.
کد مطلب: 121011
 
Share/Save/Bookmark