میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰
 
 
هشدار مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمران شهر تهران در خصوص پیش فروش تعاونی‌نماهای مسکن
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عمران شهر تهران گفت: به دلیل گرانی و بحران مسکن بسیاری از تعاونی نما‌ها اقدام به فروش واحد‌های مسکن با مبایعه نامه‌های سوری می‌کنند که مردم باید نسبت به این موضوع هشیار باشند

باقر پور در نشست خبری گفت: یکی از دلایل کاهش شیب تورم بازار مسکن نسبت به سایر بازار‌ها کاش قدرت خرید مردم است.

وی ادامه داد: به طور متوسط در ۶ ماه گذشته، در هر ماه ۴ هزار واحد مسکونی در تهران و ۴۰ هزار واحد مسکونی در کشور معامله شده که به عنوان مثال در مقایسه با کشور ترکیه ۲/۵ برابر کمتر است.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عمران شهر تهران با بیان اینکه در تولید و عرضه مسکن عقب هستیم و سهم تعاونی‌ها در این بخش روز به روز کوچکتر می‌شود اظهار داشت: به دلیل افزایش قیمت مسکن بسیاری از افراد اقدام به پیش خرید مسکن می‌کنند و همین موضوع موجب شده تا برخی از تعاون نماها، از مردم سو استفاده کنند.

باقر پور دلیل سوء استفاده تعاون نما‌ها از مردم را نداشتن آگاهی و اطلاعات کافی دانست و گفت: بار‌ها ادراه راه و شهرسازی به مردم هشدار داده است که بدون بررسی و کسب اطلاعات کافی اقدام به خرید ملک نکنند و برای خرید ملک حتما از اداره راه و شهرسازی استعلام بگیرند که آیا ملکی وجود دارد یا خیر.

وی افزود: در ۳ الی ۴ سال گذشته تعدادی تعاونی نما، با مبایعه نامه‌های صوری اقدام به پیش فروش واحد‌های مسکونی کرده اند که بیشتر این تخلفات در منطقه ۲۲ تهران صورت گرفته است و دلیل این موضوع استقبال مردم از برخی مناطق است و تعاونی‌ها نیز به فعالیت در همین مناطق می‌پردازند.

باقرپور خاطرنشان کرد: تعاونی نما‌ها، با توسل به تبلیغات در شهر و خصوصا در فضای مجازی اقدام به فروش واحد‌های واهی می‌کنند.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عمران شهر تهران گفت: در قانون پیش فروش آمده که فروشنده باید مالک سند رسمی باشد، اما متأسفانه به دلیل نبود مدیریت درست در بخش نظارت، بسیاری از تعاونی‌ها از این موضوع لطمه دیدند و اعتماد از آن‌ها سلب شده است.

کد مطلب: 122614
 
Share/Save/Bookmark