میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۹
 
 
گزیده‌ای از جلسه علنی روز گذشته مجلس
لایحه رتبه بندی معلمان در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد
لایحه رتبه بندی معلمان در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد
 
بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، تجمع گروهی از نمایندگان در جایگاه هیات رئیسه برای بررسی لایحه رتبه بندی معلمان از مهمترین اخبار جلسه علنی روز گذشته مجلس بود.
جلسه علنی مجلس به ریاست محمد باقر قالیباف برگزار شد و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی در مورد طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
در این جلسه همچنین علی کریمی فیروزجایی بیانیه ۲۱۵ نماینده مجلس در حمایت از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را به مناسبت هفته نیروی انتظامی قرائت کرد.
در ادامه جلسه علنی و در جریان بررسی ماده ای از طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، نمایندگان با پیشنهاد حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات موافقت کردند و بر این اساس مقرر شد که ‌دیگر سابقه قضاوت و نمایندگی مجلس جایگزین آزمون وکالت نباشد.
همچنین مجلس در مصوبه ای، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده را موظف کرد که هرساله از طریق سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به برگزاری آزمون کارشناسان رسمی اقدام کند.
نمایندگان مجلس در مصوبه ای دیگر کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده را مکلف کردند هر سال از طریق سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به برگزاری آزمون پروانه وکالت اقدام کند.
همچنین بانک ها و مؤسسات اعتباری موظف شدند در چارچوب دستورالعمل نحوه ثبت الکترونیکی قراردادهای تسهیلات بانکی، سامانه الکترونیکی قراردادهای تسهیلات را با امکان دسترسی هر تسهیلات گیرنده به اطلاعات تسهیلات خود ایجاد کند.
پس از اتمام بررسی طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار محمدباقر قالیباف در واکنش به تصویب این طرح گفت: از کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص این طرح تشکر می کنم، بررسی این طرح نزدیک به ۶ جلسه در مجلس زمان برد و از همکاران و اعضای این کمیسیون تشکر می کنم.

در جلسه علنی، گروهی از نمایندگان متقاضی بررسی لایحه رتبه بندی معلمان با اولویت، در جایگاه هیات رئیسه تجمع کردند.
علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رئیسه مجلس هم در همین رابطه خبر داد که یکشنبه هفته آینده لایحه رتبه بندی معلمان در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می گیرد.
چندی پیش کلیات این لایحه در صحن مجلس به تصویب رسید و جهت بررسی جزئیات آن به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع شد. اکنون این لایحه آماده رسیدگی در صحن مجلس می باشد.
کد مطلب: 120012
 
Share/Save/Bookmark