میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱۷۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۲
 
 
رهبر معظم انقلاب اعضای هیأت امنا و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) را منصوب کردند
مهندس فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شد
مهندس فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شد
 

با توجه به تغییرات صورت گرفته در اساسنامه کمیته امداد امام خمینی(ره)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی، با تقدیر از تلاش‌های مخلصانه مسئولین سابق این نهاد، «اعضای هیأت امنا و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)» را منصوب و تأکید کردند در تحقق هدف نورانی این تشکیلات الهی، یعنی توانمندسازی و تأمین خود اتکایی محرومان و رشد ایمانی آنان گام‌های اساسی و تکمیلی برداشته شود.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با توجه به تغییراتی که در اساسنامه کمیته امداد امام خمینی(ره) صورت گرفته است؛ حضرات آقایان حجت‌الاسلام حاج شیخ محسن کازرونی، مهندس پرویز فتاح، حسین انواری، حمیدرضا ترقی، سید مرتضی بختیاری، مهندس سید‌منصور برقعی و خانم دکتر مرضیه وحیددستجردی را به‌عنوان اعضای هیأت امنا و جناب آقای مهندس پرویز فتاح را به‌عنوان رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منصوب می‌کنم.
رجاء واثق دارم مجموعه فوق و رئیس محترم این نهاد انقلابی با استعانت از پروردگار متعال و بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند موجود، در تحقق هدف نورانی این تشکیلات الهی که همانا توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی نیازمندان و محرومان و تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی آنان با ارائه‌ خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی می‌باشد، گام‌های اساسی و تکمیلی بردارند.
بی‌شک مسئولین سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) و در رأس آنها جناب آقای عسگراولادی رحمة‌الله‌علیه و در سال‌های اخیر اعضای شورای مرکزی و جناب آقای انواری زحمات با ارزشی را در شکل‌گیری این نهاد مؤثر و موفق در مبارزه با فقر و محرومیت کشیده‌اند که ضمن تقدیر از تلاش‌های مخلصانه‌ آنان، برای همه‌آنها اجر و پاداش الهی را مسألت دارم. گرچه تکیه اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) بر کمک‌های کمّی و کیفی مردم عزیز کشورمان باید باشد، اما ایفای نقش توسط دولت و مجلس و دستگاه قضایی در پشتیبانی‌های همه‌جانبه از این نهاد انقلابی در جهت انجام مأموریت‌های مقدس آن، امری انکارناپذیر است. مزید توفیقات همه آقایان را از خداوند متعال خواستارم.
سید‌علی خامنه‌ای ۱۶/ فروردین/ ۱۳۹۴

رهبر معظم انقلاب درگذشت والده مکرمه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفتند
از سوي ديگر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت والده مکرمه ایشان را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای علی جنتی دامت توفیقاته
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
درگذشت والده‌ مکرّمه را به جنابعالی تسلیت می‌گویم و رحمت و غفران و رضوان الهی را برای آن مرحومه از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.
سیّد‌علی خامنه‌ای ۱۲/ فروردین/ ۱۳۹۴

پیام تسلیت در‌پی درگذشت بانو سکینه ضيائی
همسر مرحوم آیت‌الله سید‌روح‌الله خاتمی
از سوي ديگر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت بانو سکینه ضیائی همسر مرحوم آیت‌الله حاج سید‌روح‌الله خاتمی را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اطلاع یافتم که بانوی با فضیلت مرحومه بانو سکینه‌ ضیائی همسر مرحوم مغفور آیت‌الله آقای حاج سیّد‌روح‌الله خاتمی رحمة‌الله علیهما پس از مدتی بیماری و تحمل مصائب و مشکلات جسمی و روحی، دار فانی را وداع گفته‌اند.
اینجانب ضمن تسلیت به ارادتمندان آیت‌الله خاتمی و عموم مردم اردکان و بویژه خانواده‌های عزادار از خداوند متعال رحمت و مغفرت واسعه برای آن مرحومه مسألت می‌نمایم.
سیّد‌علی خامنه‌ای ۱۶/ فروردین/ ۱۳۹۴

کد مطلب: 91718
 
Share/Save/Bookmark
 


سمیرا
۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۱۵:۳۹:۵۶
جناب دکتر فتاح دختر پانزده ساله ای هستم پدرم برای تامین وامرار معاش زندگی وجهیزیه برای خواهرم به قرض گرفتن روی آورد والان زیر بار قرض ووام هستیم وطلب کار ها آبروی مارا برده اند خواهش مند است اگر کاری از دستتان بر می آید دریغ نفرمایید ما برای کمک به هر کجا رفتیم چاره ای نبود لطفا کمکی بکنید....
به فکر مددکاران
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۲:۵۸:۳۸
جنلب اقای فتاح من با روی شرمنده ای رفتم خونه شما فکر ی به حال ماکنید .به خدا 600هزار تومان حقوق گرفتم .
انسان
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۱۲:۳۶:۴۰
با عرض سلام و وقت بخیر :نمیگم خدا قوت چون قوتی برای ادامه کار دراین نهاد به ظاهر اسلامی که با نام امام آذین شده ، برای ما نمانده این نهاد بعد از ده سال کار مشقت بار امید ما را نا امید وحدااقل حقوق انسانی ما را ضایعه نموده .چطور برای سرنوشتها برای زندگیها تصمیم میگیرد در حالیکه به حدااقل حقوق یک زن که مادر شدن است ویا شیر دادن به فرزندش(پاس شیر)را از او سلب میکنید واین بماند که با انفولا انزا هزار درد مریضی دیگرباید به اداره بیاییم تا سقف ساعت کاریمان پرشود وآخر از همه چن درقاز دستمان رابگیرد .
تازه جالبتر آنست که بیست درصد حقوق را ازآنجایی که ملغ حقوق بسیار بالاست مثلا امانت نگه میدارید که چه !!!!
مگر این قرادادیها نبودند که اسمشان وتلاششان بر سر زبان همه بازرسین مرکزی واستانی افتاده بود این است حکومت اسلامی وعلی گونه آن را مدیریت میکنید!!!!؟؟؟؟ چرا از این قوانین خوشگل برای خودتان تصویب نمیکنید . رسمیهایی که بازور گویی به قراردادیها همیشه حرفشان را به کرسی نشاندن ودر نهایت در صورت عیان شدن جرایم شان از شهری به شهری از صندلی به صندلی دیگر جابجا میشوند .وجمله معروف شان (میخواهند مارا چه کنن ما رسمی هستیم این شما قراردادیها هستید که باید بترسید...)بر ورد زبانشان است.
جناب اقای فتاح ای تو که شعار حکومت ومدیریت علی گونه سر میدهی به خیالی پوچ که قلم عدالت بردست گرفته ای تا از محرومان دفاع کنی!!!! مایی که از همین قشر ضعیف بر خاسته ایم وعمر وجوانی مان در امداد سلب شده وپس از سالهابجای صعود به مراحل بالاتر استخدام نزول نمودیم
ظلمی بدتر از این چیست ؟؟؟؟
از جیب یک عده نیازمند میگیرید به جیب چندتای دیگر میگذارید به این خیال واهی که سطع معیشت وزندگی محرومین ارتقا میبخشییییید :
متاسفم ای ادم


دست های ما کوتاه بود

و خرماها بر نخیل،

ما دستهای خود را بریدیم

و به سوی خرماها پرتاب کردیم

خرمات فراوان بر زمین ریخت

ولی ما دیگر دست نداشتیم

----------------------------------------------------


در دیاری که در آن نیست کسی یار کسی

کاش یا رب نیافتد به کسی کار کسی

------------------------------------------------------------


ای دل! تو دمی مطیع سبحان نشدی

وز کار بدت هیچ پشیمان نشدی

صوفی و فقیه و زاهد و دانشمند

این جمله شدی ولی مسلمان نشدی
محمود
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۲:۳۱:۵۰
با سلام خواهشمند است دستور فرمائید تکلیف صندوق ذخیره کارکنان که هر پرسنل 2/5میلیون در آن موجودی دارد و همچنین ترنم مهر را مشخص نمائید
از مددجو مددجوتر
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۰:۰۷:۵۵
سلام خواهشا برای نیروهای تخلیه گر که ده تا پانزده سال است این کار را انجام میدهند و همه جور سختی کشیده اند وهمه نوع بیماری دچار شده اندفکری مردانه بکنید بنده حدود چهارده سال است که این کاررا انجام میدهم والان به دیسک کمر مبتلا شده ام ودیگر توان وانگیزه ای این کاررا ندارم لطفا یا دست ما را بگیرید یا اگر توان دستگیری ندارید ما را هم مثل بقیه اخراج کنید یا مارا هم تحت پوشش قراردهید.اگر شعارامداد اشتغالزایی
است چرا نیرویی که چندسال است زحمت کشیده بیرون میکند وباعث ویرانی یک خانواده می شود.کدام نیروی رسمی حاضراست یک روز کار ما راانجام دهد وحقوق یک ماهه خود را دریافت کند.
........
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۹:۲۴:۳۵
با نیروهای لغو قرارداد بی روحیه و بی انگیزه می خوای به نیازمندان خدمت کنی!!!!!!!!!!!!
........
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۹:۱۸:۱۵
تو همان احمدی نژادی که بعد از تو کس دیگری نتواند خرابکاری هایت را درست کند
م. ع
۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۲۳:۲۸:۳۰
سلام آقای دکتر چرا در مورد نیروی های تخلیه گر این طوری فکر می کنید و همه رو دیپلمای که بغیر از تخلیه صندوق کاری ازشان برنمی یادفرض می کنید راستی به لیسانسایی که برای این کار گرفتیدفکر کردید راستش بخایید بعضی از این نیروهاتون هم سوادشان از نیروهای رسمیتان بیشتر و هم انرژی جوانی زیادی برای کاری که دوست دارن رو دارن چرا نیروهاتون رو تو کاری که دوست دارن بکار نمی برید من حاضرم حقوق کم بگیرم ولی کاری باشه که دوست داشته باشم نه کاری که دوست ندارم رو انجام بدم البته هر چند که هر کس که پارتی داره از همون اول کاری گرفته که چه دوست داشته وچه نه(اداری ) البته سعی می کنم داخل پایان نامه دانشگاهم چیزای رو بررسی کنم و خدمت حضرت آقا برسانم که واقعا الان معضل بزرگی شده است البته می خام سعی کنم که چون فرزند مددجو هستم این سوال رو که چطوری فقر رو از خانواده های به مثل خودم بردارم رو بررسی کنم ولی نیاز به کمک شما دارم هر چند که مارو از درس خواندن نهی کردن ولی چون ماهارو حجمی درصدی کردن کارشناسان نابغتان فکر اینو نکردن کهمابه این کار به کاردوم فکر می کنیم چی می شد ماهارو ساعتی و تعهدی می کردید تابتونیم وقتم رو برا جذب حامی و در آمدهای زیاد برای برطرف کردن نیاز مدجویان کنیمالبته آقای دکتر چند تا طرحبرا برطرف کردن نیازنیازمندان دارم که اگر خاستد حاضرم بگم تا به ... شرمنده که بدون فکر این متن رو نوشتم ...
گمنام
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۵:۱۷:۵۹
با سلام جناب آقای فتاح شما رو به خدا فقط نیروهای قراردادی فرهنگی کمیته امداد را چاق کرده بودند حالا دیگه به تعادل رسیده اید ما هم خدایی داریم خدایا از کسانی که انتظار عدالت داشتیم بدترین ظلمها را دیدیم از یزید و یزیدیان بدترند یزد 72 نفر را به قتل رساند مسئولین ما به نام اسلام هزاران خانواده را قطع نان و از هم متلاشی کرده اند در این ماه عظیم و لیالی قدر همه مسببین اینکار را به اشد مجازات برسان نانشان را قطع و خانواده شان را متلاشی و کاسه گدایی را بدستشان بده تا بفهمند قطع نان چقدر موثر است فرزندانشان را در جلوی چشمشان از گرسنگی و بیماری بمیران و حقوقهای دهها میلیونیشان را قطع کن تا بفهمند خانواده ای که با ماهیانه 500 هزار سر می کند و دم نمی زند چه حال دارد یا صاحب الزمان پس کی انتقام ما رو میگیری که مجبوریم برای یک لقمه نان شهر و دیار خود را ترک کنیم و بی نتیجه و .....
همکاری
۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۰۸:۳۷:۵۲
بنام خدا
جناب آقای فتاح سلام علیکم
شما که اعلام کردید که میخواهید در امداد تغیرات بدهید چرا در حوزه امور رفاه کارکنان که پرسنل با هزاران مشقت اقدام به ادامه تحصیل می کنند وبه امداد ارائه می دهند ولی باقانون های غیر عاقلانه میگویند که مرتبت نیست که این قوانین درهیچ اداره ای وجود ندارد شما اگر راست می گویید ومی خواهید در امداد تحول بوجود بیاورید و هم فردا جوابگوی حقوق از دسته رفته پرسنل وخانواده اشان نشوید این چنین قوانین مندرآوردی را حذف نمایید به امید روزی که این اقدام شما را در اسرع وقت ما مشاهده نماییم
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۰۸:۰۹:۳۰
سلام آقای فتاح وقت به خیر وخسته نباشید .اطلاع کافی را جع به حقوق وستمزدها علی الخصوص نیرو های مشارکت دارید .لطفا این نابسامانی های حقوق را سامان دهید .
علی غلام مشاهی
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۸:۱۱:۰۳
تورا فسم می دهم به جان زن که از نیروهای فرادادی دست بردار
اخراجی
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۲۲:۲۵:۴۹
لطفا به وضعیت نیروهای اخراجی رسیدگی کنید اگر هنوز رحم و انصافی در وجودتان هست
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۲۱:۴۸:۴۸
آقای فتاح نیروهای اخراجی آموزش خانواده در شرایط خوبی نیستند لطفا رسیدگی کنید
آموزش خانواده تعدیل و ویران شده
۱۳۹۵-۰۲-۳۱ ۱۷:۴۴:۴۹
آقای فتاح سلام بر شما
بعد بیچاره کردنمون
حالاچکار کردی برامون
با تثمیمتان را عوض نکردین! محکم رو حکم ویرانگرتون وایسادین!
خب جواب بدین یا جواب کنید بگید هیچ کار نمیکنم وبریید با دردی که بهتان دادم بمیرید....
مثل اینکه ما هم آدمیم
درسته قراردادی بودیم
درسته زن هستیم
این همه درخواست کردیم. ...
این همه بچه ها با چه مشقتی آمدن تهران. ...
هیچ برایتان مهم نبود!!!!!
وقتی شمارتون را بهم دادن ازخوشحالی سر از پا نمیشناختمش
همش احساس میکردم براتون مهمه و حرفهامون تاثیر داره
ولی انگار نه انگار
2 ماهه یه عده آدم, یه عده زن زحمت کش و عفیف یه عده انسان حلال خور دارن به شما رو میندازن
التماس میکنن
درد دل میکنند
میدانید روانداختن زن چه سخته!
میدانید التماس یعنی چه؟
میدانید! نه نمیدانید. ...
شما این مسائل را لمس نکردین
حس نکردین
شما که مثل ما دست و چشم و دلتان در درون مددجو نبوده
خواست خدا این بود که ماهم مثل مددجوها بشیم تا درک و بصیرتمان بیشتر بشه. ..
ما قضیه را دادیم دست خدا
انشاءالله. به بهترین روش مدیریتش کنه. .... و میکنه
خدا از حق ما نمیگذره. .....
این همه اشک ریخته شد
این هه درخواست آمد پیش شما پیش خدا هم رفت
این همه آه از نهادها بلند شد...
و اینهمه ما شرمنده ی نگاه خانوادمون شدیم
یعنی خدا نمیبینه!
یعنی ما به حکم قانون حق نداشتیم به حکم حقانیت خدا هم حق نداریم!
پارسال رمضان را برای غزه و فلسطین گریستیم
امسال را برای خودمان میگرییم
تا چه شود حاجی. .... تا چه شود. .....