میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷
 
 
مجلس در سه سال گذشته
چشم برهم زدیم و سه سال گذشت و بالاخره دوره مجلس انقلابی یازدهم هم در حال به سر رسیدن است...
چشم برهم زدیم و سه سال گذشت و بالاخره دوره مجلس انقلابی یازدهم هم در حال به سر رسیدن است. مجلسی که می خواست الگو باشد، پاکدست و در صراط مردم و برای مردم باشد؛شفاف سازی کند تا جلوی هر گونه رانتخواری و نفوذ صاحبان زر و زور و تزویر در تصویب قوانین گرفته شود، می خواستند با تصویب قوانین به درد ضعفا و مستضعفین برسند،می خواستند...
می خواستند، اما بسیاری از آنها وارونه شد، نه تنها باری از دوش مردم بر نداشتند بلکه در پی راهی خستند تا مردم اعتراض نکنند! طرحی در صحن مجلس آوردند به اسم صیانت تا دسترسی مردم به اینترنت و فضای مجازی، تجارت و ئاقتصاد را مهار و مسدود کنند، طرحی آوردند و در خصوصی ترین زوایای زندگی مردم دخالت کنند.
دراین دوره تورم ازمرز۴۵ درصد در کشور گذشت ، قیمت ارزاق و نیازهای اولیه مردم چند ده برابر شد ؛ گوشت و مرغ و لبنیات از سفره مردم حذف شد و صدایی از این جماعت مجلس نشین که نیامد و ابزارهای نظارتی را هم به دیوار آویختند و در سکوتشان شاهد له شدن مردم در چرخه تورم و گرانی بودند.
در جوزدگی روزهای اول ورودشان به مجلس دم از شفاف شدن آرای نمایندگان زدند ، اما الان سه سال گذشته و هر بار با لطایف الحیل و بهانه های غیر قابل قبول از مطرح شدن شفافیت آرایشان فرار کردند و تکلیف آن را روشن نمی‌کنند و فکر می‌‌‌کنند مردم همه این وعده های محقق نشده را فراموش کرده و می کنند؟
اینک که سوت شروع انتخابات سال آینده با تشکیل ستاد انتخابات وزارت زده شده، آقایان در یک سیاست ماکیاولیستی (هدف وسیله را توجیه می کند) ازالان شروع کرده‌اند با نطق های تند و تیزشان در انتقاد از دولت و کارگزاران دولت، خود را انقلابی دو آتشه و طرفدارمردم نشان بدهند!
اما نمی‌داند درک و شعور و حافظه مردم ایران خوشبختانه آنقدر بالاست که فراموش نکنند چه کسانی به اسم انقلابی بودن،طرح حبس منتقدان دولت و نظام را به مجلس ارائه کردند، مردم فراموش نمی کنند اکثریتی را که به اسم صیانت در صدد حذف اینترنت و فضای مجازی برآمدند!، شهروندان ایرانی از یاد نخواهند برد که چرا از خیر استیضاح وزیران ناکارآمد گذشتند و به منافع خود اندیشیدند!!،مردم از یاد نمی برند در بحبوحه تورم و گرانی و بجای اینکه شما نمایندگان انقلابی بفکر درد مردم باشید بر خلاف توصیه مقام معظم رهبری درعدم دخالت درامور اجرایی، بفکر وزیر شدن افتادید و چندتایی تان، رای مردم را به سخره گرفتید و وارد دولت شدید و شهرتان را بی وکیل در مجلس گذاشتید!
آری آقایان نماینده مجلس یازدهم! مردم برای «شوهایی» که تا سال آینده از پشت تریبون مجلس اجرا خواهید کرد «تره خرد» نخواهند کرد و فریب این بازی ها را نخواهند خورد.
لذا باید به شمایان گفت :«عرض خود می برید و زحمت ما می دارید»!

نویسنده: فرهاد خادمی
کد مطلب: 125152
 
Share/Save/Bookmark