میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱
 
 
باحضور معاون اول رئیس‌جمهور صورت گرفت:
افتتاح طرح‌های ستاد اجرایی فرمان امام در کوی دانشگاه تهران
افتتاح طرح‌های ستاد اجرایی فرمان امام در کوی دانشگاه تهران
 
همزمان با روز دانشجو و به همت بنیاد ۱۵ خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام بخش زیادی از مشکلات دانشجویان در مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه تهران مرتفع شد.
با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور، محمدعلی زلفی‌گل وزیرعلوم، عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام ، سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و جمعی از مدیران ارشد ستاد اجرایی و دانشگاه تهران در محل خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران از اقدامات بنیاد ۱۵خرداد درکوی دانشگاه رونمایی شد.
معاون اول رئیس‌جمهور دراین بازدید ابتدا برسر مزار شهید گمنام واقع در کوی دانشگاه حاضر و به مقام والای شهدا ادای احترام کرد و سپس باحضور درچند خوابگاه ضمن بازدید از اقدامات انجام گرفته توسط بنیاد ۱۵ خرداد با دانشجویان حاضر در خوابگاه به گفتگو نشست.
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام درحاشیه این برنامه ودرجمع خبرنگاران گفت:حدود یکماه پیش درجریان بازدید دکتر مخبر از کوی دانشگاه تهران و گلایه دانشجویان از برخی مشکلات خوابگاه ازجمله سیستم گرمایشی و کمبود امکانات ورزشی ، از مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد ۱۵ خرداد خواسته شد تا دراین زمینه به یاری دانشگاه تهران بیاید و برای رفع این مشکلات اقداماتی انجام پذیرد.
حمیدرضا علیان‌زادگان افزود: به لطف خدا در کمتر از یکماه موفق شدیم با مساعدت ستاد اجرایی فرمان امام اقدامات مهمی از قبیل بازسازی و تعمیر اساسی تمام موتورخانه‌ها و سیستمِ گرمایشی خوابگاه‌ها، تأمین برخی اقلام ضروری مانند یخچال و اجاق‌گاز، بازسازی و تجهیز زمین‌چمن مصنوعی خوابگاه پسران و تجهیز سالن ورزشی خوابگاه دختران، نوسازی سیستم‌های روشنایی محوطه کوی و تجهیز و نصب ۲۰۰۰۰ مترمربع موکت و پرده در اتاق‌ها را انجام دهیم و شرایط بسیار مساعدتری را برای دانشجویان عزیز دانشگاه تهران فراهم کنیم. وی افزود:یکی از وظایفی که در سالهای اخیر جزو رسالت‌های بنیاد ۱۵ خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام تعریف شده، ساخت و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی است.
علیان‌زادگان خاطرنشان کرد: بنیاد ١۵ خرداد احداث و ساخت کامل ١۴ خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۳ هزار و ۱۰۰ دانشجو را طی تفاهم با وزارتخانه‌های علوم و بهداشت متعهد شده است که تا امروز ۵ خوابگاه جدید دانشجویی در شهرکرد، نیشابور، ارومیه، سنندج و دانشگاه علوم پزشکی دامغان افتتاح و تحویل دولت شده است.
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد اضافه کرد:عملیات ساخت خوابگاه‌های دانشگاه‌های بجنورد، علوم پزشکی و خلیج‌فارس بوشهر هم به پایان رسیده و خوابگاه دانشگاه‌های اراک، علوم پزشکی بیرجند ،علوم پزشکی قائن، تربت حیدریه، دانشگاه بندرعباس و مراغه نیز براساس زمان‌بندی انجام شده پایان امسال و بهار سال آینده افتتاح خواهند شد.
در ادامه این برنامه و پس از افتتاح زمین چمن جدید کوی دانشگاه تهران ، در اقدامی نمادین دو تیم فوتبال منتخب کوی دانشگاه تهران و ستاد اجرایی فرمان امام درحضور معاون اول رئیس‌جمهور وسایر مهمان‌ها با یکدیگر دیداری دوستانه برگزار کردند.
کد مطلب: 120797
 
Share/Save/Bookmark