میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۹
 
 
درخواست‎ها برای لغو نتایج انتخابات عراق رد شد
دمیدن دادگاه عالی فدرال بر آتش ناآرامی‌ها
دمیدن دادگاه عالی فدرال بر آتش ناآرامی‌ها
 
دادگاه عالی فدرال عراق درخواست‎ ها برای لغو نتایج انتخابات این کشور را رد کرد در حالی که نتیجه این اقدام تشدید موج اعتراضات و ناارامی‌های خیابانی خواهد بود.
دادگاه فدرال عراق در نشست دیروز ضمن رد درخواست لغو و ابطال نتایج انتخابات تاکید کرد که شورای عالی قضایی کشور، صلاحیت انحصاری حل مشکلات مربوط به روند انتخابات را دارد و هر حزب سیاسی حق دارد ظرف سه روز پس از اعلام رسمی نتایج، به تصمیم این شورا اعتراض کند.همزمان با تظاهرات‌ گسترده در بغداد در اعتراض به نتایج انتخابات عراق و تخلفات کمیساریای عالی انتخابات در مقابل ورودی منطقه سبز، سایر شهرهای این کشور نیز امروز، شاهد اعتصاب عمومی صدها نفری و بسته شدن ورودی‌های ادارات آموزش و پرورش است.
اغلب جاده‌ها و پل‌های پایتخت عراق، از سوی تظاهرات‌کنندگان و نیروهای امنیتی مسدود شده است. نیروهای امنیتی در حال حاضر در خیابان الزیتون از سمت النسور تا کراده مریم مستقر شده‌اند و معترضان با سردادن شعارهای مستمر، به تصمیمات کمیساریای عالی انتخابات و تعلل دادگاه فدرال اعتراض می‌کنند. شماری از تظاهرات‌کنندگان در مقابل یکی از دروازه‌های منطقه سبز لاستیک‌ها ماشین‌ها را آتش زدند و از دادگاه عالی فدرال خواستند شکایات مربوط به نتایج انتخابات را بررسی و عدالت را در حق طرف‌هایی که آراء آن‌ها دستکاری شده، اجرا کند.
کانال تلگرامی صابرین نیوز نیز با انتشار تصاویری از این اعتراضات نوشت که پس از آن‌که، تظاهرات کنندگان اقدام به محاصره ورودی شورای عالی قضایی و فرماندهی عملیات بغداد کردند، شمار زیادی از نیروهای امنیتی و نظامی به خیابان «الکندی» از سمت «الحارثیه» اعزام شدند.رسانه‌های عراقی همچنین اعلام کردند که همزمان با تظاهرات عراقی‌های ساکن بغداد به نتایج انتخابات، در شهرهای دیگر عراق از جمله بابل، میسان، الدیوانیه، الناصریه، بصره و نجف اشرف و ...نیز تظاهرات‌هایی برگزار شد و معترضان خواستار احقاق حقوق خود هستند و اغلب تجمع‌ها مقابل ادارات آموزش و پرورش این شهرها برگزار شد.
کد مطلب: 121039
 
Share/Save/Bookmark