میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸
 
 
سرلشکر سلامی:
صف‌آرایی دشمن ژرفای یک توطئه عظیم علیه ملت را نشان می‌دهد
صف‌آرایی دشمن ژرفای یک توطئه عظیم علیه ملت را نشان می‌دهد
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ملت ایران ایستاده است گفت: آمریکا دوست دارد جوانان ما را در خیابان کشته ببیند، چهره مردم ما را پژمرده ببیند و ملت ما را متفرق و ایران را تجزیه کند که این رویاهای شیطانی هرگز تعبیر نخواهد شد.
سرلشکر سلامی پنجشنبه گذشته در اجلاسیه پایانی کنگره ملی شهدای استان قم که در مسجد جمکران برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: شهادت جایگاهی بزرگ و معراجی برای رسیدن به خداوند و شهدا نیز چراغ راهی هستند تا راه را گام نکنیم و هر یک ستاره‌ای پرفروغ هستند.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهدا سپر بلای امت شدند و برای حفظ حرمت نوامیس جان خود را تقدیم کردند، خاطرنشان کرد: شهدا کسانی هستند که باعث شدند که ما از وادی ظلمات به نور وارد شدیم آنان تنشان را بر گلوله‌ها زدند تا گلوله‌ها بر خاک این سرزمین فرو نیاید.
وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن به جنگ با شهدا آمده است، اظهار کرد: اکنون شاهد یک آرایش سیاسی در صحنه جهانی هستیم آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، اسرائیل، سعودی و دیگران در یک آرایش سیاسی بهم فشرده و جدی در امتداد ائتلاف‌های سیاسی گذشته خود به جنگ با خدا، رسول و شهیدان آمده‌اند.
سلامی عنوان کرد: صف‌آرایی دشمن ژرفای یک توطئه عظیم علیه ملت را نشان می‌دهد و عده‌ای در داخل هم بازیچه دشمن شده‌اند تا ملت ایران را از بین ببرند.
وی تصریح کرد: ملت ایران با طلوع خورشید اسلام از مشرق زمین، کافران را متعجب و بر کفر غلبه کرده و خورشید انقلاب از مشرق عالم طلوع کرد و پادشاهی که نماد استعمار و استبداد بود را درهم شکست، بت‌ها شکسته شد و ابراهیم آمد و پیام وحی را به گوش جهانیان رسانید.
وی با اشاره به حمله آمریکا به ایران در طبس مطرح کرد: جسد آمریکا بود که در بیابان های طبس می‌سوخت و بار دیگر امدادهای الهی به نمایش گذاشته شد و کافران متعجب شدند.
سلامی از تحریم ملت ایران یاد کرد و گفت: ماهواره‌ها به آسمان رفت و هسته‌های ریز ماده شکافته شد و ما به انرژی هسته‌ای رسیدیم و همه نیازها را در داخل تامین کردیم و هرگز همانند شعب ابیطالب نبودیم هر چند همه گرد آمده بودند تا گلوی ما را بفشارند و به دنبال این بودند که ملت را تسلیم کنند اما رهبری از این تهدید فرصتی برای رفعت بخشیدن به منزلت مادی و شکوه مادی تمدن انقلاب اسلامی ساختند.
سلامی با تاکید بر اینکه روح قرآن در سرزمین ایران حاکم است، عنوان کرد: قرآن بر قلب‌ها و اعضا و جوارح ملت ایران تاثیرگذار است و امت رهبر معظم انقلاب اسلامی را در قلب خود جای داده است چراکه این امت تنهایی امام مجتبی(ع) را فهمیده است و می‌داند که امام مسلمین نباید در میدان تنها باشد و این پیام شهداست.
وی خاطرنشان کرد: من به عنوان یک سرباز کوچک خاطرات دل‌انگیزی از دغدغه‌ها، نگرانی‌ها، غصه‌ها اما شجاعت، حکمت، ژرف‌اندیشی، تدبیر الهی، دشمن شناسی و ایستادگی رهبری دارم، امروز این مرد بزرگ سفینه نجات امت در امواج است.
سلامی با بیان اینکه ملت در کنار رهبری ایستاده و سرافراز است گفت: درحالی که دشمن فکر می‌کند که با به صحنه آوردن عده کمی فریب خورده می‌تواند یک انقلاب با شکوه را در معرض آسیب قرار دهد، بداند ملت ایران زنده است و دشمن رویاهای پریشانی دیده است.
فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: دشمن فکر می کند می تواند با به صحنه آوردن عده قلیلی فریب خورده این انقلاب باشکوه را در معرض آسیب قرار دهد و این در حالی است که ملت زنده است و دشمن رویاهای پریشان دیده است.
وی افزود: آمریکا دوست دارد خیابان های ما را دودآلود و آتش گرفته ببیند، دوست دارد ما سیفینه به آسمان نفرستیم، دوست دارد ما نیازمند و فقیر و فلج باشیم. دوست دارد بیماران ما به دارو دسترسی نداشته باشند.
سلامی با بیان اینکه آمریکا دوست دارد جوانان ما را در خیابان کشته ببیند خاطرنشان کرد: آمریکا دوست دارد چهره مردم ما را پژمرده ببیند آمریکا دوست دارد ملت ما را متفرق کند او دوست دارد ایران را تجزیه کند و این رویاهای شیطانی هرگز تعبیر نخواهد شد. ملت ایران ایستاده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هر کسی صدای بنده را می‌شنود بداند که فریادهای دشمن، فریادهای شیطان است و آن‌ها به جنگ خدا و رسول آمده تا معصومیت را از رخسار پسران و دختران ما بگیرند و نمادهای شیطانی را به جوانان ما نسبت دهند و جوانان را از وطن، ولی و ملت دور کنند، این را همه بدانند که این توطئه دشمنان است.
وی گفت: زنان ما از حجاب به عنوان سنگری برای حفظ ارزش‌های والای خود صیانت و حفاظت می‌کنند و جوانان ما آن‌هایی که فریب خورده‌اند بر خواهند گشت و ما دوست داریم آنان لباس جهاد بپوشند و مقابل مستکبران ایستادگی کنند نه اینکه پیاده نظام دشمن شوند و این هدفی است که درحال تحقق آن هستیم.
سلامی عنوان کرد: ما بر دشمن غلبه کرده و هیچ فصلی برای پیروزی دشمن باقی نگذاشته‌ایم و هیچ راهی برای غلبه کفار بر مؤمنان وجود ندارد و ما مسیرهای جهاد را آموخته و به پیش خواهیم رفت.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما سرمایه‌های عظیمی داریم که اگر حرکت کنند ایران به یک قدرت عالی در جهان مبدل خواهد شد و امروز در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت جهانی هستیم و از هیچ چیزی نگران نیستیم و با امداد الهی پیش می‌رویم.
کد مطلب: 124406
 
Share/Save/Bookmark