میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۹
 
 
تحلیل خبر روز
برادر مصطفی میرسلیم که هنوز مهر حضورشان در مجلس جدید، خشک نشده هفتاد هشتاد درصد...

برادر مصطفی میرسلیم که هنوز مهر حضورشان در مجلس جدید، خشک نشده هفتاد هشتاد درصد نمایندگان قدیمی را مورد ناز و نوازش ویژه قرار داده و گفته: برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص ۶۵ میلیارد تومان فقط به یک رئیس کمیسیون در مجلس پرداخت شده است.
اولا چه اشکالی دارد که نمایندگان مجلس کارآفرینی کنند و در فرایند تولید ثروت هم نقش خود را نشان بدهند؟ در ثانی اصلا این رقم درست نیست و هیچ عقل سلیمی قبول نمی کند به رییس یک کمیسیون که با یک ظرف چلوکباب و چهارتا کارت هدیه رضایت می دهد ۶۵ میلیارد تومان بدهند تا طرح تحقیق و تفحص را پس بگیرد.
اصلا مگر شهر هرت است؟ مگر فقط یک نفر طرح تحقیق و تفحص را امضا می کند که یک نفر هم بخواهد پس بگیرد؟ حتما حق و حساب آن بندگان خدا را هم از همان مبلغ پرداخت کرده اما همه کاسه کوزه ها سر خودش شکسته است.
به هر حال این خبر چند تا فایده عمده دارد که ذیلا از نظرتان می گذرد:
یک) نمایندگان مجلس مظنه پس گرفتن طرح های تحقیق و تفحص را بدانند تا خدای ناکرده سرشان کلاه نرود.
ب) عزیزانی که از تحقیق و تفحص در سازمان مربوطه خود می ترسند قیمت را کلنگی بالا نبرند و از همان اول با یک پرس چلوکباب و ربع سکه و نیم سکه شروع کنند تا کار به پرداخت ۶۵ میلیارد تومان نکشد.
ج) ای کاش مجلس با طرح حذف هشت صفر از پول ملی موافقت می کرد تا الکی برایش حرف درنیاورند که میلیاردها تومان رشوه گرفته است. می گفتند رییس کمیسیون شصت و پنج تومن گرفته و خلاص!
نکته آموزنده:
من هدیه گرفته ام نه رشوه
فرق است میان ناز و عشوه

کد مطلب: 113903
 
Share/Save/Bookmark