میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۱۶
 
 
در اين شهر چه خبر است؟
بازداشت يك خبرنگار در كرج
به دنبال ضرب و شتم چند بسيجي توسط اراذل و اوباش و همچنين قتل قوي‌ترين مرد ايران و جهان در شهرستان كرج، اين بار از اين شهر خبر مي‌رسد كه يك خبر نگار را در آستانه روز خبرنگار در شهرستان كرج بدون مدارك و مستندات قانوني دستگير و وي را به مدت دو ساعت با دستبند در محل سكونتش‌ در كرج مي‌گردانند.

اين اتفاق عصر روز جمعه و در مقابل منزل سيد محمد ميرحبيبي بسيجي فعال سپاه ناحيه كرج روي داد. ميرحبيبي به خبرنگار سياست روز گفت: عصر روز جمعه در مقابل درب منزلم و در برابر دید همسایگان دستگیر و در عقب ماشین تویوتای دوکابین متعلق به نیروی انتظامی به من دست‌بند زدند و براي ساعاتي در محل زندگی‌ام مرا مي‌چرخاندند.
وي افزود: من با لباس گرمکن ورزشی و در حال قدم‌زدن در جلوی درب منزلم بودم و توسط سروان (ق) و یکی دیگر از ماموران نیروی انتظامی کرج بدون ارائه هیچگونه توضیحی دستگیر و به صورت ایستاده در پشت ماشین به من دست بند زده شد.
اين خبرنگار ادامه داد: مرا به مدت دو ساعت در برابر دید اهالی محل به همان حالت نگه داشته و در ابتدا مورد بازجویی بدنی قرار گرفتم، اما به رقم اینکه هیچ گونه مورد مشکوکی از من يافت نشد، ماموران مذکور اصرار داشتند كه مرا به مراجع انتظامي منتقل كنند.
ميرحبيبي گفت: به آنها گفتم كه خبرنگار هستم و مدير روابط عمومي شوراي شهر هستم، اما توضیحات هیچ تاثیری در عمل و دستگیری غیرقانونی من از سوی نیروی انتظامی نداشت.
وي افزود: این درحالی بود که حتی ماموران مذکور تلاش داشتند تا اتهام‌های واهی و ارتكاب به جرم مشهود را به من نسبت دهند كه به دلیل حضور کثیر اهالی محل و حضور شاهدان موفق نشدند.
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهرستان کرج خاطرنشان كرد: پس از اینکه به مدت دو ساعت مرا در وضعيتي نامناسب در محل زندگي‌ام چرخانده و نگه داشتند، ماموران به من گفتند كه از ما عذرخواهي كن تا آزادت كنيم كه از اين كار سرباز زدم.
ميرحبيبي گفت: به دنبال این موضوع از سوی ماموران تهدید به تنظیم صورت جلسه مبنی بر اهانت به ماموران نیروی انتظامی شدم و حتی تماس فرمانده محترم نیروی انتظامی کرج سرهنگ اصلانی با سروان (ق) و دستور ايشان مبنی بر آزادی من تاثیری نداشت و بازداشتم با اصرار سروان (ق) با همان وضعیت تاسف‌بار در برابر دید همسایگان ادامه داشت.
وي افزود: این درحالی بود که من از نوع برخورد سروان (ق) و سرباز همراهش غافل‌گیر شده و فقط سعی داشتم آنها را به اشتباه خود متوجه سازم ، اما آنها با طرح ادعاهاي و اتهام‌های بي‌اساس و توهین‌آمیز سعی در توجیه اقدام غیر قانونی خود داشتند.
اين خبرنگار تاکید کرد: براي پيگيري اين موضوع دادخواهي خود را به مراجع ذی صلاح نظیر دادسرای انتظامی، بازرسی رهبری معظم انقلاب و سازمان نیروهای مسلح ارائه خواهم کرد. سید محمد میرحبیبی در پایان نسبت به تلاش ماموران نیروی انتظامی کرج برای اتهام‌زني به خود ابراز تاسف کرد و گفت: ماموران نيروي انتظامي در پایان پس از دو ساعت بازداشت غیر قانوی مرا آزاد و تهدید کردند که در صورت پیگیری تخلفات انجام شده از سوي آنها، عليه من صورت جلسه‌ای را تنظیم و به مراجع ارجاع خواهند داد.
روزنامه سياست روز در حال پيگيري اين خبر از فرماندهي نيروي انتظامي كرج است كه متاسفانه فرمانده نيروي انتظامي كرج بر خلاف سخنان سيدمحمد ميرحبيبي مي‌گويد از ماجرا خبر ندارد. همچنين روزنامه سياست روز با ابراز تاسف شديد از اين حادثه كه متاسفانه در آستانه روز خبرنگار صورت گرفت،‌ از مراجع قضايي و انتظامي كرج و همچنين اعضاي شوراي تامين شهرستان مي‌خواهد كه به جاي بي‌خبري از اين واقعه تاسف‌بار، اقدامات قانوني براي برخورد با متخلفان را در كمترين زمان انجام دهند.

کد مطلب: 524
 
Share/Save/Bookmark
 


پرویز
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۸:۳۸:۲۳
ماهیت این آدم برای مردم شناخته شده هست/یک خلافکار واقعی است
تشکر از نیروی انتظامی
مریم
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۳:۲۸:۲۸
چ بامزه
عقیق
۱۳۹۱-۱۰-۲۳ ۲۱:۲۶:۲۹
منم قبلا که میشناختمش شبیه نظر جناب یکی بود فقط عقاید خودشو قبول داشت...
یکی
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۲۳:۱۴:۲۷
من این آدم رو میشناسم واقعا آدم خلافکاریه
به اسم بسیجی اومده پا گذاشته رو همه اعتقادات
بسیار موذی هست و همیشه داره زیرآب میزنه
نیروی محترم انتظامی خیلی هم کار درستی کرده
از شما هم میخوام که یه طرفه به قاضی نرین و چون فقط همکارتونه ازش دفاع نکنید