میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۵۷
 
 
عراق: همچنان بازرسي هواپيماهاي ايران را ادامه مي‌دهيم

مشاور نخست‌وزير عراق تاکيد کرد: بغداد تلاش مي‌کند به سياست اعلامي خود در برابر بحران سوريه يعني مخالفت با حمايت تسليحاتي از دو طرف نزاع (دولت سوريه و مخالفانش) پايبند باشد.
دولت عراق به رغم مخالفت‌ها و نارضايتي‌هاي تهران اعلام کرد به بازرسي هواپيماهاي ايراني در مسير سوريه ادامه مي‌دهد.
به گزارش عصر ايران، مشاور اطلاع‌رساني نخست‌وزير عراق به روزنامه الحيات چاپ لندن گفت: بازرسي هواپيماهاي ايراني به مقصد سوريه که از آسمان عراق عبور مي‌کنند همچنان ادامه مي‌يابد. اين اقدام بر روابط با تهران تاثيري نخواهد داشت.
مقامات عراقي روز شنبه گذشته يک فروند هواپيماي باري ايران را به بهانه مشکوک بودن به حمل سلاح براي دولت سوريه، مجبور به فرود و بازرسي کردند اما تسليحات يا کالاي ممنوعه در آن پيدا نکردند و هواپيما به پرواز خود به سمت دمشق ادامه داد. اين براي دومين مرتبه در چند ماه اخير بود که عراق يک فروند هواپيماي ايراني را مجبور به فرود و بازرسي مي‌کند.
ايران بار‌ها به اين اقدام دولت عراق اعتراض و تهديد کرده بود دست به مقابله به مثل عليه هواپيماهاي عراق خواهد زد. علي موسوي افزود: عراق به بازرسي هر هواپيماي مشکوک به حمل سلاح براي سوريه از ايران يا هر کشور ديگري ادامه مي‌دهد.
وي ادامه داد: اين بازرسي‌ها به روابط با ايران آسيب نخواهد زد. طرف عراقي قبل از اين به دولت ايران اطلاع داد که هواپيماهاي اين کشور به سمت سوريه را به صورت تصادفي، بازرسي خواهد کرد.
مشاور رسانه‌اي نخست‌وزير عراق تاکيد کرد: بغداد تلاش مي‌کند به سياست اعلامي خود در برابر بحران سوريه يعني مخالفت با حمايت تسليحاتي از دو طرف نزاع (دولت سوريه و مخالفانش) پايبند باشد. عراق براي جلوگيري از قاچاق سلاح به سوريه، مرزهاي خود را به شدت کنترل مي‌کند.
هوشيار زيباري وزير امور خارجه عراق هم قبل از اين گفته بود دولتش به طور جدي قصد دارد هواپيماهاي ايراني در مسير سوريه را تحت بازرسي قرار دهد.
اين اقدام عراق با اعمال فشارهاي آمريکا صورت مي‌گيرد. آمريکا ايران را متهم مي‌کند که با استفاده از هواپيما و آسمان عراق، براي حمايت از حکومت سوريه، تسليحات به اين کشور منتقل مي‌کند. با اين حال مقامات واشنگتن تاکنون از ارائه هرگونه نشانه‌اي براي اين اتهام خود، خودداري کرده‌اند.

کد مطلب: 77957
 
Share/Save/Bookmark
 


زینب
۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۲۳:۰۱:۱۵
اهای کسایی که هشت سال با ما جنگیدین هلاکت تونو وقتی دیدم که یه خانواده عراقی برای شفای مریضشون جلوی همون شهیدی زانو زده بودندکه خودشون باعث و بانی شهادتش بوند و التماسش میکردن زمین گرده ها کاری نکنین که بخاین دوباره پشیمون بشین
۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۱۳:۵۶:۴۴
دم عراقی ها گرم که با هماهنگی ما میدانندکدام هواپیماها را بازرسی نمایند تا حربه ای دست دشمن مشترکمون ندهند.
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۲۱:۵۲:۰۵
تعجبی ندارد
خلیل
۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۱۱:۵۶:۴۶
پس نتیجه این همه حمایت های ما از عراق کو؟
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۹:۳۰:۱۶
میدونی این عربها هر کار کنی واسشون دستتو گاز میگیرن
ناشناس
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۱۸:۱۱
جون به جونشون بزاریم با ایران بدند و حیف از این هزینه ها کاش ملت خرج حجشونو به چند مستحق کمک می کردند
نادر یوسفی
۱۳۹۴-۱۲-۲۶ ۱۵:۴۴:۰۷
به نظر میرسه یه بازی سیاسی باشه که هست والبته با توجه به حضور یک ساله در عراق باید بگویم که همش پشمه، اجازه دهیم غربی ها هم از ما پی در پی بازی بخورند،میدانم میپرسید چطور ولی عجولانه قضاوت نکنیم و توضیحی که به نفع دشمنه مطرح ننمائیم
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۲۲:۱۷:۳۴
محبت زورکی نتیجش بهتر از این نمی شه حالا نوبت عراقه همه پول ها بره اونجا و اقتصادشون زنده بشه
kashi
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۳:۲۱:۵۲
سالی 5میلیون مسافر به عراق و3میلیون به عربستان نوش جون عربها
عبدالله خدابنده
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۲:۳۶:۲۵
السلام. اجداد عراقیان امروز همان کسانی هستند که باعث بروز عاشورا شدند.نون عراق اینطور است. حتی اردشیرخان هم که در عراق بدنیا امد اینجوریه.ببینید چقدر امام وامامزاده در عراق دفن هستند.حضرت علی(ع) راهم عراقیها شهید کردند.والسلام.
Abbas mirakhorli
۱۳۹۴-۰۶-۰۵ ۱۹:۰۸:۰۷
No shir camel (suitor) na Didar arab
اسماعیل / ب
۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۱۹:۴۵:۴۰
نمک نشناس تر از اینها بجز شیطان مطرود درعالم تصور هم وجود ندارد
کیشوند
۱۳۹۳-۰۹-۰۸ ۱۲:۳۹:۳۵
بنام خدا .اینهمه کمک به اینهامیکنیم بازهم بازرسی میکنند.اینهادست نشانده امریکاهستند شک نکنید.
۱۳۹۲-۰۷-۲۷ ۱۳:۰۲:۱۱
تا وقتی غدامت جنگ را ازشون نگیریم.،،،،،،،عرب هستند دیگه .
حسينعلي كرمي
۱۳۹۱-۰۸-۱۸ ۱۶:۴۹:۲۴
گروهاي ناشناس در سوريه كه عليح دولت بشاراسد ميجنگند از سوي امريكا واسراييل وكشورهاي مثلا عرب همايت ميشوند .چراهواپيماي ايران را بازرسي ميكنند شرم وحيا خوب چيزيه . تمام دنيا ميداند كه امريكا از اسراييل حمايت ميكند ولي اسراييل در لبه پرتگاه است و انشالله به همين زوديها سرنگون خواهد شد