میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۶
 
 
تغییری که باید زودتر انجام می‌شد
پس از حرف و حدیث‌های فراوان در باره وزارت رستم قاسمی، سرانجام روز گذشته رئیس جمهور با استعفای او از وزارت راه موافقت کرد.
رستم قاسمی وزیر راه پیشین راه و شهرسازی، که قرار بود وعده ۴ میلیون مسکن را در ۴ سال عملیاتی کند اما در این راه موفق نبود چرا که با گذشت یکسال و نیم از تصدی وزارت راه و شهرسازی موفقیت قابل توجهی از او در این زمینه دیده نشد. با توجه به وعده داده شده از سوی دولت و شخص رئیس جمهور،‌ بعید به نظر می‌رسد که این وعده در پایان دوره چهارساله دولت سیزدهم محقق شود. علاوه بر آن تخلف یکی از معاونین وزیر راه نیز در کارنامه یکسال و اندی رستم قاسمی وجود دارد.
همچنین انتشار عکس‌های شخصی او که البته یک کار غیر اخلاقی بود باعث شد فشارها علیه وزیر سابق راه و شهرسازی بیشتر شود. البته بیماری رستم قاسمی نیز یکی از دلایل استعفای او مطرح شده است.
هر چند همانگونه که گفته شد،‌ تغییر در وزاتخانه راه و شهرسازی باید زودتر انجام می‌شد،‌ چرا در این زمینه درنگ از سوی رئیس جمهور صورت گرفت؟
اما خوب،‌ رئیس‌ جمهور دیروز ضمن موافقت با استعفای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، شهریار افندی‌زاده را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس ‌جمهور، ضمن تقدیر از تلاش‌های رستم قاسمی در دوران مسئولیتش در وزارت راه و شهرسازی و آرزوی سلامتی، با استعفای وی در پی تشدید بیماری، موافقت کرد و ابراز امیدواری نمود بتوان از توانمندی‌های او پس از بهبود کامل استفاده شود.
در پی قبول استعفای قاسمی از وزارت راه و شهرسازی، رئیس‌جمهور «شهریار افندی‌زاده» معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.
کد مطلب: 124451
 
Share/Save/Bookmark