میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹
 
 
قتل نژادپرستانه پلیس مردم انگلیس را به خیابان‌ها کشاند
قتل نژادپرستانه پلیس مردم انگلیس را به خیابان‌ها کشاند
 
تظاهرات سراسری در چند شهر انگلیس در اعتراض به اقدام پلیس جنوب لندن در قتل جوان سیاه‌پوست غیرمسلح برگزار شده و مردم خواستار اجرای عدالت شده‌اند.
قتل «کریس کابا» جوان ۲۴ ساله سیاه پوست در انگلیس بار دیگر اعتراضات علیه نژادپرستی در این کشور را زنده کرده است.معترضان انگلیسی این بار با تجمع مقابل دفتر «اسکاتلندیارد»، خواستار پیگیری عدالت در زمینه قتل او توسط پلیس شدند. معترضان به این موضوع اعتراض دارند که نیروهای پلیس این کشور در جنوب لندن در حالی با شلیک گلوله کریس کابا را کشتند که او هیچ سلاحی در دست نداشت.تظاهرات در مقابل اسکاتلندیارد یکی از سلسله تظاهرات اعتراضی در سراسر انگلیس است و تظاهرات مشابهی در شهرهای منچستر، کاونتری و ساوتهمپتون نیز برگزار شده است.گروهی از حامیان جوان ۲۴ ساله سیاه پوست انگلیسی کارزاری را با عنوان «عدالت برای کریس کابا» به راه انداخته‌اند.«دفتر مستقل نظارت بر پلیس» که وظیفه نظارت بر پلیس انگلیس را برعهده دارد، در حال تحقیق درباره اتفاقت پنجم سپتامبر در جنوب لندن و شلیک منجر به مرگ کریس کابا است و این موضوع را بررسی می‌کند که آیا رنگ پوست و نژاد او عاملی تاثیرگذار در اتفاقات این روز بوده است یا خیر.
«بیل ریبریو-ادی» نماینده حوزه انتخابیه «استریمهام» در پارلمان انگلیس یکی از حامیان خانواده کریس کابا است. این قانونگذار عضو حزب کارگر مقام‌های پلیس انگلیس به دلیل عدم تعلیق فوری افسر پلیس عامل قتل کریس کابا به شدت انتقاد کرده است.این نماینده پارلمان انگلیس گفت: «در هر شغل دیگری، اگر کاری انجام می‌دادید که به زندگی یک فرد پایان می‌داد، فوراً تعلیق می‌شوید. این موضوع (عدم تعلیق افسر پلیس عامل قتل کریس کابا) برای من بی معناست و من یک سیاستمدار هستم». در تظاهرات مقابل اسکاتلندیارد، «جرمی کوربین» رهبر سابق حزب کارگر به همراه «مارسیا ریگ» خواهر «شان ریگ» که در سال ۲۰۰۸ در پاسگاه پلیس بریکستون جانش را از دست داد، حضور داشتند.تظاهرات مشابهی نیز در دیگر شهرها از قبیل منچستر برای حمایت از کریس کابا و محکوم کردن قتل این جوان سیاه پوست توسط پلیس برگزار شد.
خبر دیگر از انگلیس آنکه در ادامه سیاسی کاری سران انگلیس در مراسم خاک سپاری ملکه شبکه خبری بی‌بی‌سی گزارش داد که هیات چینی که برای شرکت در مراسم تدفین الیزابت دوم به لندن رفته است، اجازه ندارد تابوت او را که در داخل ساختمان پارلمان انگلیس قرار دارد، ببیند.شبکه خبری بی‌بی‌سی بدون ذکر منابعش گزارش داد که هیات دولت چین از حضور در محل قرارگیری تابوت الیزابت دوم در داخل ساختمان پارلمان انگلیس منع شده است چرا که رئیس مجلس عوام انگلیس تهدید کرده بود که بابت اقدامات چینی‌ها در اعمال تحریم‌ها، وارد وست‌مینستر هال نمی‌شود. وزارت خارجه تایوان اعلام کرد که سفیر دوفاکتوی تایوان در لندن "دعوت‌نامه ویژه‌"ای برای امضای دفتر یادبود تسلیت الیزابت دوم دریافت کرده است. این مقام گفت که برخورد با او همانند سایر مقامات عالی‌رتبه بوده است.
کد مطلب: 123957
 
Share/Save/Bookmark