میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۷
 
 
مراکز ورزشی، درمانی و زندان‌های یمن زیر آتش سعودی
منابع یمنی با اشاره به تشدید حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن اعلام کردند که مراکز ورزشی و درمانی و حتی زندان‌ها هم از این حملات در امان نمانده است.
منابع یمنی از تشدید حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن به ویژه در صنعاء پایتخت یمن خبر دادند.بر اساس این گزارش،فعالیت بیمارستان العلیاء در صنعا بر اثر شدت خسارات وارده ناشی از حملات جنگنده‌های متجاوز سعودی متوقف شد. جنگنده‌های ائتلاف سعودی مناطق نزدیک به بیمارستان العلیاء در صنعا پایتخت یمن را هدف حمله قرار دادند که بر اثر آن خساراتی به منازل اطراف وارد و فعالیت بیمارستان نیز متوقف شد فعالیت بیمارستان العلیاء در صنعا بر اثر شدت خسارات وارده ناشی از حملات جنگنده‌های متجاوز سعودی متوقف شد. جنگنده‌های ائتلاف سعودی مناطق نزدیک به بیمارستان العلیاء در صنعا پایتخت یمن را هدف حمله قرار دادند که بر اثر آن خساراتی به منازل اطراف وارد و فعالیت بیمارستان نیز متوقف شد.منابع محلی اعلام کردند که جنگنده‌های سعودی خیابان الزبیری و تقاطع بغداد نزدیک مدرسه بغداد را هدف قرار دادند.
یک شهروند نیز مقابل بیمارستان العلیاء زخمی شد و کادر بیمارستان و بیماران بستری در آن نیز به شدت دچار رعب و وحشت شدند. منابع بیمارستانی اعلام کردند بر اثر شدت خسارات وارده به بیمارستان، فعالیت آن متوقف شد.همچنین وزارت ورزش و جوانان این کشور در بیانیه‌ای تأکید کرد که حمله به سازمان‌های غیرنظامی و تهدید به حمله به آن‌ها، «نقض آشکار» کنوانسیون‌هایی است که تعرض به اماکن غیرنظامی را جنایت می‌انگارند.همچنین کمیته ملی امور اسرا وابسته به انصارالله در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف سعودی اطراف زندان اسرا در ساختمان فرماندهی امنیت مرکزی را مورد هدف قرار دادند که بیش از ۳ هزار اسیر در آن نگهداری می‌شوند.در بیانیه کمیته ملی اسرا وابسته به انصارالله یمن آمده است: حمله به زندان اسرا ساعاتی پس از بازدید کمیته بین‌المللی صلیب سرخ انجام شد.در این میان عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به زودی پاسخ شدیدی به حملات هوایی ارتش سعودی به صنعاء خواهند داد.«محمد البخیتی» در مصاحبه‌ای گفت دولت صنعاء پاسخ حمله را با حمله خواهد داد و به زودی دولت سعودی پاسخ دردناکی را دریافت خواهد کرد.
کد مطلب: 120996
 
Share/Save/Bookmark