میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷
 
 
فلسطینی‌ها موازنه وحشت را در پاسخ به جنایت جدید صهیونیست‌ها به رخ کشیدند
گرفتن انتقام «جنین» در «سلوان»
گرفتن انتقام «جنین» در «سلوان»
 
موازنه وحشت را فلسطینی‌ها این بار نه در غزه که در جنین کرانه باختری به پا کردند چنانکه منابع محلی فلسطینی از دومین عملیات انتقام جویانه در شهرک «سلوان» واقع در قدس اشغالی خبر دادند که در جریان آن دو صهیونیست به شدت زخمی شدند.
رسانه‌های فلسطینی از تیراندازی در شهرک سلوان واقع در قدس اشغالی خبر دادند.بر اساس گزارش های اولیه، دو صهیونیست در این تیراندازی زخمی شدند که حالشان وخیم گزارش شده است.منابع رژیم اسرائیل اعلام کردند که در دومین علمیات انتقام جویانه در قدس اشغالی(۸ بهمن ماه)، یکی از دو نفر که زخمی شده‌اند، هشیاری خود را از دست داده است.مجری عملیات در قدس اشغالی یک نوجوان ۱۳ ساله فلسطینی بوده است.شمار زیادی از اهالی شهر جنین بعد از شنیدن دومین عملیات انتقام‌جویانه و شهادت طلبانه در قدس اشغالی که توسط نوجوان ۱۳ ساله انجام شد، به خیابان‌ها آمدند و به شادی پرداختند. برخی از این افراد مسلح بودند. جمعه شب نیز «خیری علقم» عامل عملیات شهادت‌طلبانه در انتقام یورش مرگبار صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین که ۱۰ شهید به‌جای گذاشت، به کنیسه «نبی یعقوب» در قدس اشغالی با دو سلاح حمله کرد و با تیراندازی ممتد وی، ۸ صهیونیست کشته و بیش از پنج تن دیگر زخمی شدند.سخنگوی حماس اعلام کرد که عملیات قهرمانانه در قدس و دیگر مناطق بیانگر موضع مقاومت است.
این سخنگو افزود: موضع مقاومت این است که واکنش آن هرگز به تاخیر نخواهد افتاد و دشمن بهای جنایاتش را خواهد پرداخت. در این میان در خیانتی آشکار به فلسطین و جهان اسلام، ترکیه ضمن محکومیت عملیات استشهادی در قدس اشغالی، از تشدید عملیات‌ها و خشونت در اراضی اشغالی ابراز نگرانی کرد. حزب‌الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای، از عملیات شهادت‌طلبانه روز گذشته در قدس اشغالی حمایت کرد.به نوشته «المیادین»، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام همبستگی کامل با ملت و گروه‌های مقاومت فلسطین، حمایت خود را از اتخاذ چنین اقدماتی برای بازدارندگی تداوم تجاوزهای صهیونیست‌ها اعلام کرد. این عملیات به عنوان دشوارترین عملیات در طول چند سال گذشته توصیف می‌شود و بعضی صهيونيستها دستگاه اطلاعاتی این رژیم را به ناکامی در جلوگیری از وقوع آن متهم کردند.خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در قدس گفت: اینجا در محله النبی یعقوب در شهر اشغالی قدس که شهرک نشینان در آن زندگی می‌کنند، یک جوان فلسطینی اقدام به تیراندازی به سوی شماری از شهرک نشینان کرد که باعث کشته شدن هفت نفر از آن‌ها و زخمی شدن چند نفر شد که حال بعضی از آن‌ها وخیم و خطرناک گزارش شده است.
سخنگوی رسمی جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء عملیات دیروز در قدس اشغالی را پاسخی به جنایات اشغالگران دانست.مهندس «نصر الشَمَّری» سخنگوی رسمی جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در واکنش به عملیات ضد صهیونیستی در قدس اشغالی که به هلاکت هشت صهیونیست منجر شد در صفحه توییتر خود نوشت: به غیور مردان مجاهدی که عملیات قدس اشغالی را انجام دادند درود می‌فرستیم.در این عملیات تعدادی اسرائیلی کشته شدند که شمار آن‌ها کم نیستند. این مهم البته پاسخ ساده‌ای به جنایت‌های اشغالگران تروریست صهیونیستی در حق مردم ما در فلسطین عزیز است.
در این میان امارات متحده عربی در بیانیه‌ای بدون اشاره به جنایات رژیم موقت صهیونیستی عملیات شهادت‌طلبانه قدس را محکوم کرد.پلیس رژیم صهیونیستی ضمن اعلام‌ بالاترین سطح آماده‌باش در سراسر اراضی اشغالی، خبر داد که در پی عملیات در قدس اشغالی، ۴۲ فلسطینی را دستگیر کرده است.همزمان با این اعلام، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از پلیس این رژیم گزارش داد که دستور بالاترین سطح آماده‌باش در تمام نقاط اراضی اشغالی صادر شده است.«یعقوب شبتای» رئیس بخش نظارت پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از صبح امروز تمامی افسران پلیس در شیفت‌های ۱۲ ساعته کار خواهند کرد و پلیس از ساکنان اراضی اشغالی می‌خواهد کرد در صورت رویت هر فرد مشکوکی با اداره پلیس تماس بگیرند.مفتی اعظم سلطنت عمان با ستایش از عملیات ضد صهیونیستی مقاومت فلسطین در کرانه باختری رود اردن و نوار غزه گفت: از اعمال قلب خود به مقاومت درود می فرستیم.احمد بن حمد الخلیلی مفتی سلطنت عمان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: از اعماق قلب به مقاومت دلیرانه در داخل سرزمین اشغالی و نوار غزه درود می‌فرستیم و از خداوند می‌خواهیم که در آینده نزدیک پیروزی عزیز و فتح مُبین را نصیب و دشمن اشغالگر را ریشه کن کند تا سیطره ای برایش در سرزمین اشغال شده باقی نگذارد و فلسطین عزیز، آزاد و با کرامت زندگی کند.
میک والاس نماینده ایرلند در پارلمان اروپا امروز با توییت یکی از سخنرانی های اخیر خود در این نهاد قانونگذاری به انتقاد از گزارش سالانه اتحادیه اروپا در مورد دموکراسی و حقوق بشر و بی توجهی به مصائب فلسطینیان پرداخت و نوشت: چطور اجازه می دهیم که هر روز علیه فلسطینیان جنایت شود و ما ساکت بمانیم.
این نماینده چپ گرا با گزینشی خواندن گزارش مذکور گفت: اتحادیه اروپا گزارش سال ۲۰۲۲ درمورد دموکراسی و حقوق بشر در جهان را به نگارش در آورده بدون آنکه به کشتار و آزار و اذیت فلسطینیان به دست حکومت آپارتاید اسرائیل اشاره کند.والاس گفت: در سال گذشته، ۱۵۰ فلسطینی به دست حکومت آپارتاید اسرائیل کشته شدند. چطور این موضوع در گزارش نیامده است؟ چطور اجازه می دهیم که هر روز علیه فلسطینیان جنایت شود و ما ساکت بمانیم؟ این جنایات بدون همدستی ما رخ نمی داد!وی با اشاره به آنکه در گزارش مذکور سخنی نیز از نسل کشی در یمن نیامده، گفت: در یمن بدترین فاجعه انسانی جهان رخ داده و طبق گزارش سازمان ملل ۴۰۰ هزار نفر جان باخته و ۱۶ میلیون نفر گرسنه اند. هیچ سخنی در این مورد نداریم؟ چیزی درگزارش نیامده؟ چرا ما در انتقادهای خود تا این حد گزینشی عمل می کنیم!؟
کد مطلب: 125090
 
Share/Save/Bookmark