میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
تاکید رئیس جمهور روسیه به غیر قابل اعتماد بودن ایالات متحده
آمریکا ممکن است هر توافقی را پاره کند
آمریکا ممکن است هر توافقی را پاره کند
 
رئیس‌جمهور روسیه گفت که امیدها برای توافق با واشنگتن به منظور محدود کردن گسترش ناتو در اروپای شرقی ضعیف است و افزود حتی در صورت امضای یک توافق، نمی‌توان به آمریکا در خصوص عمل به وعده‌هایش اعتماد کرد.
«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت که امیدها برای توافق با واشنگتن به منظور محدود کردن گسترش ناتو در اروپای شرقی ضعیف است و افزود که حتی یک توافق امضا شده ممکن است توسط طرف آمریکایی پاره شود.پوتین در سخنرانی در جمع افسران نظامی ارشد مسکو گفت که دیگر غرب را شریک قابل اعتمادی نمی‌داند. او گفت که روسیه به دنبال تضمین‌های کتبی درباره حضور نیروها و سخت افزارهای آمریکایی در نزدیکی مرزهایش بوده، اما حتی نمی‌توان به این تضمین‌ها تکیه کرد. پوتین در این خصوص اظهار داشت: من و شما هر دو به خوبی می‌دانیم به بهانه های مختلف، از جمله تامین امنیت، آن‌ها هزاران کیلومتر دورتر از قلمروی ملی خود عمل می‌کنند. وقتی قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل دخالت می‌کند، همه آن‌ها را منسوخ و غیرضروری اعلام می‌کنند.رئیس‌جمهور روسیه افزود گسترش بیشتر ناتو در اروپای شرقی را پیامد ابراز خوشحالی می‌داند که ناشی از به اصطلاح پیروزی غرب در جنگ سرد و نتیجه یک تحلیل غلط است.پوتین تاکید کرد که روسیه آماده است اقدامات نظامی و فنی را به عنوان پاسخی به اقدامات غیردوستانه واشنگتن انجام دهد و تاکید کرد که این کار حق مسکو است.
در همین حال معاون وزیر خارجه روسیه هشدار داد در صورت امتناع ناتو از بحث درباره پیشنهادات امنیتی مسکو، همه گزینه‌ها مورد نظر قرار می‌گیرد.«آندری رودنکو» معاون وزیر امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران گفت: ما معتقدیم که چنین اقداماتی تنها منجر به تشدید بیشتر اوضاع در اطراف اوکراین و در روابط ما با غرب در کل، از جمله ایالات متحده خواهد شد. معتقدم به هر حال، افراد عاقلی در واشنگتن وجود دارند که خطر کامل چنین اقداماتی را درک می‌کنند. در همین حال سفیر روسیه در واشنگتن با اشاره به موارد بسیاری از اقدامات ارتش آمریکا در هدف قراردادن و کشتن غیرنظامیان و همچنین تامین تسلیحات گروه های تروریستی، گفت که فهرست این موارد بسیار طولانی است. خبر دیگر آنکه وزارت خارجه چین ضمن مخالفت با استقرار موشک های آمریکا در منطقه ایندوپاسیفیک، از پیشنهادهای امنیتی روسیه به واشنگتن استقبال و آن را مایه افزایش اعتماد متقابل عنوان کرد. همچنین سخنگوی وزارت خارجه چین از اقدام پکن در تحریم ۴ فرد از نهاد کمیسیون آزادی مذهبی بین المللی آمریکا خبر داد که در پی اقدام مشابه واشنگتن بر شهروندان و نهادهای چینی صورت می گیرد.«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت که این چهار نفر از کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی ایالات متحده (USCIRF) از ورود به سرزمین چین، هنگ کنگ و ماکائو محروم خواهند شد.
کد مطلب: 120969
 
Share/Save/Bookmark