میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۵
 
 
نامه سرگشاده به اتحادیه صنف چاپخانه داران
 
ریاست محترم اتحادیه صنف چاپخانه داران (جناب آقای مهندس علینقی)
با سلام و عرض ادب و احترام
به حضور شما اعلام می‌داریم که اکثر اعضاء صنف چاپخانه‌داران و دست‌اندرکاران این حرفه درخواست دارند طی نامه‌ای رسمی از مقام معظم رهبری از ریاست جمهور محترم به منظور کمک به این حرفه ی اصلی که در راه فرهنگ و تعلیم و تربیت و شد علمی جامعه جایگاه ویژه و خاصی دارد از مالیات بر ارزش افزوده معاف شود و به مدت 10 سال از پرداخت مالیات مشاغل هم معاف گردد.
تا فرصتی باشد برای نوسازی، جذب نیرو و عدم ورشکستگی، این خواسته در شرایطی که این حرفه کاملا وابسته به اروپا و آسیا می‌باشد و ارز برای بالایی دارد تقاضای نابجایی نیست، زیرا توان ایستادگی در برابر یورو 50000 ریالی از عهده این صنف خسته و رو به نابودی خارج است.
پس تنها راه حل نجات، یک تنفس 10 ساله هست که قدرت و توان چاپخانه‌داران، ناشران و صنوف وابسته را بالا ببرد. از طرفی دیگر روا نیست هر ماه یک کارگاه تعطیل و عده‌ای در عذاب مخارج زندگی دست به گریبان باشند و عده‌ای معدود در ثروت غوطه‌سور شوند. هزینه پرداخت و تامین معاش کارکنان این صنف باز هم از طریق دولت پرداخت می‌شود و سازمان تامین اجتماعی ملزم به پرداخت حق بیکاری شاغلان بوده و هست.
معذالک تاکنون از طریق ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و وزیر امور اقتصاد و دارایی اقدامی صورت نگرفته با توجه به اتمام سال جاری امید است در برنامه‌ریزی سال جدید لحاظ شود تا تعداد کمتری از این خانواده جدا شوند.
تقاضا می‌شود ضمن ارسال این درخواست نسبت به چاپ در نشریه صنعت چاپ نشریه بسته بندی اقدام و از کلیه اعضاء نسبت به تایید درخواست یاد شده طی نامه رسمی گواهی دریافت نمایید. این حداقل خواسته همکاران از شما هست تا نسبت به پیگیری آن اقدام نمایید.

کد مطلب: 102068
 
Share/Save/Bookmark