میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۸
 
 
ماراتن بایدن و ترامپ برای نامحبوب بودن
بر اساس گزارش «گالوپ»، میانگین محبوبیت بایدن در سال اول ریاست‌جمهوری‌اش ۴۸.۹ درصد بود که نسبت به همه روسای‌جمهور دیگر آمریکا به جز ترامپ پایین‌تر بوده است.
گالوپ میزان محبوبیت بایدن را در ۱۳ مورد جداگانه در طول اولین سال ریاست‌جمهوری او مورد نظرسنجی قرار داد که به طور متوسط ۴۸.۹ درصد از پاسخ‌دهندگان نظر مثبتی به او داشتند.طبق گزارش گالوپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ژانویه ۲۰۲۱ با محبوبیت ۵۷ درصد وارد قدرت شد. بین ژانویه تا اوایل اوت، میزان رضایت از عملکرد او بین ۵۷ تا ۴۹ درصد بود، زمانی که با واکسینه شدن بیشتر آمریکایی‌ها موارد کرونا رو به کاهش بود.
با این حال، در پایان ماه اوت، میزان محبوبیت بایدن به ویژه حول و حوش زمان خروج آشفته ایالات متحده از افغانستان که با حمله در فرودگاه کابل و کشته شدن ۱۳ سرباز آمریکایی همراه شد، کاهش یافت. چهل و سه درصد از شرکت‌کنندگان حاضر در نظرسنجی به بایدن نمره مثبت دادند.طبق این گزارش، محبوبیت بایدن بین اکتبر و دسامبر ثابت ماند و حدود ۴۲ تا ۴۳ درصد بود. افزایش موارد کرونا و تنگناهای زنجیره تامین که باعث افزایش قیمت‌ها و تورم در سراسر آمریکا شد احتمالاً مانع از افزایش محبوبیت او شده بود.در ژانویه ۲۰۲۲، تنها ۴۰ درصد از آمریکایی‌ها گفتند که با عملکرد رئیس‌جمهورشان موافق هستند که پایین‌ترین نرخ ثبت شده توسط گالوپ در دوران ریاست‌جمهوری او بود.طبق اعلام گالوپ، حمایت از بایدن در میان دموکرات‌ها نیز رو به کاهش است و از ۹۰ درصد یا بالاتر قبل از دسامبر به حدود ۸۰ درصد کاهش یافته است. خبر دیگر از آمریکا آنکه سه وکیل رئیس جمهور سابق آمریکا در جریان تحقیقات درباره ماجرای حمله به ساختمان کنگره در ژانویه سال قبل حکم احضار دریافت کردند. در این میان هریس معاون ریاست جمهوری آمریکا قرار است حین شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید هندوراس، درباره مسائل مربوط به مهاجرت غیرقانونی هم صحبت کند.
کد مطلب: 121364
 
Share/Save/Bookmark