میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷
 
 
عطر شهدا در تهران پیچید
عطر شهدا در تهران پیچید
 
همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پیکرهای پاک چند شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس در مناطق مختلف تهران تشییع و خاکسپاری شدند.
روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دومین سالگرد تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پیکرهای ۱۵۰ شهید گمنام ذفاع مقدس از مقابل دانشگاه تهران تا معراج شهدا با حضور ابراهیم رییسی، رییس جمهور تشییع شد.
پیکرهای تعدادی از این شهدا، روز جمعه ۱۷ دی ماه با حضور مردم و جمعی از مقامات کشوری و لشکری در مناطق مختلف تهران تشییع و به خاک سپرده شدند. برنامه تشییع و خاکسپاری پیکر شهدای تازه تفحص شده در تهران به طور هماهنگ از ساعت ۹ صبح انجام شد. پیکرهای دو شهید گمنام در منطقه ۱۱، ساعت ۹ صبح از مسجد «حضرت ولی‌عصر (عج)» واقع در خیابان «آذربایجان» تشییع و در بوستان «دامپزشک» به خاک سپرده شدند.
علاوه بر این، بوستان «حضرت ولی‌عصر (عج)» در منطقه ۱۵ هم میزبان پیکرهای مطهر دو شهید گمنام بود. پیکرهای این شهیدان از میدان «خراسان» تشییع و در این بوستان آرام گرفتند.
همچنین پیکرهای دو شهید گمنام دیگر نیز در منطقه ۱۳، از مسجد «انصارالحسین (ع)» تشییع و در بوستان «سیمرغ» خاکسپاری شدند.
بوستان بهاران در منطقه ۱۷ که لقب «دارالشهدای تهران» را دارد، از دیگر نقاط تهران بود که پیکرهای دو شهید گمنام در آن تشییع شدند و در خانه ابدی خود آرام گرفتند.
همچنین پیکر شهید «سید مرتضی رضاقدیری» که به تازگی شناسایی شده است، در مقابل منزلش در خیابان «شهید بنکدار» تشییع و قطعه ۲۸ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد. شهید رضا قدیری متولد سال ۱۳۴۴ در تهران بود که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و سرانجام به عنوان بیسیم‌چی «گردان کمیل» در عملیات «والفجر مقدماتی» در سن ۲۷ سالگی به شهادت رسید اما پیکر مطهرش در منطقه ماند و در زمره شهدای مفقودالاثر قرار گرفت.
کد مطلب: 121184
 
Share/Save/Bookmark