میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰
 
 
رئیس جمهور پس از ورود به تهران به مناطق سیل‌زده رفت
از مسکو تا کرمان
از مسکو تا کرمان
 
رئیس‌جمهوری در ساعت یک بامداد روز جمعه پس از بازگشت از روسیه در سفری از پیش اعلام ‌نشده ظهر جمعه پس از ورود به فرودگاه جیرفت وارد استان سیل‌زده کرمان شد و از مناطق سیل‌زده بازدید کرد.
پیش‌ازاین وزیر کشور و وزیر آموزش‌وپرورش هم به این استان سفرکرده بودند و معاون اقتصادی رئیس‌جمهور نیز پیگیر مشکلات سیل‌زدگان شده بود. آمارها از پیگیری وضعیت ۲۰ هزار سیل‌زده استان توسط هلال‌احمر حکایت دارد.
احمد وحیدی وزیر کشور در بازدید از مناطق سیل‌زده کرمان گفته بود: مردم باید بدانند مسئولان در کنار آن‌ها حضور دارند تا کار خدمت به مردم به‌خصوص محرومان را انجام دهند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم. وی تصریح کرد: متأسفانه شاهد حجم بالای آب‌گرفتگی هستیم که ناشی از عدم برنامه‌ریزی در گذشته برای کنترل سیلاب‌ها است به همین دلیل طرح‌های ویژه در راستای تقویت سیل بندهای جنوب کرمان اجرا می‌شود.
پیر حسین کولیوند که در مناطق سیل‌زده جنوب کرمان حضور دارد هم گفته است: بعد از وقوع سیل تمامی امکانات برای امدادرسانی به این مناطق بسیج شد و امدادرسانی در حال انجام است.
حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در اولین اقدام بعد از ورود به کرمان جلسه‌ای با استاندار کرمان، فرمانده انتظامی کرمان و فرمانده سپاه ثارالله کرمان برگزار و در جریان آخرین وضعیت مناطق سیل زده قرار گرفت.رئیس جمهور در این جلسه دستور داد از همه امکانات برای رفع فوری مشکلات مردم و جبران خسارت‌ها و استحکام بخشی سیل بندها استفاده شود. سیل اخیر در جنوب کرمان ۲۰ هزار نفر را متأثر کرده و خسارات بسیاری به جای گذاشته است.
رئیس جمهور با حضور در مناطث سیل زده از نزدیک با شرایط به وجود آمده آشنا شد و دستوراتی را برای کمک رسانی بیشتر به سب زدگان صادر کرد.
سید ابراهیم رئیسی همچنین به میان مردم سیل زده رفت و با مشکلات آنها آشنا شد و به مسئولین ذیربط دستور داد تا کمک‌های لازم از قبیل مالی و کالا به سیل زدگان ارائه شود.
کد مطلب: 121382
 
Share/Save/Bookmark