میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
اینها ایرانی نیستند!
چرا برخی از باخت تیم ملی شاد شدند؟
چرا برخی از باخت تیم ملی شاد شدند؟
 
رفتارهایی پس از باخت تیم ملی ایران در برابر تیم ملی‌ فوتبال آمریکا در سطح جامعه دیده شد که هم عجیب و هم تأمل برانگیز بود. برخی از مردم پس از شکست ایران به خیابان‌ها آمدند و شادی کردند!
آیا تیمی که در قطر حضور داشت تیم ملی ایران نبود؟ آیا آنها ایرانی نبودند و خانواده‌هایشان در ایران زندگی نمی‌کنند؟ جماعتی که چنین رفتارهای ناهنجاری از خود بروز می‌دهند از چه چیزی ناراحت هستند و گلایه دارند؟
آیا اهل گفت‌وگو و طرح مسائل و مشکلات هستند یا نه؟
رفتارهایی که از سوی برخی دیده می‌شود، نامتعارف، غیر منطقی و غیر اخلاقی است و از حس وطن دوستی به دور.
همین جماعت که پس از درگذشت مهسا امینی آشوب و اغتشتش بپا کردند تا ده‌ها نفر دیگر جان ببازند، چه از سوی مردم عادی، نیروهای امنیتی و چه از سوی معترضین و آشوبگران، کاری کردند که کسب و کارها تعطیل شود و مردم تحت فشار قرار بگیرند.
حتی شادی مردم را به دلیل پیروزی تیم ملی ایران مقابل تیم ملی ولز محکوم و مردم را بی شرف خطاب کردند.
اما اکنون چگونه است که خود برای پیروزی آمریکا مقابل ایران، شادی می‌کنند، می‌رقصند و خنده مستانه سر می‌دهند؟
آیا این جماعت دین به دنیا فروش می‌توان پرسید که چگونه این تضاد را پاسخ خواهند داد؟
هر چند اکثریت مردم ایران پس از شکست تیم ملی خود غمگین شدند، اما چنین اتفاقاتی حکمتی دارد و حکمت این باخت هم آشکارتر کردن چهره برخی دیگر از وطن فروشان، سرسپردگان و جیرخوارانی است که در ایران اسلامی ساکن هستند.
برای پیروزی دشمنان ایران شادمانی می‌کنند و این پیروزی را به آمریکا تبریک می‌گویند!
در حالی که آحاد مردم سه‌شنبه شب پای گیرنده‌های تلویزیون منتظر پیروزی تیم ملی ایران مقابل آمریکا در جام جهانی ۲۰۲۲ و صعود تیم به مرحله بعدی مسابقات بودند، برخی‌ از باخت تیم ملی مقابل آمریکا شادمان شدند.
در همین زمینه، امیرعلی ابوالفتح کارشناس مسایل بین‌الملل و آمریکا در صفحه شخصی توییتر خود با اشاره به شادی‌ برخی‌ها از باخت تیم ملی کشورمان مقابل آمریکا نوشت: «اول از تحریم کشورشان توسط خارجی‌ها خوشحال می‌شوند، بعد، از باخت کشورشان در برابر خارجی‌ها خوشحال می شوند. سپس از حمله به کشورشان از سوی خارجی‌ها خوشحال می‌شوند. حتما از کشتار شهروندان کشورشان توسط خارجی‌ها هم خوشحال می‌شوند. پس از آن از تجزیه کشورشان توسط خارجی‌ها خوشحال می‌شوند.
حتی بازیکنان تیم ملی فوتبال آمریکا که برای برد در مقابل ایران، ۱۰۰ دقیقه دویدند، تلاش کردند به بازیکنان ایرانی دلداری دهند، آن هم بازیکنان تیمی که با سخت‌ترین فشارهای سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی از سوی کشورشان آمریکا مواجه شده است، آن وقت رفتار برخی از ایرانی‌ها!»
هر چند آقای ابوالفتح کارشناس آمریکا، آن آدم‌های عجیب و هنجار شکن را ایرانی خطاب کرده، اما آنها ایرانی نیستند، وطن فروشانی هستند که فرصت دستشان بیاید همان خواهند کرد که تروریست‌ها داعش و منافقین در ایران انجام دادند.
به این توصیه ابا عبدالله الحسین (ع) توجه کنید که «اگر دین ندارید لااقل آزاد مرد باشید.»
کد مطلب: 124532
 
Share/Save/Bookmark