میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸
 
 
برگزیده جلسه روز گذشته مجلس
پرونده زنگنه و ابتکار به قوه قضاییه رفت
پرونده زنگنه و ابتکار به قوه قضاییه رفت
 
بازگشت لایحه رتبه‌بندی معلمان به کمیسیون آموزش و تحقیقات، ارجاع تخلفات دولت سابق درباره بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها به قوه قضاییه از مهمترین اخبار جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی بود.
جلسه علنی مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد و ادامه بررسی گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درخصوص لایحه رتبه بندی معلمان در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
نمایندگان در این جلسه، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص لایحه رتبه بندی معلمان را بررسی کرده و در نهایت با تصویب دو ماده ساز و کار ارزشیابی رتبه‌بندی را تعیین کردند.
در اخطاری مرتبط با این موضوع،‌ حجت الاسلام جواد نیک بین بر لزوم حمایت تمام عیار و کامل از معلمان تاکید کرد و گفت: معلمی که بعدازظهرها با تاکسی آن لاین و اسنپ کار می کند، نمی تواند معلم خوبی باشد، خوب آموزش دهد و تدریس کند.
نماینده کاشمر با بیان اینکه رتبه بندی معلمان یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعات کشور است، افزود: اگر ما نظام آموزشی کشور را درست مدیریت نکنیم، در آینده در دانشگاه و صنعت هزینه های بیشتری را باید بدهیم پس اگر مربی و معلم درست تربیت شده و رسیدگی شود و فرایند پذیرش آن ها به درستی انجام شود و ما هم حمایت های مالی و معنوی از آنها داشته باشیم، نظام آموزشی درست می شود.
در ادامه بررسی لایحه رتبه بندی معلمان، مجلس به پیشنهاد حمیدرضا بابایی مبنی بر اصلاح کل ماده ۳ این لایحه رای مثبت داد و رییس مجلس با توجه به رای نمایندگان اعلام کرد که سایر مواد لایحه نیز به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع می شود تا اصلاحات لازم صورت پذیرد.
همچنین پیشنهاد رییس کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر تغییر عناوین رتبه بندی معلمان با موافقت نمایندگان همراه شد که در توضیح پیشنهاد خود گفت: موضوع نظام رتبه‌بندی از سال ۱۳۹۹ معطل مانده و ما باید در کشور یک نظام مستقل برای معلمان ایجاد کنیم. اینکه به شکلی تعبیر شود که با اجرای این قانون معلمان به سرعت به رتبه دانشیاری یا استادی تمام دست پیدا می‌کنند، اشتباه است. در این فرآیند نیز قوانین و مقررات باید اجرا شود و معلمان از پایه آموزشیار و مربی کار خود را آغاز خواهند کرد.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات هم با بیان اینکه اصلاحات مورد نظر صحن مجلس درخصوص لایحه رتبه بندی معلمان توسط اعضای کمیسیون انجام شد، خبر داد: این لایحه مجددا برای بررسی های صحن بارگذاری شد.
علی خضریان در ادامه جلسه ، گزارش کمیسیون اصل نود درباره رسیدگی به تخلفات وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست در ارایه گزارش ناصحیح درخصوص بنزین تولیدی صنایع پتروشیمی را قرائت کرد و گفت: اقدامات زنگنه و ابتکار باعث تشویش اذهان عمومی، اشتباه محاسباتی و خسارت میلیاردی به بیت المال شده لذا از دستگاه قضایی درخواست می شود نسبت به تعقیب، محاکمه و اعمال مجازات آن ها اقدام شود.
بعد از قرائت این گزارش، سخنگوی کمیسیون اجتماعی در اخطاری با تاکید بر اینکه باید متخلفان در موضوع بنزین تولیدی صنایع پتروشیمی به قوه قضاییه معرفی شوند گفت که گزارشی که کمیسیون به مجلس می‌دهد بسیار ارزشمند است، ملت باید بدانند که بین آقای زنگنه و خانم ابتکار و واردکننده‌های بنزین در آن مقطع چه ارتباطی وجود داشت که در این گزارش نبود.

علی نیکزاد هم با اعلام اینکه نمایندگان استان خوزستان در نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی از اقدام این وزارت خانه برای خرید تضمینی خرما قدردانی کردند، فرارسیدن هفته وحدت را به عموم مسلمانان و به ویژه مردم ایران تبریک و تهنیت گفت.
نائب رئیس مجلس همچنین در پایان جلسه با اعلام اینکه هفته آینده جلسه علنی ندارد گفت که جلسه بعدی مجلس ۹ آبان خواهد بود.
کد مطلب: 120112
 
Share/Save/Bookmark