میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶
 
 
بایدن رکوردار بازداشت‌ هزاران مهاجر در مرزهای آمریکا
گزارش رسانه‌های آمریکایی از افزایش بازداشت‌های مرزی ایالات متحده پس از روی کار آمدن «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور حکایت دارد.
داده‌های جدید نشان می‌دهد که با روی کار آمدن «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، شمار بازداشتی‌ها در مرزهای جنوبی این کشور افزایش یافته و با رسیدن به حد نصاب جدید، بیش از ۱.۷ میلیون مهاجر از سوی نیروهای مرزبانی آمریکا دستگیر شده‌اند.
به نوشته خبرگزاری «آناتولی» بر اساس داده‌های روزنامه واشنگتن پست، در ماه‌های پس از روی کار آمدن رئیس جمهور آمریکا، میزان بازداشت‌های مرزی افزایش چشمگیری یافت و اوج بازداشت‌ها در ماه‌های جولای و آگوست بود.
بر اساس این گزارش، بایدن با وعده تغییر سیاست‌های مهاجرتی و متوقف ساختن سریع دیوار مرزی سفارش «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در امتداد مرز مکزیک به محدودیت‌های اعمال شده برای ادعاهای پناهندگان پایان داد و تعداد کسانی که می‌توانند اسکان داده شوند، وارد میدان شد.
بایدن «کامالا هریس» معاون رئیس جمهور را موظف کرد تا علل اصلی مهاجرت از آمریکای لاتین، به ویژه از منطقه معروف به مثلث شمالی - السالوادور، گواتمالا و هندوراس را بررسی کند، اما به نظر می‌رسد این تلاش به نتایج ملموس کمی منجر شده است.به نوشته واشنگتن پست، در سال گذشته بیش از ۶۰۸۰۰۰ تبعه مکزیکی توسط مرزبانی آمریکا بازداشت شدند.این امر باعث شده که دولت بایدن در شرایطی که با مکزیک همکاری می‌کند تا قوانین مهاجرتی را علیه سایر کشورهای آمریکای لاتین که شهروندان آنها از مکزیک به عنوان یک نقطه ترانزیت برای ورود به ایالات متحده استفاده می‌کنند را در موقعی ناخوشایند قرار دهد.
کد مطلب: 120122
 
Share/Save/Bookmark