میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸
 
 
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
مهمترین اصل و زیرساخت نظام سیاسی الهی، شایسته‌سالاری است
خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز به دلیل استراتژی خشونت، رهبری سیاسی آمریکا تحت‌الشعاع قرار گرفته که نمونه‌های روشن آن را در فلسطین، عراق، سوریه، افغانستان و یمن مشاهده می‌کنیم.
حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، امروز (جمعه) در نماز جمعه تهران در سخنانی به تبیین شرایط انتخاب مالک اشتر پرداخت و گفت: انتصاب مالک اشتر، این فرمانده سلحشور به مقام استانداری و مدیریت استان مهم مصر و تعریف وظایف روشن بیانگر چند حقیقت است.
وی ادامه داد: اولاً تحقق آرمان‌های الهی و حرکت در مسیر جامعه‌ای که قیام به قسط و عدالت می‌نماید، مرهون نظام‌سازی و شکل‌گیری نظام سیاسی برآمده از آموزه‌های دینی است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: بدون شکل‌گیری یک نظام سیاسی کارآمد با حضور و مشارکت آحاد جامعه و مبتنی بر مبانی روشن وحیانی، برای شکل‌گیری جامعه‌ای که در انتظار انبیای الهی است، فراهم نخواهد شد. وی تصریح کرد: این نظام بر چند اصل استوار است، مهمترین اصل و زیرساخت نظام سیاسی الهی شایسته‌سالاری است.
ابوترابی‌فرد اضافه کرد: انتخاب مالک اشتر آن هم در جایگاهی که شخصیتی فرزانه، فرهیخته، توانا و با انگیزه، محمد بن ابی بکر در آن جایگاه قرار دارد، حکایت از این واقعیت می‌کند که در نگاه سیاسی و مدیریت علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام انتخاب مدیران صالح، شایسته، ممتاز، پیشرو، پیشگام در اولویت است. وی ادامه داد: نظام سیاسی در اندیشه سیاسی امام علی، باید در مسیر آبادانی عمران و توسعه کشور قدم بردارد. ابوترابی‌فرد گفت: تنها راهی که ایران را به قدرت می‌رساند، اقتدار علمی و قرار گرفتن در صف نخست تولید علم و تبدیل ایران به مرجع علمی آینده جهان است و در این مسیر، مجامع علمی و دانشگاهی و نخبگان، نقش مهم و کلیدی دارند.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: امیرالمومنین به دو ابزار برای دستیابی به این آرمان بلند اشاره می‌کند و آن را ابزار کلیدی می‌داند. وی ادامه داد: نظام تأمین مالی دولت و نظام دفاعی؛ دو گوهر گرانبها در دست ملت و نظام سیاسی است که اگر نباشد به هیچیک از اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند.
ابوترابی‌فرد گفت: نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران اقتدار، عزت، دانش و فرزانگی ملت عزیز را در برابر نگاه جامعه جهانی به نمایش گذاشته است.
وی ادامه داد: دستاورد نظامی، که فرماندهی کل نیروهای مسلح آن در دست شخصیتی است که آراسته به دو گوهر گرانبهای علم، دانش و فضائل اخلاقی و همچنین عدالت است، این دستاورد گرانبهای اندیشه سیاسی اسلامی است.
خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگر از سخنان خود گفت: با توجه به مذاکرات ۱+۴ با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، به طور خاص کشورهای اروپایی، چند توصیه دارم.
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ادامه داد: حاکمان و مدیران این کشورها می‌دانند اما توجه داشته باشند، امروز به دلیل استراتژی خشونت، رهبری سیاسی آمریکا تحت‌الشعاع قرار گرفته است که نمونه‌های روشن آن را در منطقه فلسطین، عراق، سوریه، افغانستان، یمن مشاهده می‌کنیم.
وی خطاب به رهبران اروپایی گفت: منافع ملت‌های اروپایی را قربانی منافع نامشروع حاکمان آمریکا و رژیم صهیونیستی نکنید. منافع ملت‌های اروپایی را با رژیمی که تار و پود آن فرو ریخته است، گره نزنید. وی تصریح کرد: اگر ظرفیت و اقتدار سیاسی، دفاعی، علمی و توانایی‌های محور مقاومت نبود، امروز اروپا در معرض ناامنی‌های سخت قرار داشت. مهر
کد مطلب: 120627
 
Share/Save/Bookmark