میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰
 
 
ابوترابی‌فرد:
نهی از منکر باید براساس روش‌های عقلی و قرآنی باشد
امام جمعه موقت تهران گفت: اگر برخی از عزیزان ما از نظر پوشش ظاهری، جا مانده‌اند، این سوال مطرح است آیا ما در جا ماندن آنها نقش داشته‌ایم یا نه؟ در حالی که برنامه آزادگان این بود که هیچ فردی نباید جا بماند و به همین دلیل در اسارت هیچکس جا نماند.
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران، با اشاره به نامه امام حسین(ع) به برادرش محمد حنفیه با بیان اینکه برای امر به معروف باید آراسته به معروف بشویم و سپس معروف را گسترش دهیم، گفت: برای نهی از منکر نیاز است منکر را بشناسیم و برای نهی از منکر براساس روش‌های عقلی و دینی و قرانی حرکت کنیم.
امام جمعه موقت تهران با تشکر از ریاست دیوان محاسبات و همکاران ایشان در گزارش تفریغ بودجه، گفت: وظیفه اصلی دیوان محاسبات دیده‌بانی نسبت به مسائل مالی کشور است و این نظارت و گزارش به هنگام سبب افزایش انضباط مالی و اثر بخش می‌شود. تحلیل مسائل کلیدی بودجه و رفع کاستی‌ها سبب ارتقای نظام بودجه‌ریزی کشور می‌شود. ما در بودجه سال ۱۴۰۱ مسائل و مشکلات جدی داشتیم اما آن مقدار که لازم باشد از این جایگاه درباره آن صحبت خواهم کرد و پیگیر رفع این مشکلات خواهیم بود.
وی با اشاره به ۲۶ مرداد ماه به عنوان سالروز ورود اسرا و آزادگان به ایران اسلامی، خاطرنشان کرد: آن روز بسیار بزرگ و اقتدار آفرین بود چرا که فرزندان عزیز ایران اسلامی که بسیاری از آنها در میدان های نبرد تا آخرین گلوله از کشور و انقلاب دفاع کرده بودند و با بدنی مجروح به دست رژیم صدام افتاده بودند در طول یک دهه اسارت برگ زرینی را در تاریخ مقاومت و دفاع مقدس رقم زدند. ابوترابی‌فرد افزود: این کار بزرگ عاشورا بود که چنین فرصتی را برای تحولی بزرگ خلق کرد و نیروهای مسلح اقتدار آفرین ایران مانند سردار سلیمانی ها و صیاد شیرازی ها از عاشورا درس گرفته بودند. اگر سیدالشهدا در مقابل دیکتاتوری بنی امیه ایستادگی نمی‌کردند آیا امام می‌توانستند در برابر استکبار جهانی و حکومت دیکتاتوری شاه بایستد؟ بنابراین این ایستادگی امام حسین علیه السلام به ما درس مقاومت داد و آزادگان عزیز نیز اردوگاه‌ها را به مدرسه عاشورا تبدیل کردند که معارف حسینی در آنجا تدریس می شد.
وی با تاکید بر اینکه آزادگان اسارتگاه را به عبادتگاه تبدیل کرده بودند، ادامه داد: آسایشگاه‌های تاریک، سرد و پرشکنجه، تبدیل به مسجد و عبادتگاه شده بود که در آن آزادگان با خدا زمزمه می‌کردند. برخی از آنها می‌گفتند ما در نیمه شب بلند می‌شدیم اما می‌دیدیدم، ابوترابی‌فرد (سید آزادگان) در جای خود نیست و بعد متوجه می‌شدیم، او به پای یکی از اسرای شکنجه ‌شده بوسه می‌زند و در برابر او ابراز خشوع می‌کند، بنابراین ما نیز در جامعه اسلامی باید مانند آزادگان دست یکدیگر را بگیریم و حمایت کنیم.
کد مطلب: 123598
 
Share/Save/Bookmark