میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۵
 
 
معاون وزارت آموزش ‌و پرورش:
آقای "زیباکلام" جایزه صلح نوبل را نروژ می‌دهد نه سوئد؛ حالا درِ کجا را گل بگیریم؟

معاون وزارت آموزش ‌و پرورش در واکنش به فیلمی که از صادق زیباکلام منتشر شده است، گفت: اگر هم‌اکنون به مدارس بیایید، دانش‌آموزان می‌دانند که جایزه صلح نوبل توسط کشور نروژ اعطا می‌شود نه سوئد؛ آقای زیبا‌کلام کجا را گل بگیریم شما بفرمایید ما اقدام کنیم!
علی الهیار ترکمن در واکنش به اظهارات صادق زیباکلام اظهار‌کرد: در آستانه هفته معلم فیلمی از آقای زیباکلام منتشر شد که او در این فیلم سوالی از دانشجویانش می‌پرسد و چون نمی‌توانند جواب بدهند می‌گوید "درِ آموزش و پرورشی که به شما دیپلم داد را گل بگیرند"؛ حالا با اینکه این ماجرا چگونه در کلاس فیلمبرداری شده و با چه هدفی آن را منتشر کرده‌اند، کاری ندارم.
وی افزود: آقای زیباکلام به عنوان فردی که سال‌هاست عضو هیئت علمی دانشگاه هستند، در علوم سیاسی و روابط بین‌الملل مطالعات گسترده‌ای دارند و در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند، به جامعه فرهنگیان پاسخ دهند، چگونه با تمام سوابق علمی نمی‌دانست جایزه صلح نوبل توسط کشور نروژ اعطا می‌شود نه کشور سوئد؟! (اشاره الهیار به نامه صادق زیباکلام به سفیر سوئد و درخواست وی برای اعطای جایزه صلح نوبل به علی مطهری است)."
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش گفت: آقای زیباکلام باید پاسخ بدهد که حالا باید درِ کجا را گل گرفت؟ شما عضو برجسته هیئت علمی دانشگاه چطور این مسئله را نمی‌دانستید؟!
الهیار با اشاره به اینکه بنده به عنوان یک آموزش و پرورشی به آقای زیباکلام می‌گویم که اگر هم‌اکنون به مدارس ما بیایید، دانش‌آموزان می‌دانند که جایزه صلح نوبل توسط کشور نروژ اعطا می‌شود نه سوئد عنوان کرد: آقای دکتر کجا را گل بگیریم شما بفرمایید ما اقدام کنیم! وی ادامه داد: می‌پذیرم کیفیت آموزش در مدارس مشکل دارد اما یک نمونه را نمی‌توان به کل آموزش و پرورش تعمیم داد و بحث ما این است اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از صحبت‌های پوپولیستی و عوام‌فریبانه دور شوند.

کد مطلب: 108784
 
Share/Save/Bookmark