میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
۴
تاریخ انتشار : جمعه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۵:۳۸
 
 
شدیدترین طوفان چهل سال اخیر آمریکا
شدیدترین طوفان چهل سال اخیر آمریکا
 
طوفان و گردباد شدید و کم سابقه در هشت ایالت آمریکا بیش از سیصد کشته، صدها زخمی و میلیاردها دلار خسارت برجای گذاشته است.
به گزارش سياست روز آنلاين به نقل از يورونيوز حدود 24 دقیقه قبل از گردباد نسبت به وقوع آن هشدار داده شد اما برای خیلی ها، بسیار دیر بود و طوفان بس سهمگین.
توفان و گردباد شدید اواخر روز دوشنبه در جنوب آمریکا آغاز شد و ایالت های تنسی، میسیسیپی، جورجیا، آرکانزاس، ویرجینیا، لوییزیانا، کنتاکی و آلاباما را درنوردید.
یکی از ساکنان مناطق آسیب دیده می گوید: “در جست وجوی عزیزانمان هستیم. ناله های افراد را می شنویم اما نمی توانیم آنان را پیدایشان کنیم.”
طوفان بیشترین خسارت را به آلاباما وارد کرد و تنها در این ایالت جان 204 نفر را گرفت.
یکی از افرادی که از این طوفان شدید جان سالم بدر برده است می گوید:“جهنم، دقیقا جهنم. نمی توان طور دیگری آنچه گذشت را توصیف کرد. جهنم را به چشم خود دیدم اما اگرچه همه چیزم را از دست دادم اما خدا را شکر که زنده ام.”
بدنبال وقوع این طوفان باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در ایالت آلاباما وضعیت اضطراری اعلام کرد.
وقوع طوفان و گردباد در مناطق جنوب و غرب میانه آمریکا عادی است اما در طول تقریبا چهل سال اخیر و بعد از طوفان سوم آوریل سال 1974 میلادی ، طوفان و گردباد اخیر مرگبارترین طوفان آمریکا توصیف می شود.
کد مطلب: 63368
 
Share/Save/Bookmark
 


گوگوری مگوری
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۱۲:۳۹
من هم با آقای اردکانی صددرصد موافقم .به قول خودشان:what goes around comes around.
شرکت آتیه کاران سبز( سعید سرلک)
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۸:۴۲:۴۲
ما از این پیشامد ناگوار متاسف و متاثرهستیم و به ملت و دولت این ایالات ها تسلیت عرض میکنیم و ما را در کنار خود شریک بدانید.
بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضو ها را نماند قرار
شمس
۱۳۹۱-۰۸-۱۴ ۱۸:۳۵:۳۹
جناب اردکانی نظرتان درمورد زلزله آذربایجان ،بم،منجیل چیست؟
علی سرافرازاردکانی
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۵:۲۰:۵۵
قران شرح وبیان هرچیزاست.شهری را نابود نمی کنیم مگراهلش ظالم باشند.همه اقوام را مثل قوم هود ولوط وثمودتنبیه می کنیم.چنانچه خوشگذران شهری به انحراف بپردازند مهلت می دهیم تالازم شود انرا زیروروکنیم سپس ان را زیروزبر می کنیم ولی ما به شان ستم نکردیم بلکه خودشان به خودشان ستم کردند.روزی همه موجودات عالم را درچهارروز تنظیم کردیم.حقوق مردم را کم ندهیدودرزمین سربه فسادبرندارید.برای خود پیمانه را کامل وبرای دیگران کم می گذارند.هیچ مردوزن مومنی رانرسدکه چون خداورسولش به کاری حکم دهنداختیاری باشد.پیوسته به عدالت قیام کنید وبه انچه امرشده استقامت کنید.(قران کریم)باتدبر وپژوهش به عمل اورده طوفانهای مخرب،سیلاهای نابودکننده وزلزله مربوط به نافرمانی ازدستورات خداوند متعال است که خداوند متعال درقران کریم بیان فرموده است، لکن پژوهش به عمل نیامده است.وقتی امریکا به ملت خویش ودیگر ملتها ظلم می کند، انعکاس ان به ملت ودولت ذی ربط به صورمختلف باز میگردد،وازجمله ان طوفانهای مخرب زی ربط است.