میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۱
 
 
جانشین فرمانده کل سپاه در تجمع ضد صهیونیستی مردم عاشورایی تهران:
جبهه حق است که شرایط را برای ظالمان تعیین می‌کند
جبهه حق است که شرایط را برای ظالمان تعیین می‌کند
 
تجمع ضد صهیونیستی مردم عاشورایی تهران عصر سه شنبه با حضور جمعی از مردم در میدان فلسطین برگزار شد.
در این مراسم ، سردار دریادار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از آغاز نهضت اسلامی در سال ۱۳۴۲، امام خمینی (ره) بزرگترین مسئله جهان اسلام را آزادی قدس شریف اعلام کردند. وی ادامه داد: در حال حاضر جبهه حق است که شرایط را برای ظالمان تعیین می‌کند و رژیم صهیونسیتی مجبور به پذیرش این شرایط است. جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: پیروزی حزب‌الله وعده خداست و حزب شیطان به طور قطع شکست می‌خورد.
بر اساس این گزارش، پیش از آغاز رسمی این مراسم نوای مداحی در این محل در حال پخش شد و پلاکاردهای حاوی مطالب و شعارهایی مانند «اسرائیل خون آشام مانند زالو عمرش کوتاه است و عزت از آن نسل مسلمان و مبارز فلسطین است»، «فلسطین تنها نیست»، «نسل سلیمانی تا آزادی قدس در میدان جهاد است»، «تجلی بصیرت، اطاعت از ولایت، مطیع امر رهبریم» و «رژیم صهیونیستی خانه عنکبوت است و سرنوشت اسرائیل، نابودی و سقوط است» در دست حاضرین در این تجمع به چشم می‌خورد.
شعارهایی مانند مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس در این تجمع سر داده شد.این مراسم راس ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم به صورت رسمی آغاز شد. پس از تلاوت آیات قرآن نیز سرود ملی با همخوانی مردم، در میدان فلسطین پخش شد. گروه شمیم یاس قطعه‌ای را با محوریت پاسداشت فلسطین در این مراسم اجرا کردند.
در ادامه این تجمع خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران به عنوان یکی از سخنرانان اظهار داشت: در ابتدا به ملت و رهبران کشور بزرگ ایران که همواره به خوبی حامی و پشتیبان برادران مردم مظلوم فلسطین بوده و هستند سلام و درود می‌فرستم.
وی عنوان کرد: سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی مفهوم مقدس اسلام را بیان کردند. مفهوم وحدت و یکپارچگی بین مجاهدان مقاومت در فلسطین و ایرانیان است. ایشان در بیانات خود فرمودند سال‌ها قبل فلسطینی‌ها با سنگ مبارزه می‌کردند و امروز به موشک‌های نقطه زن مجهز هستند و این یعنی پیشرفت‌.
نماینده جنبش حماس در تهران بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند ما معتقد هستیم قدس و فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها آزاد خواهد شد و در مسجد الاقصی نماز صبر و نماز شکر خواهند خواند. ایشان فرمودند حماس در قلب حرکت فلسطین قرار دارد و فلسطین در قلب حرکت دنیای اسلام قرار گرفته است.
قدومی ضمن تسلیت و تبریک شهادت تعدادی از اعضای گروهان‌های قدس به ملت فلسطین تصریح کرد: حقیقت این است که ما در یکی از مراحل نبرد با دشمن فلسطین هستیم و اعلام می‌کنیم خون ما، راه و مقدسات ما در فلسطین یکی است و هیچکس نمی‌توان میان ما تفرقه بیاندازد. وی افزود: ما بر سر جهاد و برادری با یکدیگر عهد بسته‌ایم و راه قدس مسیر ما است و ما سرنوشت مشترک داریم و با شهدا و اما خود عهد بستیم این راه را ادامه دهیم و سلاح خود را زمین نگذاریم و در رویارویی با رژیم صهیونیستی و حملات اخیر آن در روز جمعه را باید مورد تاکید قرار دهیم. اول اینکه مسئولیت این تجاوز متوجه رژیم صهیونیستی است زیرا این رژیم با ترور فرمانده مقاومت آغازگر این جنگ بود.
نماینده جنبش حماس در تهران کرد: دشمن صهیونیستی با هدف قراردادن غیر نظامیان فلسطینی و به شهادت رساندن ۴۵ شهید مستحق کیفر در دادگاه‌های بین المللی و حقوق بشری است. تاکید می‌کنم خون فلسطینی یکی است و این ملت هرگز تجزیه نخواهد شد. قدومی اضافه کرد: همان گونه که در ابتدا گفتم نبرد ما با دشمن صهیونیستی ادامه دارد و هدف راهبردی این نبرد زوال و نابودی رژیم اشغالگر و توقف جنایت آنها علیه ملت فلسطین از نهر تا بحر است. وی گفت: سه تن از دلاوران مقاومت به شهادت رسیدند و اینها همگی از برکات نبرد سال گذشته سیف القدس است که چهره مقاومت فلسطین را ترسیم کرد و امروز می‌بینیم مقاومت در کمین رژیم صهیونیستی نشسته و خواب را از چشمان آنها ربوده تا آنها از این سرزمین بیرون رانده شوند و به رغم تمام این فداکاری‌ها و جان فشانی ها، دشمن صهیونیستی هرگز قادر نخواهد بود عزم و اراده فلسطینی‌ها را تضعیف کند و هیبت آن را در هم شکنند. آنها در نهایت از فلسطین بیرون رانده خواهند شد.
قدومی در پایان تاکید کرد: آنهایی که جان خود را در راه دفاع از فلسطین فدا کردند قیام و انقلاب حسین را حفظ کردند. ما ملت امام حسین (ع) هستیم. سلام بر روح پر فتوح حاج قاسم سلیمانی که به این شعار تاکید کردند. ما ملت پیروز و ملت حسین (ع) هستیم.
کد مطلب: 123480
 
Share/Save/Bookmark