میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰
 
 
امام جمعه موقت تهران:
نقشه راه همکاری‌ با کشورها بر اساس منافع ملی طراحی می‌شود
نقشه راه همکاری‌ با کشورها بر اساس منافع ملی طراحی می‌شود
 
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه مانور مشترک نیروی دریایی ارتش و سپاه با دو کشور چین و روسیه، می‌تواند در ارتقاء سطح امنیت منطقه نقش ایفا کند، گفت: امروز این جمهوری اسلامی است که در چارچوب منافع ملی، نقشه راه همکاری خود را بر مبنای منافع ملی با دیگران طراحی می‌کند.
حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه تهران، در ادامه تبیین عهدنامه امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر گفت: این نامه، منشور حکمرانی صحیح و عاقلانه در جامعه اسلامی است و جامعه را به تراز یک جامعه قرآنی تبدیل می‌کند. وی ادامه داد: بر اساس این عهدنامه، دو هدف برای تشکیل حکومت اسلامی در نظر گرفته شده که عبارت است از، اصلاح و تربیت جامعه و عمرانی و آبادی بلاد.ابوترابی فرد عنوان کرد: اگرمسئولان، خودسازی را سرلوحه حرکت خویش قرار ندهند، نمی‌توانند در اصلاح جامعه گام موفقی بردارند.
امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران، به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: اگر همه اقشار جامعه به ویژه بانوان به آموزه‌های ایشان توجه داشته باشند، با یک تحول عظیم روبرو خواهیم شد. حراست از گوهر حجاب و عفاف نیز، یکی از این درس‌های بزرگ است که برای حفظ سلامت جامعه و بنیان خانواده اهمیتی اساسی دارد.
ابوترابی فرد در ادامه به سفر رئیس جمهور به روسیه و نیز برگزاری مانور مشترک دریایی نیروهای دریایی ایران، روسیه و چین اشاره کرد و اظهار داشت: این رویدادهای نشانه تحولات مهمی در آینده منطقه است. وی ادامه داد: هزاره سوم از نگاه نظریه‌پردازان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، هزاره آسیاست. قاره آسیا با داشتن بالاترین جمعیت در کره خاکی از جایگاه ممتاز و برجسته‌ای برخوردار است. سازمان ملل پیش‌بینی کرده که جمعیت مسلمانان تا سال ۲۰۵۰ از جمعیت سایر پیروان ادیان و مکاتب پیشی می‌گیرد و ثانیا آسیا، مهد تولد ادیان آسمانی است و آن را به عنوان ارزش‌های انسانی می‌شناسند.
وی افزود: روسیه همسایه ماست، تحکیم روابط در چارچوب مصالح و منافع ملی برای کشور ایران که امروز در جایگاه قدرت است و چهار دهه مقابل زورگویان ایستاده است، می‌تواند در ارتقاء امنیت منطقه نیز ایفای نقش کند.فارس
کد مطلب: 121383
 
Share/Save/Bookmark