میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰
 
 
خون شهید النمر مطالبه بازسازی بقیع را حفظ کرد
سخنگوی جنبش نجباء با تمجید از شجاعت آیت‌الله نمر باقر النمر (ره)، خفقان شدید در عربستان را به دلیل تکیه رژیم سعودی به آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست.
سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در نشست وبیناری «انقلاب نمر؛ انگیزه‌ها و اهداف» که به‌مناسبت ششمین سالگرد شهادت روحانی انقلابی حجاز آیت‌الله «نمر باقر النمر» برگزار شد، بصیرت آن شهید را برگرفته از آموزه‌‎های مکتب حسینی و یادآور مواضع امام خمینی و شهیدان صدر توصیف کرد».
مهندس «نصر الشَمَّری» با تمجید از شجاعت آیت‌الله النمر در خفقان شدید عربستان که ناشی از تکیه آل‌سعود به آمریکا و رژیم صهیونیستی است، ادامه داد: مواضع ایشان به مواضع شهید آیت‌الله «سید محمدصادق الصدر» در اواخر رژیم بعثی شباهت زیادی داشت. ما با ایشان دیدار داشتیم و کاملا مطلع بودند که مقابله با نظام بعثی به شهادت‌شان می‌انجامد؛ با این وجود علی‌رغم سیاست بعثی‌ها برای ترمیم رابطه با اعراب، اعلام کردند که باید مراقد اهل‌بیت علیهم‌السلام در بقیع بازسازی شود. وی ضمن تأکید بر اینکه اصرار شهیدان صدر و نمر باعث شد تا احیای حرم‌های مطهر ائمه بقیع به‌عنوان یکی از مطالبات اصلی باقی بماند، خاطرنشان ساخت: پیگیری این بزرگان که جان خود را برای عمل به تکلیف شرعی گذاشتند، خون جدیدی در رگ امت اسلامی به‌ویژه پیروان مذهب اهل‌بیت علیهم‌السلام جاری کرد.
سخنگوی نُجَباء با ذکر پیشینه روابط بغداد ـ ریاض در مقاطع قبل و بعد از اشغال عراق، اظهار داشت: با قدرت یافتن جریان شیعی در عراق، حکومت عربستان موضع خصمانه‌ای در قبال ما گرفت. همگان حجم فتواهای تکفیر و آمار اعزام تروریست‌ها، بمب‌گذاری‌ها، حملات انتحاری و کشتارهایی را که رژیم سعودی در کشور ما به‌راه انداخته است، می‌دانند.معاون دبیرکل نُجَباء با اشاره به اینکه خبر اعدام شهید آیت‌الله نمر باقر النمر، اندوه و خشم ملت عراق را برانگیخت و تظاهرات گسترده و مجالس عزاداری متعددی را در پی داشت، اضافه کرد: هیچ شهری در مرکز و جنوب عراق وجود ندارد که در آن، مراسم عزا برای شهید النمر برگزار نشده باشد. آن زمان، الحشد الشعبی که در حال مبارزه با داعش بود، موشکی تولید کرد و نام این شهید را بر آن موشک نهاد؛ زیرا داعش از همان شیوه قاتلان آیت‌الله النمر پیروی می‌کرد.
کد مطلب: 121086
 
Share/Save/Bookmark