میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳
 
 
ترمیم دیرهنگام کابینه
موضوع و مسئله اقتصادی و رفاه اجتماعی از مهمترین مسائل روز یک جامعه به حساب می‌آید برای همین...
موضوع و مسئله اقتصادی و رفاه اجتماعی از مهمترین مسائل روز یک جامعه به حساب می‌آید برای همین در انتخابات سیاسی مورد توجه خاص انتخاب کنندگان و داوطلبین انتخاب قرار می‌گیرد.
عمده شعارهای اقتصادی دولت انقلابی برمبنای تیم اقتصادی توانمند و با تجربه استوار شده بود. اینکه این دولت درک نموده که رونق اقتصادی و شکوفایی اقتصاد با یک وزارتخانه و یک سازمان شدنی نیست و نیاز به هماهنگی در گروه های اقتصادی دارد جای بسی توفیق و موفقیتی به جا برای دولت محسوب می‌شود. در حالی که بعد از آغاز به کار دولت مشخص شد تیم اقتصادی و مهم‌ترین آن وزارت اقتصاد برنامه روشنی برای مهار گرانی و تورم افسار گسیخته باهدف گستردگی سفره های مردم ندارد.
تجربه اقتصادی بیش از ۴۰ سال کشور در جمهوری اسلامی ثابت نموده اقتصاد ایران از الگوی اقتصادی مشابهی پیروی نمی‌کند و باید بر اساس داده ها و موقعیت‌های ایجاد شده با حداکثر استفاده از توانمندی های داخلی ، الگوی رفتاری اقتصاد پیش بینی و تدوین شود. تیم اقتصادی گذشته نشان داد طرح های از پیش تعریف شده در اقتصاد کلان کشور موثر نیست و باید بر اساس «محور اقتصاد مقاومتی» به فرموده مقام معظم رهبری از ظرفیت‌های داخلی در عرصه بین المللی و داخلی بهره برد. چنانچه این تغییرات در کابینه دولت انقلابی بر اساس ترمیم و بهبود عملکرد کابینه در اجرای تصمیمات اقتصادی مناسب با رعایت حال مردم و جامعه شود ، می‌توان به تحقق شعارهای دولت انقلابی بیشتر امیدوار بود.

نویسنده: هوشنگ مقبولی
کد مطلب: 122472
 
Share/Save/Bookmark