میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۹
 
 
عشق حسینی یا کوبیدن بی حد و حصر بر طبل های یاماهای چینی
عشق حسینی یا کوبیدن بی حد و حصر بر طبل های یاماهای چینی
 
محرم  ماه عشق به راه  و فلسفه حسین (ع)  است و با تار و پود فرهنگ ایرانیان آمیخته است و چه نیت های خوب و درس های فراوانی این مکتب به مردمان ایران هدیه کرده است که همچنان سوز این شور و محبت در دلها زنده است .

فرصت اندیشه ای عمیق تر در باب فلسفه حسینی  این روزها  از دیگر روزهای سال بیشتر فراهم است ، هر کس به نوعی با آن ارتباط می گیرد . همیشه بهترین حالات روحی زمانی به انسان دست می دهد که فضا و موقیعت ایجاد حالات روحانی مناسب هم فراهم باشد ، بر کسی پوشیده نیست که حال و هوای مردم  چه در رمضان و چه درمحرم نقش بسزای در روحانیت  فضاو بستری برای  حال خوب عبادت ، اشتیاق ، محبت به خدا به  بندگان خدا را فراهم می کند . وقتی در حرم مطهر پیامبر اکرم (ص) آن دردانه مهر و دوستی هستی ،وقتی در کعبه معظم هستی و وقتی در حال وهوای عاشورا هستی ،همیشه نسیمی روح نواز تو را با خود می برد به خلوت دوست و نوازشی شور انگیز روحت ات را فرا می گیرد ، آنجاست که عظمت مردان پاک  و مردان مرد آنچنان تو را در خود فرو می برد که هیچ می شوی و هیچ  ،خاصه اگر به طلب شوق آمده باشی نه از باب  ریا و تجارت!

چند سالی است بعضی از حرکات و روشهای عوامانه ، قشری و پوسته ای  در  فرهنگ عزاداری وارد شده  است که در طول زمان آثار بسیار مخرب بر اصل و روح هویت یک اندیشه بزرگ و پاک که جانهای   عزیزی آبیاری اش کرده  خواهد گذاشت  و نتیجه اش چیزی از صفا و سادگی یک عزاداری با شور و حال بجا نخواهد گذاشت و جفاست اگر در این میان کلامی نگوییم . باب کردن شور های مقطعی سست که بر هیچ سوار است  و صدا های آنچنان مهیب که بیشتر آسیب زننده گوش است تا صدایی و نوایی که زنگار دل ببرد . ترس آن می رود یک زمان سر برآوریم و ببینیم ملعبه دستان تاجران دین شده ایم . اگر سری به  بازار بزرگ تهران، سه راه ناصر خسرو و چهار راه مولوي  بزنید  بازار مکاره طبل های چنان بزرگ با برند YAMAHA را بوضوح خواهید دید که دامنه استفاده و فرهنگ استفاده از این ادوات موسیقی بخشی از فرهنگ عزاداری دسته ها و هیئت های شده است !

آیا بعضی مواقع بهتر نیست در رفتار های مان کمی تامل کنیم تا اینکه ملعبه دست جریان ثروت اندوزی تاجران دین شویم ،جریانی که هرچه بیشتر طبل بفروشد بیشتر چاق می شود کاش از روی شور حسینی باشد تا شور مال دنیا و ثروت اندوزی به هر قیمتی و بدتر آنکه جریانی هدایت کننده که قصد اش گسترش روح و مفاهیم دین نبوده و  زمینه ساز انحرافی  باشد مدرن !
در حدیث نبوی است که "اطلبوا العلم و لو بالصین " در طلب علم باید به ناکجا آباد هم رفت حتی به چین و ماچین اما ما الظاهر به چین زیاد می رویم اما دنبال طبل های چینی نه علم چینی و سرعت اقتصادی چین که هر روز زندگی و وسایل زندگی مان را بیشتر آذین می بندد. کد مطلب: 84554
 
Share/Save/Bookmark
 


پرنیا پیرمرادی
۱۳۹۸-۰۶-۱۷ ۱۵:۴۸:۰۵
قیمت چند بعد من می خورم
ایلیا
۱۳۹۷-۰۶-۰۴ ۱۱:۳۵:۰۸
واقعا خیلی خوبه این فروشی نیست یا جایی هست که اون رو بخریم
حسین
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۰:۲۶:۳۴
کاشکی من اینو داشته باشم ولی ازاین بزرگ تر یاماها استیلی دارم تبل عالیی داری
۱۳۹۲-۱۱-۲۰ ۲۱:۵۲:۳۹
hvcjgjfuryh