میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶
 
 
اخذ استعفای «کردی» قبل از بازداشت توسط دبیر شورای مناطق آزاد
اخذ استعفای «کردی» قبل از بازداشت توسط دبیر شورای مناطق آزاد
 
دبیر شورای عالی مناطق آزاد پیش از بازداشت مدیرعامل سابق منطقه آزاد چابهار، با درخواست استعفای وی موافقت کرده‌ بود.
اسناد موجود نشان دهنده این است که «سعید محمد» دبیر شورای مناطق آزاد پیش از بازداشت «عبدالرحیم کردی» مدیر عامل سابق منطقه آزاد چابهار با استعفای وی موافقت کرده‌ بود.
مدیرعامل سابق منطقه آزاد چابهار در حالی از سوی سربازان گمنام بازداشت شده که پیش از بازداشت استعفایش توسط سردار محمد گرفته شد و بلافاصله بعد از بازداشت سرپرست این منطقه معرفی شد. طی روزهای گذشته روابط عمومی سازمان اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در پی گزارشات متعدد واصله از سوی شهروندان سیستان و بلوچستان به پرونده شکایات و تخلفات احتمالی عبدالکریم کردی، مدیرعامل سابق منطقه آزاد چابهار به قید فوریت در دستور کار قرار گرفت و پس از بررسی پرونده‌ها برخی تخلفات عمده و کلان تشخیص داده شد که با دستور و ورود جدی دادستان جهادی و انقلابی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار احضار و بازداشت شد.
سردار محمد بارها در نشست‌های خبری و مصاحبه های خود اعلام کرده است که با هرگونه تخلف در مناطق آزاد برخورد خواهد کرد و در پیگیری منافع مردم هیچگاه به افراد و اینکه از چه طیف یا گروهی هستند توجه نمی کنند، بنابراین در راستای صیانت از منافع مردم این منطقه به سرعت نصراله ابراهیمی را که از مدیران جهادی است به عنوان مسول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار معرفی کرد.
در حال حاضر منطقه آزاد چابهار به دلیل اینکه از معافیت تحریمی برخوردار است و موقعیت استراتژیکی دارد در مبادلات تجاری ایران به ویژه در تامین کالاهای اساسی کشور نقش موثری ایفا می کند، از این رو در شرایط کنونی بیشتر از هر زمان دیگری می تواند در اقتصاد کشور نقش ایفا کند، بر همین مبنا از سوی مدیران عالی مناطق آزاد مورد رصد قرار دارد و از طرف دیگر به دلیل ظرفیت های بالای این منطقه در دسترسی به مواد اولیه پتروشیمی ها، فولاد، انرژی و ... ظرفیت بالای در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی دارد، مدیریت افرادی متخصص و متعهد در این منطقه می تواند درهای جدیدی را به روی اقتصادی ملی و منطقه ای بگشاید، سیاستی که در دوره کنونی مناطق آزاد کشور مورد توجه است تا از این طریق کاستی های سال های گذشته جبران شود و ایران یک قدم به بازارهای خارجی نزدیک تر شود.
کد مطلب: 121446
 
Share/Save/Bookmark