میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱
 
 
یورش نظامیان اشغالگر به مراسم تشییع «شیرین ابوعاقله»
یورش نظامیان اشغالگر به مراسم تشییع «شیرین ابوعاقله»
 
نظامیان اشغالگر صهیونیست از انتقال پیکر شهید «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار شبکه الجزیره، از بیمارستان جلوگیری و مراسم تشییع را سرکوب کردند در حالی که غرب با ادعای معطوف بودن به جنگ اوکراین در برابر این جنایت سکوت کرده است.
در ادامه سرکوب‌گری صهیونیست‌ها و در حالی که آمریکای مدعی حمایت از اتباع خوبش در برابر شهادت خبرنگار فلسطینی- آمریکایی به دست جوخه‌های ترور صهیونیستی سکوت کرده است، رژیم اشغالگر حتی مراسم تشییع پیکر خبرنگار شهید را برنتابید. پلیس رژیم صهیونیستی خواهان پایین آوردن پرچم‌های فلسطین در جریان مراسم شد
پلیس رژیم صهیونیستی مسیرها و ورودی های منتهی به بیمارستانی را که پیکر «شیرین ابوعاقله» در آن قرار دارد، مسدود کرده است.نیروهای رژیم صهیونیستی به سمت بیمارستانی که پیکر شیرین ابوعاقله در آن قرار دارد یورش برده و آن را محاصره کرده‌اند.هلال احمر فلسطین: ده‌ها فلسطینی در پی حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در مراسم تشییع شیرین ابوعاقله مجروح شده‌اند.رژیم صهیونیستی از ترس رخدادی تازه و برای افزایش آمادگی در مراسم خاک‌سپاری خبرنگار شهید فلسطینی، تعداد نظامیان خود در قدس را افزایش داد.رئیس شورای حقوق بشر اروپا - مدیترانه از رژیم صهیونیستی به دلیل به شهادت رساندن خبرنگار الجزیره انتقاد کرد.وی گفت: اسرائیل از سال ۲۰۰۰ میلادی تا کنون ۵۵ خبرنگار فلسطینی و غیر فلسطینی را به شهادت رسانده است.در اعتراض به ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره به دست نظامیان صهیونیست،‌ تجمعات مختلفی در شهرهای مختلف جهان برگزار شد.شبکه الجزیره مباشر تصاویری را از این تجمعات در طرابلس لبنان،‌ الخلیل فلسطین، قدس اشغالی، استانبول ترکیه، تعز و مأرب یمن منتشر کرد.جمعی از فعالان حوزه اطلاع رسانی و رسانه در انگلیس با برگزاری تجمعی در برابر مقر شبکه بی بی سی در لندن، ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره را محکوم کردند.
همچنین دهها تن از فلسطینیان ساکن رام الله، با تجمع در مرکز این شهر به یاد خبرنگار فقید الجزیره شمع روشن کردند.جمعی از فلسطینیان و فعالان حقوق بشر با تجمع در برابر مقر اتحادیه اروپا در بروکسل ضمن اعتراض به ترور شیرین ابوعاقله به دست نظامیان اسرائیلی، تحویل عوامل این جنایت به محاکم قضایی را خواستار شدند.در این میان دیروز برای انحراف افکار عمومی از مراسم این خبرنگار نیروهای اشغالگر به اردوگاه جنین در کرانه باختری اشغالی یورش بردند.
منابع خبری همچنین از یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی خبر دادند. ۲۲۹ سازمان عربی و بین المللی فعال در عرصه حقوق بشر، با امضای بیانیه‌ای کشته شدن شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره توسط نیروهای رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. همزمان صدها خبرنگار و فعال در لندن در محکومیت قتل ایمن خبرنگار دست به تحصن زدند. در ادامه سیاست اشغالگری رژيم صهيونيستي با ساخت بیش از ۴۰۰۰ واحد مسکونی در کرانه باختری موافقت کرد.
کد مطلب: 122535
 
Share/Save/Bookmark