میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
امیر ایرانی:
در اقصی نقاط جهان در حال دفاع از منافع ایران هستیم
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در تلاش برای تامین امنیت دریایی کشور دست در دست برادرانمان در نیروی دریایی سپاه و دریابانی فراجا، نه تنها امنیت پایدار را در تمامی آب‌های سرزمینی و فراسرزمینی برقرار کردیم بلکه در اقصی نقاط جهان در حال دفاع از منافع ملی کشور عزیزمان هستیم.
مراسم بزرگداشت روز نیروی دریایی ارتش با حضور امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از وابستگان نظامی کشورهای دوست و همسایه در ستاد نیروی دریایی ارتش برگزار شد.
امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم گفت: یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای نیروی دریایی ارتش که بدن‌های برخی از آن‌ها در آب‌ها آرام گرفته را گرامی می دارم. خداوند بزرگ را شاکرم که این فرصت را به ما داد تا بتوانیم در چهل و دومین سالگرد نامگذاری روز نیروی دریایی توسط بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در خدمت شما عزیزان باشیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در تاریخ هر کشوری روزهایی وجود دارند که موجب مباهات غرور و افتخار آن ملت هستند، تصریح کرد: هفتم آذر در تقویم این کهن دیار یکی از این روزهای تاریخی و فراموش نشدنی است برخود می‌بالیم که بیش از ۴ دهه سربازان سفید پوش ولایت در زیر پرچم سه رنگ مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و نگهبان منافع این ملت شریف در آب‌های جهان هستیم. وی ادامه داد: در آن روزهایی که رژیم بعثی با حمایت تمام عیار استگبار جهانی و با هدف از پای درآوردن نهال نوپای انقلاب ،اسلامی تهاجمی گسترده و ناجوانمردانه را آغاز نمود قصد داشت یک شبه خرمشهر و سه روزه تهران را فتح کند. بزرگ مردانی همچون شهیدان محمد علی صفا و محمد کاظم شفیعی مردانه ایستادند تا دشمن این خیال خام را با خود به گور ببرد.
امیر ایرانی خاطرنشان کرد: هر چند این دفاع ملی جانانه برای ملت سرافراز ایران هشت سال به طول انجامید لیکن در عرصه دریا طومار نیروی دریایی دشمن متجاوز تنها پس از ۶۷ روز و با انجام سلسله عملیات‌های اشکان، شهید صفری و مروارید در هم پیچیده شده و سیادت کامل دریایی حاصل شد.
وی افزود: این موفقیت بزرگ حاصل نشد مگر با مجاهدت، ایثار و از خود گذشتگی پیشکسوتان و همکاران سرافرازمان در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خوشبختانه از جمع دریادلان آن زمان نیروی دریایی این افتخار را داریم که جانباز سرافراز شمس الدین حیدری و پیشکسوتان گرانقدری همچون امیر دریادار بیغم و امیر دریادار دوم محمد باقر گرجی آرا را در جمع سربازیمان داشته باشیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اقدام دشمنان در انهدام ناوشکن‌های ایران در دفاع مقدس بیان کرد: در روزهای پایانی جنگ بود که استکبار ذلیل و منفور بطور مستقیم وارد نبرد با جمهوری اسلامی ایران شده و در یک نبرد نابرابر همکارانی از ناوهای سهند و سبلان و جوشن جاودانه شده و در بستر خلیج همیشه فارس آرام گرفتند ما آن دشمنی‌ها را هرگز فراموش نکرده و نخواهیم کرد. وی ادامه داد: با اتمام جنگ نیروی دریایی پا در مسیر مسئولیت حساس و سنگین دیگری گذاشته و علی رغم اعمال تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه کار تعمیرات اساسی و نیمه اساسی شناورها و تجهیزات را در کنار بومی سازی و ساخت آغاز کرد.
امیر ایرانی با اشاره به نهضت خودکفایی در نیروی دریایی ارتش گفت: خداوند بزرگ را شاکریم که آن‌قدر در این راه پیشرفت حاصل شد که امروزه زیردریایی ناوشکن ناوچه موشک انداز، هواناو دیزل دریایی، پهپاد و انواع تجهیزات مورد نیازمان را خودمان طراحی کرده و می‌سازیم. وی افزود: در تلاش برای تامین امنیت دریایی کشور دست در دست برادرانمان در نیروی دریایی سپاه و دریابانی فراجا نهاده و نه تنها امنیت پایدار را در تمامی آب‌های سرزمینی و فراسرزمینی برقرار کرده ایم بلکه در اقصی نقاط جهان در حال دفاع از منافع ملی کشور عزیزمان هستیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش از ماموریت‌های ناوگروه‌های این نیرو در آب‌های آزاد خبر داد و گفت: هم اکنون که ما روز نیروی دریایی را در این مکان جشن می‌گیریم دو ناوگروه از نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال انجام وظیفه در پهنه‌های اقیانوسی بوده و یک ناوگروه نیز در حال اعزام است. وی ادامه داد: در تلاش برای ارتقای سطح امنیت جمعی در منطقه اقیانوس هند مرکز بین المللی همکاری‌های امنیت دریایی را در سواحل مکران در شمال این اقیانوس راه اندازی نمودیم.
کد مطلب: 124533
 
Share/Save/Bookmark