میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۹
 
 
خدمات ویژه آستان قدس به زائران روشندل حرم مطهر رضوی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی خدمات ویژه ای را برای تسهیل زیارت روشندلان و و نیز ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به آنان در نظر گرفته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در مراسم روز جهانی عصای سفید، اظهار داشت: روشندلان عزیز به ظاهر فاقد قدرت بینایی هستند اما بسیاری از آنان از چهره‌های فرهیخته جامعه به شمار می‌آیند و در حوزه کسب علم و دانش به مدارج بالا رسیده و برخی نیز در حوزه حفظ قرآن و مطالعه مفاهیم قرآنی فعالیت دارند.
وی تصریح کرد: برخی از چهره‌های مجاهد و مبارزی نیز که برای دفاع از دین و کشور مقابل دشمنان ایستادند، بینایی خود را از دست دادند و جانباز شدند اما آنها حقیقتا الگوهای جامعه ما هستند که بینایی حقیقی را به دست آورده‌اند.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی همچنین با تقدیر از خانواده‌های روشندلان گفت: خانواده‌های روشندلان عزیز که دست آنها را می‌گیرند و زندگیشان را تسهیل و آسان می‌کنند و برای رفع مشکلات آنها تلاش می‌کنند، افرادی شایسته تقدیر هستند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: هرچند در روز عصای سفید از مقام جهاد، ایثار و گذشت جانبازان و توجه به اقشاری که به دلایلی بینایی خود را از دست داده‌اند تقدیر و تجلیل می‌شود اما این تقدیرها نباید در اقدامات تشریفاتی خلاصه شود بلکه باید اقدامات واقعی برای رفاه حال آنان انجام شود.
وی تاکید کرد: قشر روشندل باید به لحاظ خدمات حقوقی، اقتصادی و مالی، کار و اشتغال مورد توجه قرار گیرند و مسئولین مختلف به این قشر به صورت ویژه توجه کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی بیان کرد: همه دستگاه‌ها در کشور موظف هستند زندگی روشندلان را تسهیل کنند و مناسب‌سازی فضای شهری برای جانبازان و روشندلان جامعه بسیار مهم است.
وی با تاکید بر ارائه خدمات «میزبانی ویژه» از سوی آستان قدس رضوی برای جانبازان و معلولان جسمی، ادامه داد: مناسب سازی خدمات و اماکن زیارتی برای روشندلان در دستور کار آستان قدس بوده و در این زمینه گام‌هایی نیز برداشته و اقداماتی انجام شده است تا تشرف جانبازان عزیز، سالمندان، روشندلان و سایر افرادی که به نحوی معلولیت یا محدودیت جسمی دارند به حرم مطهر رضوی تسهیل شود.
تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: زمان‌هایی ویژه را نیز برای زائران ناتوان و معلول در نظر گرفته‌ایم تا آنها در کنار ضریح مطهر و روضه منوره زیارتی دلنشین داشته باشند. وی همچنین تاکید کرد: مکانی را که آستان قدس رضوی برای ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی در اختیار روشندلان گذاشته باید با پیگیری سریع‌تر راه‌اندازی شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: در اختیار گذاشتن وسیله نقلیه و تسهیل زیارت از جمله اقداماتی است که تاکنون آستان قدس رضوی انجام شده اما نباید به همین میزان بسنده شود. باید از روشندلان، مشکلاتشان برای تشرف به حرم مطهر رضوی را پرسید و تلاش شود تا این مشکلات رفع شود.

کد مطلب: 106452
 
Share/Save/Bookmark