میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶
 
 
نماینده روسیه با هشدار درباره اینکه تعهد غرب به احیای برجام زیر سؤال است؛
ظاهراً برنامه پنهانی دارند
ظاهراً برنامه پنهانی دارند
 
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین تأکید کرد که مسئله‌ای که تا امروز به صورت علامت سؤال باقی مانده است، میزان تعهد غرب به احیای برجام است و این یعنی اینکه احتمالا غرب به دنبال برنامه پنهانی است.
«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با تأکید بر تعهد چین در قبال برجام گفت، چیزی که مشخص نیست، میزان تعهد طرف‌های غربی (انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا) در قبال این توافق است.وی در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد در این خصوص نوشت: «تردیدی نیست که چین به برجام متعهد است. سؤال این است که آمریکا و تروئیکای اروپا (فرانسه، انگلیس و آلمان) تا چه اندازه به این توافق هسته‌ای و حفظ عدم اشاعه هسته‌ای متعهد هستند. تا به امروز این یک علامت سؤال بزرگ باقی مانده است. به نظر می‌رسد که آن‌ها برنامه پنهانی دارند».
این هشدارها در حالی مطرح می‌شود که سخنگوی پنتاگون در توضیح نشست‌های کارگروه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس در ریاض خبر داد که مقابله با تهدیدات موشکی و پهپادی ایران از محورهای این نشست بوده است. همچنین ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه با خبرنگاران بار دیگر تأکید کرد که برجام در دستور کار دولت آمریکا قرار ندارد. از سوی دیگر سازمان تروریستی سنت‌کام در بیانیه‌ای دیروز مدعی شده یک فروند پهپاد ساخت ایران را در سوریه منهدم کرده است.
همزمان نیز اورسولا فون در لاین گفت: اتحادیه اروپا برای اولین بار تحریم‌هایی را پیشنهاد خواهد کرد که فعالان اقتصادی ایرانی درگیر در جنگ روسیه در اوکراین را هدف قرار دهند. وزیر امور خارجه نیوزیلند که زیر مجموعه انگلیس باید ارزیابی شود نیز با تکرار ادعای حمایت ایران از جنگ روسیه در اوکراین و نقض حقوق بشر در داخل ایران، اعلام کرد که این کشور تحریم‌های متعددی را علیه افراد و نهادهای ایرانی اعمال کرده است.
خبر دیگر آنکه وال ‌استریت‌ ژورنال گزارش داد مقامات آمریکایی در حال بررسی ارسال تسلیحات مشکوک ایرانی به یمن به اوکراین هستند. روزنامه گاردین به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشت ایران در حال تبدیل شدن به یک کشور پیشرو در زمینه تولید پهپادهای ارزان قیمت و مرگبار است.
کد مطلب: 125262
 
Share/Save/Bookmark