میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۵
 
 
شهردار مشهد؛
«باغ خونی» میراث گرانبهای شهر مشهد است
تاکنون 90 میلیارد تومان برای توسعه و آبادانی توس هزینه شده است

مشهد- رضا جانگداز، شهردار مشهد ضمن تشکر از پیگیری های دادستانی شهر مشهد، گفت: «باغ خونی» میراث گرانبهای شهر است که مدیریت شهری، کمر همت بسته تا این مجموعه ۶.۵ هکتاری را در اختیار مردم قراردهد. محمد رضا کلائی، درحاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی مرمت و ساماندهی باغ خونی مشهد که با حضور وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، استاندار خراسان رضوی، رییس و جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد، افزود: براین اساس با پیگیری های زیاد این مجموعه تملک و عملیات احیاء و مرمت آن آغاز شد.
وی با تشکراز همکاری های مجموعه میراث فرهنگی، نیروی انتظامی و بانک کشاورزی، اظهارکرد: پیگیری دادستانی شهر مشهد به ویژه شخص آقای بهشتی و همکارانشان باعث شد تا اینکار سخت پس از چهل سال محقق شود. کلائی تصریح کرد: برای مرمت این باغ تاریخی با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی اقدامات اصلاحی انجام شده است. کلائی با بیان اینکه مشاور در محل مستقر و مشغول انجام مطالعات است، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده فضای سبز مطابق نقشه ها در دوره قاجار توسط معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد بازسازی خواهد شد. شهردار مشهد اضافه کرد: باغ خونی یک میراث گرانبها است که حوادث بسیاری را از جمله واقعه گوهرشاد تا تمامی وقایعی که در عصر حاضر رخ داده را به خود دیده است. وی با اشاره به اینکه امیدوارم بتوانیم با مرمت این بنای تاریخی گذشته را به استخدام آینده دربیاوریم و آن را دراختیار مردم مشهد و زائران قرار دهیم، گفت: معتقدیم باغ خونی می تواند مکانی باشد برای بلند شدن صدای فرهنگ، ادب، تاریخ و آن چیزی که مشهد الرضا(ع) به آن افتخار می کند. کلائی ادامه داد: درحال حاضر۴۰ میلیارد تومان برای مرمت باغ خونی اعتبار پیش بینی شده است که احتمالا افزایش خواهد یافت. وی افزود: مرمت و ساماندهی بنای تاریخی باغ خونی طی زمانبندی ۱.۵ ساله و به صورت فاز به فاز اجرایی خواهد شد و امیدواریم بخش هایی از آن را در بهار ۱۴۰۰ در اختیار شهروندان قراردهیم.
۹۰ میلیارد تومان برای توسعه و آبادانی توس
شهردار مشهد همچنین درحاشیه مراسم افتتاح مسیر دسترسی جلوخان آرامگاه فردوسی به کهن دژ گفت: تمام تلاش مدیریت شهری مشهد این بوده است تا فرهنگ و آثار فرهنگی را در تمام نقاط شهر از جمله منطقه تاریخ توس مورد توجه قراردهد. کلائی افزود: امروز شاهد افتتاح مسیر دسترسی جلوخان آرامگاه فردوسی به کهن دژ و رونمایی بخشی از مجسمه های فاخر شخصیت های شاهنامه بودیم که سعی می کنیم تا پایان سال با هماهنگی که با وزیر میراث فرهنگی و توجه استاندار انجام شد، تا پایان سال جلوخان را به بنای تاریخی هارونیه متصل کنیم. وی اضافه کرد: طی این مدت جلوخان آرامگاه فردوسی به وسعت ۷هکتار و همچنین مسیر دسترسی به کهن دژ اجرا شده است و سعی می کنیم مجموعه فعالیت های عمرانی در محدوده آرامگاه فردوسی را تا نوروز به بهره برداری برسانیم. کلائی با بیان اینکه در کنار اجرای این پروژه ها امروز شاهد رونمایی ازسه مجسمه از شخصیت های شاهنامه بودیم، اظهارکرد: امیدواریم پنج مجسمه دیگر نیز به مرور تا پایان سال و اوایل سال آینده در جلوخان آرامگاه فردوسی نصب شود. وی افزود: تاکنون بیش از ۹۰میلیارد تومان برای اجرای پروژه های مختلف در محدوده تاریخی توس هزینه کرده ایم که تا پایان سال ۳۰ میلیارد تومان دیگر نیز هزینه خواهد شد.

کد مطلب: 116569
 
Share/Save/Bookmark