میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۰
 
 
قالیباف:
فاصله می‌توانیم و نمی‌توانیم از هوافضای سپاه تا خودروساز داخلی است
رئیس مجلس گفت: اگر در حوزه‌های اجرایی موفقیتی داشتیم، این موفقیت دقیقا جایی بوده که دانشگاه محور کارها بوده است؛ اگر در این روز در دانشگاه هستیم به این دلیل است که با همه وجود باور داریم که دانشگاه محل به رسمیت شناختن مشکلات و فهم مشکل در کشور است.
مراسم گرامیداشت سالروز ۱۶ آذر و روز دانشجو با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
قالیباف پس از استماع اظهارات نمایندگان تشکل‌های دانشجویی طی سخنانی گفت: روز ۱۶ آذر نقطه عطفی در تاریخ کشور عزیزمان است نقطه عطفی که نشان داد جوانان این کشور برای استقلال، عزت و پیشرفت این کشور تا پای جان آماده فعالیت، رشادت و مجاهدت هستند.
وی با بیان اینکه امروز امکان برگزاری این نشست‌ها به برکت خون شهدای انقلاب از شهدای ۱۶ آذر تا شهدای هسته‌ای است، خاطرنشان کرد: تحول در حکمرانی یکی از ملزومات امروز کشور است‌. امروز جمهوری اسلامی در بحث مربوط به بقا، استقلال و امنیت با همان ایده مردم‌سالاری دینی خود را تثبیت کرده و کارنامه خوب به سمت عالی دارد و همه مکاتب انسان ساخته که در دنیا در مخالفت با سنت‌های الهی گام برداشتند در بی‌هویت کردن جمهوری اسلامی از مبانی و ارزش‌های خود شکست خورده‌اند.
وی افزود: از همه نخبگان کشور برای حل مسئله حکمرانی و نحوه مدیریت کشور دعوت می‌کنم چراکه اگر خواستار اصلاح ساختار بودجه، محرومیت‌زدایی، برقراری عدالت و شفافیت هستیم این مسئله تنها از بستر تحول در عرصه حکمرانی امکان‌پذیر است.
رئیس مجلس گفت: به عنوان یک رزمنده این کشور به شما می‌گویم اگر سه مسئله شفاف‌سازی، هوشمندسازی و مردم‌سازی را در مسئله حکمرانی محور قرار دهیم در یک بازه ۵ ساله ثبات اقتصادی حتی با استمرار شرایط تحریمی در کشور امکان‌پذیر است و دیگر شاهد بی‌انضباطی در اقتصاد و بالا رفتن روزانه قیمت‌ها نخواهیم بود که البته ما برنامه هفتم توسعه را برای دستیابی به این هدف در نظر گرفته‌ایم.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به باور «ما می‌توانیم»، خاطرنشان کرد: من در مراسم سالگرد شهید طهرانی مقدم که در منطقه ۲۲ تهران و در شمال اتوبان کرج در هوافضای سپاه برگزار شد، گفتم که فاصله «ما می‌توانیم» و «ما نمی‌توانیم» همین شمال و جنوب اتوبان کرج است. در شمال اتوبان کرج تجلی خلاقیت، دانشگاه، پژوهش، پیشرفت، دانش، نوآوری، خودباوری و دانشجو است که دستاوردهای عظیمی در حوزه هوافضا داریم و ۱۵۰ متر آنطرف در جنوب اتوبان یک خودرو به خاطر یک پمپ برف پاک کن در پارکینگ می‌ماند.
رئیس مجلس درباره بررسی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی خطاب به دانشجویان تاکید کرد: شما مطمئن باشید که ما در مجلس به دنبال این نیستیم که فضای مجازی را محدود کنیم.
کد مطلب: 120762
 
Share/Save/Bookmark