میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲
 
 
آینده مقاومت
تروریسم دولتی آمریکا بار دیگر جنایتی بزرگ را رقم زد. آمریکا با نقض تمام قوانین بین المللی در خاک عراق اقدام به ترور سردار قاسم سلیمانی فرماند

تروریسم دولتی آمریکا بار دیگر جنایتی بزرگ را رقم زد. آمریکا با نقض تمام قوانین بین المللی در خاک عراق اقدام به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی کرد. این ترورسیم آشکار دولتی با ادعای مقابله با تروریسم در حالی صورت گرفته است که جهانیان اذعان دارند قربانیان این ترور، در صف اول مبارزه با تروریسم بوده‌اند و این خود واهی بودن ادعای آمریکا را آشکار می‌سازد.
در این میان یک سوال اساسی مطرح است که با توجه به ترورهای صورت گرفته آینده مقاومت چه خواهد شد؟ آیا مقاومت با ضعف و حاشیه نشینی مواجه می شود؟ آنچه از سوی محافل رسانه‌ای و سیاسی آمریکایی مطرح می شود آن است که با ترورهای صورت گرفته عملا مقاومت با ضعف همراه شده و توان تکرار دوران گذشته را نخواهد داشت. این ادعا در حالی مطرح شده که در مقابل آن مروری بر تحولات منطقه و مقاومت نکات قابل توجهی را نشان می‌دهد. زمانی در ایران طی دوران دفاع مقدس فرماندهان بزرگ نظامی ایران همچون همت، باکری، جهان آرا، بابایی و.... به شهادت رسیدند اما توان نظامی ایران نه تنها تقلیل نیافت بلکه مردانی همچون سردار سلیمانی را پرورش داد. سردار تهرانی مقدم پدر موشکی ایران به شهادت رسید و برخلاف تصور غرب، پیشرفت در توان موشکی ایران متوقف نشد و حتی بر برد موشک‌ها افزوده و دقت آنها بیشتر شد. در حوزه هسته‌ای نیز ترور احمدی روشن‌هاف شهریاری‌ها به شهادت رسیدند و روند هسته‌ای ایران متوقف نشد و دستاوردهای هسته‌ای هر روز ابعاد جدیدتری گرفته است. در افغانستان احمد شاه مسعود از مبارزه مقاومت به شهادت رسید و جایش افرادی آمدند که امروز تیپ فاطمینون را به عنوان مدافع حرف تشکیل داده‌اند. در لبنان عباس موسی به دست صهیونیست‌ها به شهادت رسید و برخلاف تصورات همگان، سید حسن نصرالله حزب الله را به نیروی اول مقاومت در منطقه مبدل ساخت که خواب را از چشمان صهیونیست‌ها ربوده است. در لبنان عماد مغنیه به شهادت رسید اما حاصل خونش، هزاران نیروی مقاومت حزب الله شد که در طول سالهای اخیر در صف اول مبارزه با تروریسم در سوریه قرار دارند. در عراق نیز شهادت افرادی همچون شهید صدر، حکیم پایان راه مقاومت نبوده و امروز حشدالشعبی و حزب الله عراق به عنوان محور مقاومت مردمی در صحنه حضور دارند. در فلسطین شیخ احمد یاسین، فتحی شقاقی به شهادت رسیدند و حاصل خون آنها گروه‌های مقاومتی همچون حماس و جهاد اسلامی شد که خواب را از چشمان دشمن صهیونیستی ربوده است.
با توجه به این حقایق می‌توان گفت که شهادت افرادی همچون سردار سلیمانی و یا مهدی المهندس نه به معنای تضعیف مقاومت بلکه خون تازه‌ای در رگ‌های مقاومت است که ابعاد جدیدی از تحولات منطقه را رقم خواهد زد. جهانیان اذعان دارند که سردار سلیمانی مکتبی را به پا کرده است که محور آن را پیوند میان آزادی خواهان جهان تشکیل می‌دهد چنانکه امروز در بسیاری از نقاط جهان در غم فراغ او و محکومیت تروریسم دولتی آمریکا تظاهرات مردمی برپا شده است. بر این اساس به صراحت می‌توان گفت که آینده منطقه در دستان مقاومت است که خاورمیانه‌ای بزرگ بر اساس الگوی مقاومت را رقم خواهد زد. 

نویسنده: علی تتماج

کد مطلب: 112301
 
Share/Save/Bookmark