میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۹
 
 
گزیده‌ای از جلسه روز گذشته مجلس
کارخانجات و واحدهای صنعتی حمایت می‌شود
تصویب کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی، بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو و تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت پست از مهمترین موضوعات جلسه علنی روز گذشته مجلس بود.
جلسه علنی مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح دوفوریتی حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی، گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح ساماندهی صنعت خودرو، گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح یک فوریتی استفساریه بند (ط) تبصره (۱) قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور و گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد لایحه یک فوریتی تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
محمدباقر قالیباف در ابتدای این جلسه در نطق پیش از دستور خود خاطرنشان کرد: امیدوارم رویکرد صحیح دولت سیزدهم در بهره گیری از ظرفیت های کشورهای همسایه و نگاه به شرق در عمل و با تمرکز دستگاه دیپلماسی کشور به رفع موانع رشد و توسعه اقتصادی کشور و به دست آمدن منافع ملموس اقتصادی منجر شود و ان شاءالله ثمرات آن در بهبود وضعیت اقتصادی مشاهده گردد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت هم با حضور در صحن علنی مجلس در دفاع از کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی تاکید کرد: هرچقدر ما بتوانیم کسب و کارهای کشور را از آسیب‌های مدیریتی و شرایط اقتصادی حفظ کنیم گام بلندتری در مسیر توسعه و ارتقاء اقتصادی کشور برخواهیم داشت.
در ادامه نمایندگان گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی را بررسی کرده و در نهایت با آن مخالفت کردند ولی رئیس مجلس اعلام کرد با احتساب رای نمایندگانی که دستگاه های آنان هنگام رای گیری مشکل داشت، کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی به تصویب رسید.
همچنین با تصویب نمایندگان، جزئیات این طرح به منظور رفع ابهامات و ایرادات موجود به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع داده شد.
بررسی ایرادات شورای نگهبان در خصوص طرح ساماندهی صنعت خودرو در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و با اصرار بر مصوبه قبلی، واردات خودرو مشروط به نظر مجمع تشخیص مصلحت شد.
در ادامه جلسه علنی، نمایندگان ضمن موافقت با کلیات و جزئیات طرح یک فوریتی استفساریه بندی از قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور، تصویب کردند که ‫گازبهای کوره های آجرپزی مطابق کسب، خدمات و تجاری محاسبه شود.‬‬
در جریان بررسی‌های نمایندگان، مجلس با دوفوریت طرح الزام بخش‌های خصوصی در به کارگیری نیرو از طریق ادارات تعاون، کار و رفاه مخالفت شد.
نمایندگان‌ کلیات و جزییات لایحه تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران را تصویب کردند و بر این اساس مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵ به مدت یک سال تمدید ‌شد.
کد مطلب: 121419
 
Share/Save/Bookmark