میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
 
 
سید حسن نصرالله:
با تشکیل محور مقاومت روند نزولی اسرائیل با شیب شدید آغاز شد
با تشکیل محور مقاومت روند نزولی اسرائیل با شیب شدید آغاز شد
 
دبیرکل حزب الله لبنان در جریان مراسم گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان شهید مقاومت از جمله الشیخ راغب حرب، سید عباس الموسوی و حاج عماد مغنیه، گفت: مقاومت حامی هویت لبنان است.
سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان گفت: به همه مسلمانان و همه دوستداران اهل بیت، ولادت امیرالمومنین (ع) امام متقین، فاتح خیبر را تبریک می گوییم. هنگامی که نام علی (ع) را بر زبان می‌آوریم، خداوند متعال را شکر می کنیم. ما از کودکی با حب و عشق علی (ع) پرورش یافته‌ایم.
دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: ۳۸ سال از شهادت شیخ راغب حرب و ۳۰ سال از شهادت سید عباس و نیز ام یاسر و فرزند آنها حسین می گذرد و از شهادت فرمانده ما حاج عماد مغنیه هم ۱۴ سال می گذرد و از شکل گیری مقاومت و حزب الله ۴۰ سال می گذرد.
نصرالله افزود: سال ۱۹۸۲ برای ما سال تصمیم شکل گیری مقاومتی بود که تاکنون پابرجاست. خون شهیدان ما این روند را استمرار بخشیده است و سبب رسیدن مقاومت به روند کنونی آن شده است.
دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: مجموعه کاملی از آثار سید عباس چاپ شده است که طی روزهای آتی منتشر خواهد شد. این بخشی از تاریخ ماست. آثار کامل شیخ راغب در دست چاپ است و در چهلمین بهار مقاومت رونمایی خواهد شد. در گفتگویی با المنار درباره سید عباس الموسوی سخن خواهم گفت و کنگره فرهنگی و فکری از زندگی و تفکر سید عباس برگزار خواهد شد.
وی گفت: ما نمی گوییم که ما پایه گذار مقاومت بودیم و فرماندهان شهیدمان این کار را انجام دادند. حمله سال ۱۹۸۲ تهدیدی اصلی و استثنایی برای لبنان و منطقه و آرمان فلسطین و سوریه بود اما تهدید اصلی متوجه لبنان بود. هویت لبنان در معرض تهدید قرار داشت و لبنان را به اسرائیل وابسته می‌کرد.
نصرالله افزود: مقاومت با همه گروههای آن که حزب الله هم جزو آن بود حافظ هویت لبنان است. مقاومت این هویت را با خون و جانفشانی و جهاد حفظ کرد و همواره این هویت را حفظ خواهد کرد.
وی تاکید کرد: رویارویی با پروژه صهیونیزم به سطح عالی و بزرگ و پیشرفته نیاز داشت و به همین منظور مقاومت شکل گرفت. مقاومت شکل گرفت تا در کنار بقیه گروهها و صاحبان حاکمیت واقعی با این پروژه صهیونیزم مقابله کند. اینجاست که شیخ راغب حرب قوی و محکم در عرصه حاضر می شود و فریاد حق را سر می دهد. شیخ راغب حرب مقاومت تا شهادت یا پیروزی را شروع کرد و این روندی است که طی شده و خواهد شد.
نصرالله گفت: سید عباس با شیخ راغب با همراه هم روند را پیش بردند. سید عباس رزمنده ای بود که وقتش را در جبهه ها و آموزش و تجهیز سلاح و ساخت بستر مقاومت سپری کرد. سید عباس ذوب در مقاومت بود و راه مقاومت و شهیدان را تنها راه خلاصی لبنان می دانست. با حاج عماد، مقاومت همراه اقدام و عمل بود. میدان، سلاح و خون و پیروزی ها و شکستن استخوان دشمن و نابودی تصور ارتشی که شکست ناپذیر معرفی شده بود. حاج عماد عنوان تحول کمی و کیفی این مقاومت بود.
دبیر کل حزب الله لبنان افزود: این مقاومت با فرماندهان شهیدش و همه فرماندهان شهیدی که بعدا آمدند مانند حاج مصطفی بدرالدین و حاج حسان اللقیس ودیگران با طمع ورزی دشمن صهیونیست مقابله کرد و لبنان را حفظ و حامی ملت فلسطین شد و چشمش به قدس و مقدسات بود. وی گفت: برخی در منطقه و لبنان تصور می کنند که آینده منطقه مرتبط به نامی به نام اسرائیل و رژیم اسرائیل است و تصور نمی کنند که آینده منطقه خارج از این تصور است و از این رو به سمت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناختن آن حرکت می کنند.
نصرالله تاکید کرد: گروههای مقاومت که ما جزو آن هستیم این رژیم را موقتی می دانیم. افول این رژیم شروع شده است. روند نزولی اسرائیل از سال ۱۹۸۵ شروع شده است که مقاومت در لبنان، دشمن صهیونیست را مجبور به خروج از جبل لبنان و بیروت و ضواحی و صیدا و صور و نبطیه کرد تا پشت نوار امنیتی پنهان شود. ارتش اسرائیل نتوانست که در لبنان بماند و این نشانه افول است و سپس از لبنان و غزه بیرون رفت و در سال ۲۰۰۶ شکست خورد.
دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد: روند کلی این رژیم نزولی و رو به زوال است و سران این رژیم و مراکز پژوهشی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از آن سخن می گویند. اسرائیل را در حال زوال می بینیم و موضوع فقط زمان آن است نه بیشتر و آینده منطقه متفاوت از محاسبات دیگران است. ما روزانه رژیم صهیونیستی را رصد می کنیم و ما در برابر رژیم بحران زده و در مسیر سقوط قرار داریم و در برابر ما ارتشی بحران زده قرار دارد. رژیم صهیونیستی نمی تواند که تداوم داشته باشد زیرا رژیمی جعلی است و سرنوشتش مرتبط به سرنوشت ارتش آن است. نصرالله تاکید کرد: کشورهای سازشکاری که به رژیم صهیونیستی پول می دهند به اسرائیل خدمت می کنند و به دنبال دمیدن جان در آن هستند. تحمل اسرائیلی ها از دست رفته است و اعتمادشان به ارتش اسرائیل کاهش پیدا کرده است. ۴۰ درصد از آنها در اندیشه ترک فلسطین و بازگشت به جایی که از آن آمده اند، هستند.
کد مطلب: 121716
 
Share/Save/Bookmark