میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۵
 
 
خشم مردم ترکیه از خیانت اردوغان به فلسطین
خشم مردم ترکیه از خیانت اردوغان به فلسطین
 
در ادامه خشم مردم ترکیه از خیانت اردوغان به گروهی از جوانان ترکیه‌ای در آستانه ورود رئیس رژیم صهیونیستی به خاک این کشور، ضمن پایین کشیدن پرچم‌های این رژیم از خیابان‌ها، آن‌ها را آتش زدند.
گروهی از اعضای اتحادیه جوانان آناتولی ضمن پایین کشیدن پرچم‌های رژیم صهیونیستی که به منظور استقبال از «اسحاق هرتزوگ» رئیس‌ رژیم صهیونیستی در کنار خیابان‌ها نصب شده بودند، این پرچم‌ها را پایین کشید‌ه‌اند. بر اساس تصاویر منتشر شده، اعضای این اتحادیه ترکیه‌ای پس از پایین کشیدن پرچم‌ها، آن‌ها را در خیابان به آتش می‌کشند و به جای آن پرچم‌های فلسطین را نصب می‌کنند.این گزارش در حالی منتشر شده است که رسانه‌های ترکیه‌ای نیز در خبری مشابه گزارش دادند که در آستانه ورود رئیس رژیم صهیونیستی به ترکیه، عده‌ای از مردم این کشور پرچم‌ این رژیم را به آتش کشیده‌اند. معترضان روز گذشته با سردادن شعار «الله اکبر» و فریاد «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» انزجار خود را از سفر هرتزوگ ابراز کردند. لازم به ذکر است رئیس رژیم صهیونیستی پیش از سفر به ترکیه گفت با اینکه روابط تل‌آویو با آنکارا دچار فراز و فرودهایی بوده اما این روابط مهم است.هرتزوگ طی اظهاراتی در فرودگاه پیش از پرواز به ترکیه گفت: «روابط بین اسرائیل و ترکیه دچار فراز و فرودهایی بوده است، [ولی] ما می‌دانیم که این [روابط] را چطور بسازیم تا در عمل و احترام متقابل تجلی پیدا کند».
در این میان هم دبیرکل حزب سعادت ترکیه از مردم این کشور خواست در اعتراض به سفر رئیس رژیم صهیونیستی به این کشور، دست به اعتراض بزنند. در ادامه خیانت‌ها به فلسطین محمد آل خواجه سفیر امارات متحده عربی از امضای توافقنامه همکاری میان امارات و رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک خبر داد.
همچنین امارات در جدیدترین اقدام اشغالگرانه خود در جزیره سقطری در آب‌های جنوب یمن، طرح احداث مجتمعهای مسکونی برای عناصر صهیونیستی را آغاز کرد.مشاور ولی‌عهد ابوظبی در توئیتر خود، ادعای گزافی مطرح، و ادعا کرد که ساکنان جزیره سقطری آرزو دارند که این جزیره هشتمین شیخ‌نشین در کشور امارات باشد.
کد مطلب: 121988
 
Share/Save/Bookmark