میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۰۱
 
 
راه‌آهن به پرسپولیس می‌رسد؟
رقابت رفقا
رقابت رفقا
 

هفته بیست و نهم لیگ برتر درحالی ادامه می‌یابد که تقابل علی دایی با پرسپولیس حساس‌ترین دیدار این هفته است.
در ادامه رقابت‌های لیگ برتر از هفته بیست و نهم این مسابقات،امروز چهار دیدار برگزار می‌شود که در حساس‌ترین دیدارها علی دایی برابر تیم سابقش پرسپولیس قرار خواهد گرفت. مشروح ادامه این هفته از مسابقات به شرح زیر است:

راه آهن - پرسپولیس
علی دایی همواره یک آلترناتیو برای نیمکت پرسپولیس است و یحیی گل‌محمدی و علی دایی که دو دوست قدیمی در تیم ملی بودند اکنون دو رقیب جدی در این دیدار هستند.
تقابل علی دایی و پرسپولیس همواره جذاب بوده است. علی دایی که به علت دلخوری از رویانیان و درخواست مطالبات مالی‌اش از پرسپولیس هر از چندگاهی اظهاراتی را بیان می‌کند، به نظر می‌رسد هنوز از رفتاری که با او در زمان سرمربی‌گری در پرسپولیس انجام شده دلگیر است. از نکات جالب این دیدار، انتقاد شدید هردو تیم به وضعیت داوری لیگ برتر است و بعید نیست این نگاه منتقدانه علیه داوری در این دیدار هم به چشم بیاید.
از سویی شاگردان یحیی گل محمدی هم در نیم فصل دوم هنوز متحمل شکست نشده‌اند و رسیدن به نیمه نهایی جام حذفی هم اعتماد به نفس آنها را افزایش داده است. جهانگیر عسگری از تیم راه آهن غایب این دیدار است.
دیدار رفت این دو تیم با نتیجه دو بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.
مهمترین نکته در این دیدار محل برگزاری بازی بود که با وجود تلاش بسیار راه آهنی‌ها سازمان لیگ به غیر از ورزشگاه آزادی مکانی دیگری را برای میزبانی زردپوشان از پرسپولیس نپذیرفت. پرسپولیس با ۴۲ امتیاز مترصد لغزش نفتی‌های تهران است تا جایگاه این تیم در رده پنجم را به دست آورد و در مقابل راه آهن با داشتن علی دایی همواره انگیزه مضاعفی برای این دیدار دارد. راه آهن با ۳۹ امتیاز هشتم است و این یعنی سه امتیاز این بازی حکم رسیدن به پرسپولیس را برای زردپوشان دارد.
دیدار راه آهن - پرسپولیس درحالی امروز برگزار می‌شود که علی دایی چهارشنبه شب هفته گذشته با حبیب کاشانی آشتی کرد. سرمربی راه آهن که در دوران حضورش در پرسپولیس و همکاری با کاشانی شمشیر را برای او از رو بسته بود و با عزتمندی البته به زعم خودش در لیگ یازدهم بالاتر از تیمی که سرپرست موقت پرسپولیس بسته بود، ایستاد حالا در خانه پرسپولیس از این تیم پذیرایی می‌کند. برای دایی داستان عوض نشده و او همچنان با مدیران پرسپولیس روابط سردی دارد. فقط اسم نقطه مقابل او از حبیب کاشانی به محمد رویانیان عوض شده و سوژه اختلاف تکراری است؛ پول!
تیم‌های پرسپولیس و راه‌آهن در حالی برای شانزدهمین‌بار به مصاف هم می‌روند که در ۱۵ دیدار رو در رو در کارنامه بازی‌های این دو تیم در تاریخ ادوار لیگ برتر ۶ برد برای سرخ‌‌پوشان و ۳ برد برای راه‌آهن و ۶ تساوی به ثبت رسیده است.
در این میان سهم سرخ‌پوشان از ۳۷ گلی که در دیدارهای رو در روی پرسپولیس - راه‌آهن به ثمر رسیده ۲۱ گل و سهم راه‌آهن هم ۱۶ گل است تا به این ترتیب علاقمندان به فوتبال فردا در انتظار به ثمر رسیدن گل شماره ۳۸ در این دیدار باشند.
در این بین راه‌آهن از فصل پنجم رقابت‌ها، وارد لیگ برتر شده است تا به این ترتیب در تاریخچه دیدارهای پرسپولیس - راه‌آهن در ۴ فصل ابتدایی لیگ برتر خبری از بازی‌‌های این دو تیم نباشد.
در این میان یک نکته وجود دارد؛ بازی‌های این دو تیم همواره در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شده تا بر همین اساس خیلی نتوان روی بازی‌های برگشت آنها تمرکز کرده و آمار بازی‌های برگشت را به تفکیک از مجموع بازی‌ها، محاسبه کرد، البته راه‌آهنی برای بازی برگشت امسال در ورزشگاه اکباتان به منظور استفاده حداکثر از امتیاز میزبانی اصرار زیادی داشتند که در نهایت این موضوع در رقابت‌ای این فصل هم محقق نشد.
در دیدارهای برگشت هم پرسپولیس به ۳ پیروزی و راه‌آهن هم به دو پیروزی دست یافته‌اند، ضمن اینکه برتری پرگل ۴ بر ۳ راه‌آهن مقابل پرسپولیس در بازی برگشت فصل گذشته بهترین برد راه‌آهن و پرگل‌ترین دیدار دو تیم در لیگ برتر محسوب می‌شود.همچنین دو برتری ۲ بر صفر پرسپولیس هم به عنوان بهترین پیروزی‌های سرخ‌پوشان محسوب می‌شود.
دیدار رفت دو تیم سی‌ام مهرماه امسال در ورزشگاه آزادی برگزار شد که بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.هادی نوروزی در دقیقه ۲ و سیدجلال حسینی در دقیقه ۱۶ برای پرسپولیس گلزنی کردند که هر دو گل روی سانترهای دقیق مهدی مهدوی‌کیا به ثمر رسید. پرسپولیس در این مسابقه با برنامه بازی کرد و در اکثر دقایق بازی تیم برتر میدان بود.

فولاد - گهر
شاگردان فرکی که هفته قبل با شکست از نفت آبادان نتوانستند رکورد شکست ناپذیری خود را به عدد بیست برسانند، این هفته درصدد کسب سه امتیاز هستند تا فاصله‌ خودشان را با مدعیان قهرمانی حفظ کنند و همچنان امیدوار به کسب سهمیه آسیایی باشند. از سوی مقابل محمد مایلی‌کهن می‌داند که اگر بدون کسب امتیاز از اهواز به دورود بازگردد از شانس کمش بر روی کاغذ بازهم درصد قابل توجهی کم خواهد شد. محمد مایلی کهن که هفته گذشته پس از دریافت گل سوم از سوی سپاهان نیمکت این تیم را به بهانه‌ی توهین هواداران گهر ترک کرده، با ادامه این نتایج گهر بعید نیست که این تیم را هم در پایان فصل ترک کند. گهر دورود در این دیدار مجید خمیسی و رضا کاردوست را به علت محرومیت در اختیار ندارد. فولاد هم اسماعیل شریفات را به همین دلیل در این دیدار در اختیار نخواهد داشت.
دیدار رفت دو تیم با نتیجه‌ تساوی یک بر یک مساوی به پایان رسید.

نفت - فجر سپاسی
فجری‌ها پس از سه شکست پیاپی با یک پیروزی غیرمنتظره برابر آلومینیوم با روحیه‌ای مضاعف مهمان نفت تهران هستند. شاگردان یاوری که در چهارده دیداری که به صورت مهمان در این فصل حضور داشته‌اند تنها دو پیروزی کسب کرده‌اند، به دنبال کسب سومین برد هستند. نفت تهران هم که بعد از ده هفته شکست ناپذیری در هفته گذشته مغلوب تراکتورسازان شد، هنوز نیم نگاهی به سهمیه آسیایی دارد.
شاگردان ابراهیم‌زاده که برای حفظ جایگاه پنجم جدول و کم کردن فاصله با سایر مدعیان برای کسب سهمیه آسیایی نیاز به سه امتیاز این دیدار دارند، مطمئنا از شرایط میزبانی نهایت بهره را خواهند برد و تمام تلاششان را برای کسب سه امتیاز به کار خواهند بست.
دیدار رفت دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.
آلومینیوم - ذوب آهن
شاگردان پرویز مظلومی با شکست غیرمنتظره شش بر صفر برابر آلومینیوم وارد فاز جدیدی شدند. این تیم که تا پیش از دیدار با فجرسپاسی یکی از برترین خط دفاع‌های لیگ را در اختیار داشت بعد از این شکست وارد مرحله‌ای شده که مسئولان آن مدعی وجود دستهایی هستند که تلاش دارند در کار مظلومی سنگ اندازی کنند. از سوی مقابل ذوب آهن با وجود یک بازی خوب برابر پرسپولیس در جام حذفی شکست را پذیرفت و نمی‌توان کتمان کرد که این شکست می تواند از لحاظ روحی کمی بر بازیکنان ذوب آهن تاثیر گذاشته باشد. فرهاد کاظمی که با قول برای حفظ ذوب آهن به این تیم آمده اگر موفق به کسب سه امتیاز این دیدار نشود، بعید است که بتواند به عهدش وفا کند. هردوتیم که تلاش دارند از منطقه خطر فرار کنند، در حالی به مصاف یکدیگر می‌روند که پیام صادقیان برای ذوب آهن به علت محرومیت غایب است.
دیدار رفت دو تیم با برتری یک بر صفر به سود آلومینیوم به پایان رسید.
تابلو برنامه بازی‌های هفته بیست و نهم لیگ برتر به شرح زیر است:
* فولاد - گهر ساعت ۱۶
* فجر سپاسی - نفت تهران ساعت ۱۶
* آلومینیوم - ذوب آهن ساعت ۱۶
* راه آهن - پرسپولیس ساعت ۱۷:۳۰

کد مطلب: 80388
 
Share/Save/Bookmark