میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲
 
 
وضعیت بحرانی مسلمانان در انگلیس
سران لندن در حالی با ادعای تروریسم به ترویج اندیشه‌های ضد مسلمانان می‌پردازند که بررسی انجام شده به دست یک مرکز وابسته به شورای مسلمانان بریتانیا، ابعاد شوکه‌کننده‌ای از انتشار اطلاعات دروغ، کلیشه‌سازی و اسلام‌هراسی را در رسانه‌های این کشور فاش کرده است.
در تجزیه و تحلیل مرکز رصد رسانه‌ای وابسته به شورای مسلمانان بریتانیا که در آن بالغ بر ۴۸۰۰۰ مقاله اینترنتی و ۵۵۰۰ ویدیوکلیپ خبری مربوط به بازه اکتبر ۲۰۱۸ تا سپتامبر ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد که تقریبا ۶۰ درصد مقالات و ۴۷ درصد کلیپ‌های خبری تلویزیونی اسلام یا مسلمانان را با جوانب رفتاری منفی مرتبط ساخته است.از بین نشریه‌های بررسی شده در این مطالعه، مشخص شد که چند نشریه شامل اسپکتیتور، دیلی میل استرالیا، میل آن ساندی، کریسشن تودی و جوویش کرونیکل پوشش خبری مشخصا خصمانه‌ای از مسلمانان و/یا اسلام به عمل آورده‌اند. همچنین مشخص شد که نشریات راستگرا و مذهبی «درصد بالاتری از مقالات را با محتوای دارای غرض‌ورزی، تعمیم‌دهی یا توصیف غلط در قبال اعتقاد یا باور مسلمانان» داشته‌اند.
از سوی دیگر تجزیه و تحلیل مرکز مذکور از کلیپ‌های خبری تلویزیونی نشان داد که شبکه‌های خبری ملی با احتمال بیشتری در مقایسه با شبکه‌های منطقه‌ای نسبت به مسلمانان مغرضانه رفتار کرده‌اند. خبر دیگر در باب انگلیس آنکه باربادوس یک کشور جزیره ای در حاشیه دریای کارائیب دیروز به عنوان جدیدترین جمهوری اعلام استقلال کرد و از سیطره انگلیس خارج شد.
کد مطلب: 120682
 
Share/Save/Bookmark