میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۲
 
 
رئیس کل دادگستری لرستان اعلام کرد
عوامل حادثه تروریستی سال ۹۷ خرم‌آباد اعدام شدند
رئیس‌کل دادگستری لرستان بابیان اینکه عوامل حادثه تروریستی سال ۹۷ خرم‌آباد اعدام شدند، از اعتراف این افراد به تلاش برای ناامنی گسترده در استان خبر داد.
محمد رزم امروز چهارشنبه در مراسم صلح و سازش بین دو خانواده در کوهدشت در سخنانی گفت: مردم استان لرستان و به‌ویژه شهرستان کوهدشت، مردمی صمیمی، اهل گذشت، اخوت و برادری بوده و از نعمت معتمدین و ریش‌سفیدان ذی‌نفوذ و باصداقتی برخوردارند که با اخلاص به دنبال جلب رضایت اولیا دم در این‌گونه موارد هستند.
وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته، ۴۶ فقره قتل در لرستان منجر به صلح و سازش و رضایت شده است، عنوان کرد: این نعمتی است که از وجود معتمدین و ریش سفیدان پر تلاشی که مورد مقبولیت عمومی هستند، برخوردار هستیم.
رزم با تاکید بر اینکه امنیت یکی از شاخص‌ها و مؤلفه‌های اصلی رشد و توسعه محسوب می‌شود افزود: همچنین صلح و سازش در میان آموزه‌ها و منابع دینی ما جایگاه بسیار بالایی دارد.
وی یکی از رویکردها و سیاست‌های دستگاه قضائی را تاکید بر صلح، سازش، آشتی، وحدت و انسجام بین مردم عنوان کرد و گفت: ارتقای فرهنگ صلح و سازش در کشور از سیاست‌های اولویت دار و محوری رئیس قوه قضائیه است.
رئیس کل دادگستری لرستان همچنین برخورد با جرایم خشن، اشرار، اخلال در نظم، آرامش و امنیت عمومی جامعه را یکی دیگر از اولویت‌ها و سیاست‌های قوه قضائیه برشمرد و گفت: تاکید بر این است که برخورد در این رابطه شدید باشد.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه به طور حتم با قاچاقچیان سلاح و مهمات در استان لرستان با شدت و قاطعیت قانونی برخورد می‌شود، افزود: هر قاچاقچی که دستگیر می‌شود توسط بازپرسان ویژه امنیتی و جرایم ویژه برایش بازداشت موقت صادر می‌شود، بدون ملاقات به زندان معرفی شده و با شدیدترین مجازات قانونی اعدام روبرو هستند.
رئیس کل دادگستری لرستان بیان داشت: امروز تعداد زیادی از قاچاقچیان مواد مخدر در زندان مرکزی محبوس و در مراحل اجرای حکم قرار دارند، به طور حتم به مرور زمان این قاچاقچیان هم اعدام خواهند شد.
رزم در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دو نفر تروریست عملیات تروریستی دهه فجر ۹۷ که پمپ بنزین «دره گرم» خرم آباد را به آتش کشیدند و منجر به شهادت دو نفر از نیروهای خدوم انتظامی شدند، از سوی نیروهای امنیتی در سطح استان شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه در کمترین زمان این افراد محاکمه شده و مراحل اجرای حکم محاربه و اعدام آن‌ها طی شد، ادامه داد: در نهایت این افراد اعدام و به سزای اعمال خود رسیدند.
وی با بیان اینکه این افراد در آسایش و امنیت استان اخلال ایجاد کرده بودند، گفت: آن‌ها در بازجویی‌ها هم گفته بودند که می‌خواستیم دست به عملیاتی بزنیم که ناامنی وسیع در سطح استان ایجاد کند.
کد مطلب: 121258
 
Share/Save/Bookmark