میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۹
 
 
هوشیاری در برابر فتنه
پس از اعلام کناره‌گیری مقتدی صدر رهبر جریان صدر از عرصه سیاست عراق به ناگاه به صحنه نزاع‌های خیابانی مبدل شد که...
پس از اعلام کناره‌گیری مقتدی صدر رهبر جریان صدر از عرصه سیاست عراق به ناگاه به صحنه نزاع‌های خیابانی مبدل شد که دهها کشته و صدها زخمی بر جای گذاشت.
این بحران با دریایت جریان‌های سیاسی، نیروهای امنیتی و اقدام قابل توجه مقتدی صدر مبنی بر اعلام برائت از آشوب گران و تاکید بر خروج هوادارانش از خیابان‌ها در حالی رفع گردید که در این دو روز رسانه‌های بیگانه همه ظرفیت‌های خود را به کار گرفته اند که این تحولات را به روابط ایران و عراق نسبت داده و چنان القا سازند که این آشوب‌ها نه به ایران بوده است. اقدامات مشکوک در قبال پرچم ایران و تصاویر سرداران مقاومت محور ادعای این رسانه‌ها را تشکیل می‌دهد. این خط رسانه‌ای در حالی پیگیری می شود که محور آن سناریوی تکراری ایجاد شکاف و دو دستگی میان ملت‌های منطقه تشکیل می‌دهد.
ملت‌های ایران و عراق با سابقه و اشتراکات تاریخی، دینی و فرهنگی در سالهای اخیر پیوندهای مهمی بر قرار کرده‌اند که مبارزه واحد با تروریسم و درخواست برای اخراج آمریکایی‌ها از منطقه نمودی از این پیوند است. بعد دیگر این همگرایی را پیوند میان طرفین در برگزاری بزرگترین تجمع انسانی جهان یعنی اربعین تشکیل می‌دهد که قدرت جهانی اسلام را به رخ دشمنان می‌کشد.
قدر مسلم برگزاری اربعینی پور شور و حماسی پس از دو سال وقفه کرونایی، مغایر با اهداف تفرقه افکنانه دشمنان وحدت جهان اسلام و منطقه است و از هم اکنون برای تخریب، اهمیت زدایی و وارونه نمایی این تجمع بزرگ برنامه ریزی می‌کنند که خط رسانه‌ای نفاق برای تحت تاثیر قرار دادن روابط برادرانه ملت‌های ایران و عراق آن هم با ادعای واهی نسبت دادن مسئله‌ کامل داخلی عراق به ایران، بخشی از این سناریو است. تحرکاتی که تاکید ملت‌ها دو کشور بر ارتقای مناسبات از جمله در برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم اربعین حسینی می‌تواند گامی مهم در ناکام ساختن این توطئه دشمنان باشد.

نویسنده: علی تتماج
کد مطلب: 123751
 
Share/Save/Bookmark