میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹
 
 
شایعاتی برای آشفته کردن افکار عمومی
شایعاتی برای آشفته کردن افکار عمومی
 
زمانی که شایعه‌ای در جامعه گفته می‌شود برای آن است تا افکار عمومی را درگیر خود سازد و ذهن مردم را آشفته کند.
آشفتگی فکری در جامعه قدرت کار، تلاش و اتندیشه را می‌گیرد تا جایی که حتی باعث می‌شود واکنش‌هایی نسبت به آن شایعه به وجود آید. مردم اکنون درگیر مسائل و مشکلات اقتصادی زیادی هستند که تحمل هیچ فشار دیگری را ندارند.
دولت مردم نیز سعی و تلاش خود را بر مهار و حل مشکلات گمارده و در زمان کوتاهی که بر سر کار آمده است توانسته به نسبت اقداماتی را برای آرامش اقتصادی انجام دهد.
حال در این شرایط برخی از مخالفین داخلی و رسانه‌های خارجی سعی دارند فضای اقتصادی کشور آشفته تر شود برای همین دست به ساخت و انتشار شایعاتی می‌زنند تا مردم نگران‌تر شوند.
شایغه افزایش قیمت بزنیزن و حامل‌های انرژی از آن دست شایعاتی است که به خاطر حساسیت زیاد آن، بر روی این مسئله شایعه سازی شده است که با تکذیب جدی از سوی دولت همراه شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال ۱۴۰۱ را تکذیب کرد. مسعود میرکاظمی روز گذشته در حاشیه نخستین نشست معاونان امور مجلس وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی، درباره برخی ادعاها مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال آینده اظهار داشت: نه، چنین تغییراتی نداریم.
وی افزود: اگر شرایط چند سال گذشته را مطالعه کنیم مشاهده خواهیم کرد که منابع زیادی را مصرف کرده‌ایم، اما نه فقط منجر به افزایش درآمد خانوارها نشده، بلکه حتی کاهش درآمد آنها، کوچک شدن اقتصاد، تورم بالای ۲۲.۵ درصد و رشد سرمایه‌گذاری منفی ۴.۶ درصد را نیز در پی داشته است.
«رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ چه زمانی به مجلس ارائه می‌شود ابراز امیدواری کرد طبق همان زمان‌بندی که وجود دارد بودجه به مجلس ارائه شود.»
با توجه به سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، افزایش قیمت برای سال آیند وجود نخواهد داشت چرا که مسئولین از شرایط اقتصادی موجود در کشور که میراث دولت پیشین است، آگاهی دارند و همانند دولت تدبیر و امید یک شبه تصمیم نمی‌گیرند که رئیس جمهور وقت صبح از خواب بیدار شود و تازه متوجه شود که قیمت بنزین افزایش پیدا کرده است!
کد مطلب: 120150
 
Share/Save/Bookmark