میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۶
 
 
برگزاری یادواره شهدا در استان یزد

سرهنگ عباس جوکار در نشست خبری یادواره شهدای شهرستان یزد و طرح شهید سلیمانی از برگزاری یادواره شهدای استان یزد در روز سه شنبه ۹ دی ماه خبر داد و گفت: این مراسم در ورزشگاه شهید نصیری یزد با حضور محدود مسئولان، خانواده های معظم دوشهید به بالا و سخنرانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین سردارغلامرضا سلیمانی برگزار خواهد شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد افزود: به دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اهمیت سلامت مردم این مراسم به صورت زنده از شبکه یزد برای مردم شریف استان و کشور پخش می شود.
وی از سرکشی به ۷۵۰ خانواده شهید شهرستان تا این لحظه خبر داد و اظهار داشت: شهرستان یزد هزار و ۶۳۷ شهید به انقلاب تقدیم کرده که به علت اینکه نمی توانیم میزبان همه خانواده های معزز شهدا باشیم برنامه سرکشی از خانواده های آنان در دستور کار قرار گرفته است.
جوکار با اشاره به برگزاری کنگره ۴ هزار شهید دارالعباده و دارالعلم یزد اظهارداشت: امسال رویکرد جدید در برگزاری این کنگره در نظر گرفته شده و آن هم خدمتگزاری به مردم است که طبیعتا در یادواره شهدای استان هم همین رویکرد دنبال شده و بر همین اساس ۴۰ خدمت در حال اجراست.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد اعطای بیش از ۵۵۶ میلیون تومان وام قرض الحسنه با کمک صندوق های قرض الحسنه مساجد و پایگاه های مقاومت،اجرای ۱۵ پروژه محرومیت زدایی توسط گروه های جهادی با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان جهت بهسازی و مرمت مسکن محرومان،ایجاد پروژه های مذهبی و مساجد با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان در منطقه شهرک پردیسان، اهدای بیش از ۱۷ هزار بسته معیشتی و یک میلیارد و ۲۶۰میلیون تومان کارت هدیه به نیازمندان،توزیع حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم، اعطای ۵۵ سری جهیزیه، توزیع حدود ۲ هزار بسته لوازم التحریر، توزیع بر ۵ هزار و ۸۳۷ کیلو گوشت قرمزیک کیلویی، توزیع ۳۰ تن مرغ در قالب ۸هزار و ۳۷۰ بسته ۳.۵ کیلویی از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته از مهرماه امسال تا هفته بسیج در آذرماه عنوتن کرد.
جوکار همچنین از توزیع ۱۱۰ سری جهیزیه، توزیع ۸ هزار بسته معیشتی و بهداشتی، قربانی کردن ۴۰۰ عدد گوسفند به مقدار ۸ تن گوشت در یادواره شهدای شهرستان یزد خبر داد.
وی تصریح کرد: تولید و تحویل بیش از ۱۰ میلیون ماسک، تولید بیش از ۹ هزار ۷۰۰ گان، بازسازی آموزشگاه ها و مراکز آموزشی با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی دانش آموزی، تهیه کلیپ و سرودهای متناسب با شهادت توسط گروه های سرود با محوریت حاج قاسم سلیمانی از دیگر برنامه های برگزاری بزرگداشت شهدای شهرستان یزد است.
جوکار با تاکید بر اینکه رویکرد این یادواره خدمت رسانی با استفاده از ظرفیت های مردمی است گفت: ۴۰۰ شیفت ایثار در بخش کارگری آغاز شده که امیدواریم تا کنگره سرداران شهید انجام می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد با گرامی داشت۹ دی آن را روز حماسه بزرگ ملت ایران عنوان و اظهار داشت : طرح شهید سلیمانی در محلات و قرارگاه ها اجرایی می شود و یکی از نقاط موفقیت آن نیز همراهی و همگامی با مردم بوده است
جوکار با تاکید بر اینکه رویکرد این یادواره خدمت رسانی با استفاده از ظرفیت های مردمی است گفت: ۴۰۰ شیفت ایثار در بخش کارگری آغاز شده که امیدواریم تا کنگره سرداران شهید انجام می شود.

کد مطلب: 116641
 
Share/Save/Bookmark